Restorasyon Forum

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Restorasyon Forum - Reklam Alanı

Gönderen Konu: mimari restorasyon okumak  (Okunma sayısı 22107 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yildizmax
  • Yeni Üye
  • *
mimari restorasyon okumak
« : 06 Eylül 2012, 17:53:36 »
Merhaba foruma yeni üye oldum ve umarım konuyu doğru başlığa açmışımdır.

Sizlere bir kaç sorum olacak;

Mimari restorasyon okumayı düşünüyorum mimarlıga geçiş yapmak için bu şekilde bir yol düşündüm.

Ancak mimari restorasyon okurken okula devam zorunlulugu varmıdır yani bunu neden soruyorum çünkü ben çalışan biriyim ve işi bırakma gibi lüksüm yok aam okumakta istiyorum o yüzden sınavlara girsem sadece buna izin verirlermi bilginiz varmı yoksa illa dersler zorunlumudur veya üniversitede hocalarının elindemi bu?

Mimari restorasyon okumak zormudur yani çok zaman harcamam gerekirmi derslere sınavlara işten arta kalan zaman yeterli olurmu acaba sınavlara hazırlanmam için.

Kısaca mimari restorasyonu hem bir yerde çalışıp hemde okuyabilirmiyim?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler

Kolay Gelsin

Saygılarımla..

CrazyKinq

• Yeni Üye
  • *
  • MiNiK
Ynt: mimari restorasyon okumak
« Yanıtla #1 : 06 Eylül 2012, 22:35:57 »
Merhaba "yildizmax";

Öncelikle, evet Mimari Restorasyon bitirip, Mimarlığa geçiş yapabilirsin.

İşinin ne olduğunu bilmiyorum, bir mimarlık mühendislik bürosu olabilir, bu sana tabiki çok büyük olanaklar sağlayacak.

Şöyle birşey, okuyacağın bölüm sıradan bir bölüm olmayacak, tabiki dersleri takip etmen gerekecek, bunu için iş yerini ayrı bir köşeye koyman gerekecek.

Üniversitede hocaların elinde olan birşey yok, senin pekiştirip öğrenmen için ister istemez dersleri takip etmen gerekecek.

İsteği güzel olan kendi kafana göre zevkleri yaşayabileceğin seçimleri olanakları oldukça güzel bir bölüm.

Ama bir iş yerinde çalışıp aynı zamanda, dersleri takip etmen Mimari Restorasyon bölümünü bitirmen için gerçekten çok zor...

İyi günler... Saygılarımla...
Restoratör...

yildizmax
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 07 Eylül 2012, 09:34:12 »
Merhaba CrazyKinq;

Öncelikle cevabın için teşekkür ederim.

İşim mimari bir firmada 3 boyutlu görselleştirme yapma ve bu yüzden de bu bölümü okuyup teknik bilgi sahibi olmak istiyorum.Olursa mimarlıga geçiş yaparım diye düşünüyorum.

Dersleri bir şekilde takip ederim diye düşünüyorum benim korkum  devamsızlık yapınca bırakılma korkusu yani okula gitmediğim günler devamsızlık saymayabilirmi hocalar boyle bir lüksleri varmıdır diye merek ediyorum.

Mimari restorasyon dersleri agır mı cok yani mimarlar gibi sabahlıyormu ögrenciler.

Sanırım benim okuma isteğim hayal olacak :((

Saygılarımla...

CrazyKinq

• Yeni Üye
  • *
  • MiNiK
« Yanıtla #3 : 07 Eylül 2012, 11:53:50 »
yildizmax;

Çalıştığın iş güzel, hayal kırıklığı gibi birşey olmasın... Okumanın yaşı yok demiş büyükler.

Tek sorun zaten devamsızlık, ama Restorasyon okuyup bunun kavramını öğrenip geliştirmen için zaten devam etme gibi bir zorunluluğun var.

İşini zamana bağlı olarak yaparsan, bu senin tabiki daha rahat okumana yardımcı olacak, yoksa afedersin; Tavuk, yumurta hesabına döner.

Bunu için sabahlayabilirsin, ama işini nekadar prensiple'de yapsan, ben şahsen çizim için sabahlamayan Restoratör yada Mimar tanımam. :)

İyi günler.
Restoratör...

yildizmax
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 08 Eylül 2012, 09:38:13 »
Evet çalıştıgım işi gerçekten severek yapıyorum ve yaklaşık 7 senedir de bu iş üzerine çalısıyorum.Artık bunun eğitimini alayım dedim kendi kendime normalde bilgisayar programcılıgı mezunuyum.İstesem mühendis olma sansım var ama tamemen sektör değişikliği olacak ve yinede bu iş suanda agır basıyor.

Devamsızlık olayı olmasa inanın bı şekilde hallederim dersleri mimar arkadaşlardan yardım isterim falan hallederim diye düşünmüştüm.

Sabahlama olur elbette mimar arkadaşlarda öyle diyor.:))

Restorasyon dersleri ile mimarlık bölüm dersleri aynı mı yoksa çok mu farklı.

Okumak benim için gercekten zor sanırım yani suanda öyle gözüküyor.

Ozaman sizce mühendislik mi mimarlık mı desem nedersiniz?

Cvbınız için tşk ederim..

CrazyKinq

• Yeni Üye
  • *
  • MiNiK
« Yanıtla #5 : 08 Eylül 2012, 14:06:03 »
Şimdi bilindiği üzere Restorasyon, Mimarlığın biraz daha alt dalı.

Her iki dalda da yapılması gerekenler farklı, ikisinde de ayrı sorumluluk var, Restorasyon bölümünü bitirip mimarlığa geçiş yaptığınızda, muaf olacağınız dersler var. Bunu için kısmen aynı diyebiliriz. Ama derslerin ağırlık durumu değişir...

Mimarlıkmı, mühendislikmi bu kararı bulunduğun şartlara göre kendin veRmelisin.

İyi günler... Sagılarımla.
Restoratör...

adem kayabaş
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 01 Ağustos 2013, 20:47:43 »
selam arkadaşlar benim sizlere bir sorum olacak. konya bozkır myo mimari restorasyon bölümünü kazandım. benim maddi anlamda destek alabileceğim kimsem yok kredi yada ek iş gibi imkanlarla okumaya calışacağım. benim için asıl sorun mimarlık okurken cetveli kalemi vs gibi mimarlığa özgü ekipmanların fiyatları pahalı mı? yani restorasyon okumanın maliyeti çok mu?

skad

• Yeni Üye
  • *
  • İyi Olacak.. İyi..
« Yanıtla #7 : 02 Ağustos 2013, 12:53:16 »
Kardeşim normal bölümlerden biraz daha pahalı ama bu küçük boyutlarda. Abartı bi durum yok yani.
Her şeyi düşünebilir, her şeyi hayal edebilir, ancak sadece seçtiklerini gerçekleştirebilirsin.
Düşünce şeytandan, davranış Allah'tandır.
Hangi düşüncenin davranışa dönüşeceğine karar verense insandır.

* Bizi Takip Edin

Son Mesajlar

Ynt: KKTC Lefkoşa Selimiye Camii (Aya Sofya Katedrali) Gönderen: karacanenes
[25 Mart 2024, 12:09:22]

Teknik Personel Gönderen: TAŞYAPI
[24 Mart 2024, 16:13:27]

ÖN MUHASABE VE MİMAR PERSONEL ALIMI Gönderen: osman.blnk
[24 Mart 2024, 10:19:47]

Restorasyon alanında iş arıyorum Gönderen: Sudenur uysal
[22 Mart 2024, 19:19:58]

RESTORASYON ALANINDA DENEYİMLİ İNŞAAT TEKNİKERİ Gönderen: cabiyotlu
[22 Mart 2024, 11:02:48]