Gönderen Konu: ArchiCAD Öğrenci sürümü  (Okunma sayısı 13932 defa)

RestorasyonForum

  • Yönetici
  • Restorasyon Forum
  • *****
  • İleti: 652
  • Cinsiyet: Bay
ArchiCAD Öğrenci sürümü
« : 02 Mart 2009, 19:10:27 »
Öğrenciyseniz veya öğretmenseniz ArchiCAD'in öğrenci sürümüne (EDU) ÜCRETSİZ olarak sahip olabilirsiniz. Öğrenci sürümü Türkçe veya İngilizce olarak hem PC'ler, hem de MAC bilgisayarlar için edinilebilir.

ArchiCAD Öğrenci sürümü ArchiCAD'in özel bir sürümüdür. Bu sürüm ile oluşturulan tüm dosyalardan alınan çıktılar aşağıdaki logoyu taşırlar.

    * Eğitim sürümü bir seri numarası ile korunur.

    * ArchiCAD'in eğitim ve ticari sürümleri aynı dosya formatını kullanırlar (PLN).

    * Eğitim sürümü dosya uyumluluğu:

          o Eğitim sürümü dosyaları ticari sürümde açılabilirler. Bu durumda ArchiCAD eğitim moduna döner ve yukarıdaki logo çıktılarda belirir.

          o Ticari sürüm dosyaları eğitim sürümünde açılabilir. Ancak yine logo eklenir.

          o "Aç" komutu dışındaki eğitim ve ticari sürüm arasında diğer veri değişim şekillerine (kopyala, yapıştır, birleştir, hotlink vb.) izin verilmez

    * Eğitim sürümü zaman sınırlıdır. Yazılımın süresinin dolum zamanı seri numarasına göre belirlenir. Seri numarasının süresi dolmaya başladığında yeni bir seri numarası başvurusunda bulunulabilir.

    * ArchiCAD EDU sürümü olarak kurulduğunda, full sürüm veya demo sürümü olarak başlatılamaz. ArchiCAD EDU seri numarası kurulum sırasında girilir. Seri numarası olmadığında EDU kurulumu tamamlanamaz.

Kayıt İşlemi:

ArchiCAD 11 eğitim sürümü ücretsiz olarak İnternet'ten indirilebilir. Graphisoft'un eğitim sitesinde kayıt olunarak, edinilecek bir seri numarası ile kurulabilir. ArchiCAD eğitim sürümü için kayıt işlemi iki aşamadan meydana gelir:

    * 1. aşama: Bu aşamada Geçici bir kişisel Seri Numarası ve ArchiCAD 11'i indireceğiniz bir link e-posta adresinize gönderilir. Bu işlem tamamen otomatiktir; eduregistration.graphisoft.com web sitesinde yer alan formu doldurduğunuzda, formda doldurduğunuz e-posta adresinize seri numaranız ve indirme linki hemen yollanır. Bu Geçici Seri Numarası size 30 günlük bir kullanım hakkı verir.

    * 2. aşama: 1. aşamayı tamamlayıp ArchiCAD eğitim sürümünü kurduktan sonra 30 gün içinde başvurarak, yazılımı bir yıl süre ile kullanmanızı sağlayacak Son Seri Numaranızı almanız gerekmektedir. Başvuru işlemi yazılımın sizi kalan süre ile ilgili sizi uyaran penceresinden ilgili link üzerine tıklanarak gerçekleştirilir. Yollanılan formdaki bilgilerin doğruluğu Graphisoft'un o ülkedeki yetkili distribütörü (Türkiye için Bilgimat) tarafından değerlendirilir. Genellikle 2 hafta içerisinde işlem sonuçlandırılır.

1. aşama

1.Adım - eduregistration.graphisoft.com web sitesine giriniz ve başvuru işlemini hangi dilde yapmak istiyorsanız onu seçiniz:


Ülke ve yazılımı çalıştırmak istediğiniz işletim sistemi ile ilgili detayları yandaki gibi giriniz ve Kaydol & İndir düğmesine tıklayınız.

2. Adım - Aşağıdaki gibi kendiniz ile ilgili bilgileri girmeniz ve Devam Et düğmesine basmanız gereklidir. Yazılımı kurarken kullanacağınız kullanıcı adınız (burada yazdığınız isimdir) ve seri numaranız buradaki verdiğiniz e-posta adresine yollanacağı için bu bilginin doğru bir şekilde girilmesi gereklidir.

Bu sayfanın altında yer alan diğer yazılımlar, ArchiCAD ile birlikte kullanabileceğiniz yardımcı yazılımlardır. Bu yazılımlar ile ilgili kutulara tıklayarak bunları da indirebilirsiniz.

3. Adım - Bilgileriniz doğruysa Onayla düğmesine basıp devam edebilir veya Geri düğmesine basıp gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz.

Onayla düğmesine tıkladığınızda aşağıdaki mesaj ile karşılaşırsınız:Bu işlemin hemen ardından e-posta adresinize bir mesaj gelir. Bu mesajda:

    * ArchiCAD yazılımını indireceğiniz bir link ( Bu linke tıklayarak yazılımı indirebilirsiniz. Yazılım 260 MB büyüklüğündedir)

    * Yazılımı kurarken kullanacağınız size özel bir
      kullanıcı adı ve geçici seri numarası bulunur.

Yazılımı kurarken

Yazılımı indirdikten sonra dosya üzerine çift tıklayınız ve kurulum ekranında aşağıdaki seçeneği işaretleyiniz:

Bu işlemin hemen ardından e-posta adresinize bir mesaj gelir. Bu mesajda:

    * ArchiCAD yazılımını indireceğiniz bir link ( Bu linke tıklayarak yazılımı indirebilirsiniz. Yazılım 260 MB büyüklüğündedir)

    * Yazılımı kurarken kullanacağınız size özel bir
      kullanıcı adı ve geçici seri numarası bulunur.

Yazılımı kurarken

Yazılımı indirdikten sonra dosya üzerine çift tıklayınız ve kurulum ekranında aşağıdaki seçeneği işaretleyiniz:

Sonraki sayfada e-posta ile elinize ulaşan kullanıcı adınız ve geçici seri numarasını ilgili kısımlara girerek kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

2. aşama

1. Adım: Yukarıdaki işlemleri tamamladığınızda ArchiCAD'i her başlattığınızda 30 günden geri sayarak kalan sürenizi belirten bir ekran ile karşılaşırsınız. Burada Lisans Yenileme düğmesine basarsınız (Lisans Yenileme işlemini başka bir zaman yapmak isterseniz ise ArchiCAD'i başlat düğmesine basarak ArchiCAD'i açabilirsiniz).

2. Adım: Bu ekranda 1 yıl boyunca yazılımı kullanmanızı sağlayacak Yeni Seri Numaranızı girmeniz beklenmektedir. Bu yeni seri numarasını almak için üstte beliren linke tıklayınız.


3. adım: Tarayıcınız açılacak sırasıyla aşağıdaki bilgileri doldurmanız istenecektir. Burada da Türkçe bir arayüz görmek için üstteki gibi gibi bir açılır menüden Türkçe seçeneğini işaretleyebilirsiniz. Tam isminiz kısmını doldurarak Oturum Aç düğmesine basmanız gerekir.


4. adım: Sonraki pencerede bilgilerinizi kontrol ederek ve istiyorsanız alt kısımdaki kutuları da işaretleyerek ArchiCAD ile birlikte kullanabileceğiniz ve daha önce indirdiğiniz yardımcı yazılımlar için de son kayıt bilgilerini isteyebilirsiniz. Devam Et düğmesine tıklayarak bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.5. adım: Aşağıda olduğu gibi kendinizle ilgili bilgileri doldurup Onayla düğmesine tıklayabilirsiniz.

6. adım: Böylece işlem tamamlanmış olur. Son girmiş olduğunuz bilgilerinizin doğruluğu kontrol edilecek ve bu bilgiler doğruysa en geç 2 hafta içinde e-posta adresinize 1 yıl boyunca kullanacağınız son seri numaranız yollanacaktır.7. adım: Son seri numarası elinize ulaştığında 2. adımdaki ekrana bu numarayı girebilirsiniz.

Bir yıl sonraki işlemler

Yazılımınızın süresi kurulum tarihten bir yıl sonra dolacaktır. Bu sürenin dolmasına 30 gün kala ArchiCAD yukarıda olduğu gibi sizi uyarmaya başlayacaktır.

Yukarıda olduğu gibi ilgili linke basarak lisans sürenizi 1 yıl daha uzatabilir veya o yıl çıkan ArchiCAD'in yeni sürümünü kurmayı tercih edebilirsiniz.
Bu Konuyu Paylaş Digg  Facebook  SlashDot  Delicious  Technorati  Twitter  Google  Yahoo
Bu Foruma yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar Forumumuzda. Konu açamaz, Eklenti indiremez. Forumumuzu tam anlamıyla kullanmak için Üye olabilirsiniz..


 

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.

Kullanıcı Adı: E-Posta:
Doğrulama:
Resimde gördüğünüz harfleri giriniz
Harfleri dinle / Farklı bir resim göster
Resimde gördüğünüz harfleri giriniz:
Eylül'den sonra hangi ay gelir? (Güvenlik Sorusunu kutuya giriniz):


Son Konular

Bizi Takip Edin

Son Mesajlar