Restorasyon Forum

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Restorasyon Forum - Reklam Alanı

Gönderen Konu: 292 puan aldım.. mimari restorasyon tercih etmek istiyorum  (Okunma sayısı 20056 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BeDeL
  • Yeni Üye
  • *
arakadaşlar mrb..ben bu yıl ygs5'ten yoplamda 292 puan aldım..ben mimari restorasyon tercih etmek istiyorum..yerleşebilir miyim hangi ünüversiteler gelirr..cvpladgnz için şimdiden tşk..

nakkash

• Restorasyon Forum
Ynt: 292 puan aldım.. mimari restorasyon tercih etmek istiyorum
« Yanıtla #1 : 23 Temmuz 2011, 14:47:28 »
onu kimse bilemez. ösym seçim kurulu değiliz sonuçta.
 senin girmek istediğin üniversiteye daha yüksek puanlı insanlar
 girmek isterlerse sen açıkta kalırsın. ama puanın düşük değil.  mimar sinan-yıldızteknik olabilir. olmadı saframboluya falan yerleşirsin. başarılar.

esma21

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 23 Temmuz 2011, 15:54:40 »
bende bu sene sınava girdim. Bende mimari restorasyon secicem insaalh. Yıldız teknik qecen sene 233 ile kapamış. Mimar Sinan 299 ile kapatmış. onun dışında burslu olan yerler var. ama Allahın izniyle yerleşirsin yaa. Yıldız tekniqe falan.  Aynı okulada düşebilirz :D

Restorasyon

• Restorasyon Forum
« Yanıtla #3 : 23 Temmuz 2011, 17:04:51 »
Van'da oturuyorsanız eğer yüzünücü yıl üniversitesi restorasyon bölümünü tercih etmenizi öneririm. aşağıdaki linkten orda okuyan birkaç arkadaş bulabilirsiniz belki.

http://www.restorasyonforum.com/tanisma/yuzuncu-yil-universitesi-restorasyon-bolumu-t408.0.html

Aşağıdaki linktede restorasyon meslek yüksek okulu seçimi konusu olmuştu daha önce bakınız lütfen.

http://www.restorasyonforum.com/universite-adaylari/myo-secimi-yardim-t1720.0.html

BeDeL
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 23 Temmuz 2011, 18:30:59 »
çok tşekkür edrim vanıda tercih edeceğim..

BeDeL
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 23 Temmuz 2011, 18:43:15 »
bide bu yılkı klavuzda dikkat ettiyseniz..yıldızın puanı 233 ken bi erzincan 252 kütahya van afyon urfa 304 mimaar sinan bile 299ayvalık ikinici ögreimi 305 ken gnzdüz ögretmi 266 bu nasıl olabılıyorki..?

marimari
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 23 Temmuz 2011, 22:54:05 »
Bende ona takıldım fakat yardımm alabilceğim kimse yok. Bir de sorum olacak, ben lisede bilgisayar okudum teknik liseden mezunum ygs5 im alan dışı puanım 310, mimari restorasyon seçebilir miyim? Kendi alanım olmadığı için öyle bir şansım var mı yardım ederseniz sevinim

bayramogl89
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 23 Temmuz 2011, 23:34:15 »
arkadaşlar aklınız varsa restorasyon seçmeyin yada mimar olmak istiyorsanız inşaat okuyun oradan hem mimarlık hem mühendisliğe geçiş var biz madur olduk siz olmayın derim yine tercih sizin ..

Restorasyon

• Restorasyon Forum
« Yanıtla #8 : 24 Temmuz 2011, 14:17:52 »
bide bu yılkı klavuzda dikkat ettiyseniz..yıldızın puanı 233 ken bi erzincan 252 kütahya van afyon urfa 304 mimaar sinan bile 299ayvalık ikinici ögreimi 305 ken gnzdüz ögretmi 266 bu nasıl olabılıyorki..?

Onları okullar kendileri belirliyorlar. Ama sonuçta hepsinin belirli kontejanları var yüksek puan alanlar seçtiğinde siz açıkta kalacaksınız..

arkadaşlar aklınız varsa restorasyon seçmeyin yada mimar olmak istiyorsanız inşaat okuyun oradan hem mimarlık hem mühendisliğe geçiş var biz madur olduk siz olmayın derim yine tercih sizin ..

İlla mimar olcam diyorsanız, mimari restorasyon okumanıza gerek yok bence. mimari restorasyonda zor bir bölüm. 3 senede bitirseniz. DGS ile mimarlığa geçiş yaptıktan sonra bir sene hazırlık 3 sene daha üzerine okuyorsunuz. oldu size 7 sene :)
O yüzden mimarlık bölümünü okumak isteyen arkadaşlar öss ile geçsinler bence.
DGS ile olan mağduriyetiniz için abbasgüçlünün sitesinde bir başlık açılmış. Bunu destekleyin hepiniz. belki işe yarar..
http://www.restorasyonforum.com/guncelleme-duyurular/abbas-guclunun-programinda-restoratorlerin-magduriyetinin-tartisilmasi-icin-oylayin-t4587.0.html

esma21

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 24 Temmuz 2011, 14:37:15 »
Oyladım bende. Cok sacma bişey ya insaatla mimarlık ne alaka.

Ayrıca bence bu dgs ile mimarlıga gecis kişiye göre degisir. Mesela benim cizimim iyi ama babamın poarası yok torpil yok. Benim önümde iki secenek var. Ya öss ikinci kısmından nerdeyse tıp puanını yapıp mimarlık secmek yada Mimari rest. bölümünü secip okumak. Okul bitiminde 4 yıllık mimarlıga geciş yapamk. İki üniverste mezunu oluyo ;) he bidee her üniversitenin hazırlık okuma zorunlulugu yok. bu durumda şöle oluyo : geciş yaparsın fark derslerini verirsin 1 yılda sonrasında mimarlık okumaya dewam edersin. oluyo sana 4 - 5 yıl. Bence öss magduru olan biri icin cok iyi bişi bu. En azından benm için öle.

şermın
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 24 Temmuz 2011, 19:24:52 »
merhabalar.. tercihler yarın mı başlıyor?mimari restorasyon bölümünde okumak istiyorum.hangi üniversitede okumak istediğime karar vermedim.ygs5 te 293 puan aldım ve mimar sinan yada yıldız teknik istiyorum.bi sorum daha var.bu iki üniversitenin mimari restorasyon kayıt ücretlerini biliyormusunuz?teşekkürler

esma21

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 24 Temmuz 2011, 23:55:15 »
merhabalar.. tercihler yarın mı başlıyor?mimari restorasyon bölümünde okumak istiyorum.hangi üniversitede okumak istediğime karar vermedim.ygs5 te 293 puan aldım ve mimar sinan yada yıldız teknik istiyorum.bi sorum daha var.bu iki üniversitenin mimari restorasyon kayıt ücretlerini biliyormusunuz?teşekkürler

Bildigim kadarıyla 300 civarı

şermın
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 25 Temmuz 2011, 13:35:46 »
kayıt ücreti mi 300 civarı? yanıtladığın için teşekkürler  :D

Bildigim kadarıyla 300 civarı

RUHUM
  • Ziyaretçi
YGS 5 PAUNIM 320
« Yanıtla #13 : 25 Temmuz 2011, 15:41:54 »
MERHABA BEN YGS5 DEN 320 PUAN ALDIM MİMAR SİNAN RESTERASYON BÖLÜMÜ İSTİYORUM SİZCE İLK TERCİHTE YERLEŞMEM MÜMKÜN OLUR MU DÜZ LİSE ÇIKIŞLI OLDUĞUMDAN BİRAZ TEDİRGİNİM BİLGİLENDİRİRSENİZ ÇOK SEVİNİRM TEŞKKRLER

esma21

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 28 Temmuz 2011, 23:06:42 »
kayıt ücreti mi 300 civarı? yanıtladığın için teşekkürler  :D

Evet eger yanlıs bilmiosam öledir ölee :D alkışla

Mürvet Kaçar
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 30 Temmuz 2012, 20:33:39 »
MERHABA BEN YGS5 DEN 320 PUAN ALDIM MİMAR SİNAN RESTERASYON BÖLÜMÜ İSTİYORUM SİZCE İLK TERCİHTE YERLEŞMEM MÜMKÜN OLUR MU DÜZ LİSE ÇIKIŞLI OLDUĞUMDAN BİRAZ TEDİRGİNİM BİLGİLENDİRİRSENİZ ÇOK SEVİNİRM TEŞKKRLER

Arkadaşım istiyorsan en yüksek puanı al yerleşemezsin.çünkü mimar sinan sınavsız alıyor ve sadece 20 kişi alıyor. Doğru tercih diye bir site var oraya gir ordan bak

Lüzumsuz
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : 07 Ağustos 2012, 14:27:03 »
Kardesım Anladım Ben sızı yerlesırsınız ıns ama :D aması var .. Napcaksın bu bölümü oKuyup Onu Merak ettım :D Bı Aydınlatırsan SEVINIRIM :d

merve yumusak
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #17 : 10 Ağustos 2013, 21:04:04 »
ben ygsden 290 puan aldım tum tercıhlerım mımarı restorasyon ve 5. tercıhten boluya gıtcem sız sanırım osym nın  yayınladıgı kılavza bakmıyosunuz puanlar o kadar dusuk degıl

* Bizi Takip Edin

Son Mesajlar

Ynt: KKTC Lefkoşa Selimiye Camii (Aya Sofya Katedrali) Gönderen: karacanenes
[25 Mart 2024, 12:09:22]

Teknik Personel Gönderen: TAŞYAPI
[24 Mart 2024, 16:13:27]

ÖN MUHASABE VE MİMAR PERSONEL ALIMI Gönderen: osman.blnk
[24 Mart 2024, 10:19:47]

Restorasyon alanında iş arıyorum Gönderen: Sudenur uysal
[22 Mart 2024, 19:19:58]

RESTORASYON ALANINDA DENEYİMLİ İNŞAAT TEKNİKERİ Gönderen: cabiyotlu
[22 Mart 2024, 11:02:48]