Restorasyon Forum

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Restorasyon Forum - Reklam Alanı

Gönderen Konu: Mimari restorasyon okumak.. Yardım eder misiniz :/  (Okunma sayısı 5105 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hermaphroditos_
  • Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: Ebru Aksoy
  • Meslek: Öğrenci
Arkadaşlar merhaba. Ben meslek lisesinde inşaat bölümü okuyorum. Endüstri meslek olduğumdan dolayı kültür derslerim yok ve bu yüzden 4 yıllık kazanamayacağımı düşünüyorum. Yatay geçiş yaparak Mimar Sinan Üniversitesinde veya Yıldız Teknik Üniversitesinde mimari restorasyon okumayı düşünüyorum. Fakat internetten her ne kadar baksam da tam olarak bilgi bulamıyorum. Tam olarak nedir bu? İş olanağı, maaşı nasıldır? Bu meslekte önüm açık olur mu yoksa hep aynı yerde mi kalırım? Rica etsem cevaplar mısınız. Çok teşekkürler.

nakkash

• Restorasyon Forum
Ynt: Mimari restorasyon okumak.. Yardım eder misiniz :/
« Yanıtla #1 : 20 Aralık 2014, 02:32:24 »
Merhaba Ebru,

Oncelikle okudugun lise itibari ile bu bolumu okuman diger bolumlerden mezun olanlara nazaran buyuk bir arti.  Dersler sana daha kolay gelecek ve meslege daha cabuk ve kolay adapte olabilecek ve Autocad bildigin icin daha 1. Siniftan itibaren is bulma imkanina sahip olabileceksin. Bunun yaninda bir de  3 D max,  Photoshop gibi baska bazi programlar ogrenir isen  is bulamaman givi bir sey soz konusu olamaz.
Bahsettigin okullardaegitim gormus birisi olarak egitim kalitesinin gayet memnun edici oldugunu belirtmek isterim.
Mimari restorasyonun insaat sektorunde oldugunu ve insaat sektorunun de dunyanin her tarafinda ve her daim hizmet verdigini dusundugumuzde baska bir cok isten otomatik olarak bir adim one ciktigini goruyoruz.  Baska bir konu da Avrupa birligi uyum yasalari ve restorasyon bilincinin  Turkiyede henuz daha iyiye gitmesi bu isin onunu acip her gecen gun duvara bir tugla daha koymak oluyor. Tabiki her iste oldugu gibi restorasyonda da kendini gelistirip daha iyi konuma gelip uzmanlik alanina gore daha iyi isler yapmak senin elinde.  Maasa gelince, yeni mezun ya da isveren arkadaslar daha iyi bilecektir ama  bugunun sartlari ile az cok autodad bilen ya da biraz santiye deneyimi olan biri bile1500-2000 tl dir.  Yabanci dil ogrenir yurtdisina gidebilirsin vb.  Hepsinin sonunda onenli olan senin nasil bir meslek secmek istedigini bilmendir.  Hepsinde para kazanabilir ya da zorluk cekebilirsin.  Ama Restorasyon cok keyifli ve tarihe katki sagladigi icin kutsal bir meslektir.  Secim senin. 
RestorasyonForum olarak basarilar dileriz.

* Bizi Takip Edin

Son Mesajlar

ÇALİŞMA ARKADAŞLARI Gönderen: zeki0669
[Dün, 19:26:12]

Top-notch Ğ¡asual Dating - Legitimate Girls Gönderen: zgtasoluk
[Dün, 06:48:19]

Premier Ğ¡asual Dating - Verified Maidens Gönderen: Dursunfurkan
[16 Nisan 2024, 19:27:44]

RESTORATÖR ANKARA (7 YIL DENEYİM) Gönderen: Mehmet Güngör
[16 Nisan 2024, 18:54:22]

rmiljyhy Gönderen: generic tadalafil 2019
[16 Nisan 2024, 17:59:05]