Restorasyon Forum

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Restorasyon Forum - Reklam Alanı

Gönderen Konu: Myo Seçimi Yardım..  (Okunma sayısı 46631 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nakkash

• Restorasyon Forum
Ynt: Myo Seçimi Yardım..
« Yanıtla #60 : 22 Haziran 2011, 01:26:13 »
Tabiki zorlar, ama bazen zor olması iyidir, sen tekrar bi düşün derim. elindeyse, imkansız değilse daha iyi olabilir.
Aksi taktirde saframbolu da çok iyidir olur diyosan orda da restorasyon okunur çokda güzel olur.

steppenwolf

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #61 : 22 Haziran 2011, 04:24:17 »
Peki Safranbolu için bir wep sitesi ya da fotoğrafını görüp detaylı bilgi alabileceğim bir kaynak? İnceliyim o halde.Madem öneriyorsunuz.
Alp Eren Özdemir

nakkash

• Restorasyon Forum
« Yanıtla #62 : 22 Haziran 2011, 13:23:45 »

steppenwolf

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #63 : 22 Haziran 2011, 15:01:19 »
Sanırım yüksek ihtimal ilk sırayı burası alacak.Safranbolu'nun bana kazandıracağı şey çok gibi.Sonrasında Süleyman Demirel/ Mustafa Kemal ... diyerek yazmayı düşünüyorum.Yardımınız için teşekkürler.
Alp Eren Özdemir

nakkash

• Restorasyon Forum
« Yanıtla #64 : 22 Haziran 2011, 16:49:00 »
Rica ederim. Başarılar.
Durumundan haberdar olursak sonraki senelerde senin gibi olanların işine yarayabilir.

kübra1
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #65 : 01 Temmuz 2011, 23:48:35 »
merhaba benim bikaç sorum olcak.ben düz lise mezunuyum ve iç mimarlık düşünüyorum lakin eşit ağırlıktaydım bu yüzden direkt 4 yıllık i.mimarlık kazanmam biraz zor imkansız hatta.bu yüzden 2 yıllık mimari restorasyon okuyup dgs ile iç mimarlığa geçiş yapmam mümkün mü,meslek liseleri öncelikli mi ayrıca sıfırdan gidicem gibi bişey çizim çok önemli mi gidince ufak ufak öğrenicez mi?çok konuştum sanki,yardımcı olursanız sevinirim;)

nakkash

• Restorasyon Forum
« Yanıtla #66 : 02 Temmuz 2011, 12:44:57 »
iç mimarlık istiyosan iç mimarlık oku. özel yetenek sınavları ile  iç mimarlığa girmen daha mantıklı. yapman gereken resim kursuna gidip özel yetenek sınavlarına hazrlanman. bu sınavları her okul kendi çatısı altında yapar ve öss de herhangi bir puan türünden barajı geçmiş yada baraj yakını puanlarda olan öğrenciler girebilir (okullara göre değişir) en iyi okullar mimar sinan- marmara- eskişehir diye gider.
yok ben önce restorasyon okuyacağım sonrasında iç mimarlığa geçicem diyosan, o da olur.önlisans sonrası DGS ile iç mimarlığa geçebilirsin fakat 2 çeşit zorlukla karşı karşıyasın 1.si düz lise mezunlarının rest. a girmesi  meslek liselerine göre daha zor. 2.si ise DGS ile alınan kontenjan sayısı az.

başarılar.

SEYDAM
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #67 : 09 Temmuz 2011, 20:37:37 »
mrb ben meslek lisesi inşaat bölümü mimari teknik yapı ressamlığı dalından mezun oldum meslek lisesi olduğumuz için geçiş hakkımız var tabi bu yıl son, geçiş haklarımızda restorasyon bölümüde var. şunu duymuştum restorasyon bölümü için öncelik meslek liselerine veriliyormuş doğrumu? bide 2 yıl okuduktan sonra mimar sinan ünv. iç mimarlığa yetenek sınavlarıyla alıyormuş diye duydum bilgi verirseniz sevinirim..

BeDeL
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #68 : 22 Temmuz 2011, 12:43:01 »
arkadaşlar bana bir yardım edin lütfen..ben bu yıl ygse girdm ygs 5ten toplamda 292 puan aldım..bu puanla restorasyona yerleşe bilirmiyim hangi iller gelir lütfn cvp

erol88
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #69 : 22 Temmuz 2011, 14:53:05 »
Merhaba arkadaşlar ben düz lise mezunuyum. 2-3sene aradan sonra tekrar ygs 'ye girdim ve okul puanıyla toplamda ygs5: 269 geldi.Sizce İstanbul'da devlet üni. ya da vakıflarına burslu olarak yerleşme imkanım var mıdır? Ya da bu puanımla hangi üniversiteye yerleşebilirim. (düz lise mezunuyum..) Yardımınız için Şimdiden teşekkür ederim.

şermın
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #70 : 25 Temmuz 2011, 13:56:34 »
merhaba arkadaşlar...ben düz lise mezunuyum ve 2 yıl aradan sonra ygs sınavına girdim ve ygs5 puanım 293.yıldız teknik yada mimar sinan girebilirmiyim?meslek liselerinme göre girme şansım ne kadar?tarihi yapılara merakım var ve çizim konusundada fena değilim..yardımcı olursanız sevinirim  :D

Rod
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #71 : 03 Ağustos 2011, 00:18:32 »
bakın hele restoratör olursam kaç gayme kazanırım ? .d

daskolo

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #72 : 03 Ağustos 2011, 04:25:38 »
bazı okullar özel koşullarla alıyor kitapçıktan bakamak gerekiyor.. 2009 da istanbuldaki restorasyonlar meslek çıkışlıları almıştı sadece bu sene nasıl alır onu kitapçıktan öğrenebilirsiniz..
özel koşullar haricinde sadece lys ile alan okullarda düz liselilerin meslek liselilere göre yerleşme ihtimalleri daha yüksektir.. (bunu mslek lisesi ve düz lise başarı oranına göre söylüyorum)
safranbolu restorasyon restorasyonlar arasında en ıyılerınden bırıdır .. istanbul daki restorasyonlardan bile daha iyidir çoğu konuda.. nitekim puanı da yüksektir istanbuldan kendinizi iyi yetiştirmek istiyorsanız bişeyler öğrenmiş olarak mezun olmak isitiyosanız safranboluyu yazın yok benım amacım bır an once restorasyondan mezun olmak ve dgs ıle gecıs yapmak dıyorsanız yazmayın okul ortalamanız dusuk gelebılır okulunun zorlugu sızı yorabılır hatta okula erken veda bıle edebılırsınız .. ancak okuldan 80 tam puan alıp dgs ile geçiş yapan arkdaşlarımız da oldu ..  daha fazla bılgı ıcın soru sorabılırsınız ..

rukiş
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #73 : 30 Eylül 2011, 13:32:16 »
bnm bi sorum olucak grafik tasarım bölümü okudum mimari restorasyona sınavsız geçiş hakkım varmı acaba ?

* Bizi Takip Edin

Son Mesajlar

Restoratör aranıyor ( İstanbul/Taksim) Gönderen: Beriltekin
[Bugün, 09:19:09]

Ynt: KKTC Lefkoşa Selimiye Camii (Aya Sofya Katedrali) Gönderen: karacanenes
[25 Mart 2024, 12:09:22]

Teknik Personel Gönderen: TAŞYAPI
[24 Mart 2024, 16:13:27]

ÖN MUHASABE VE MİMAR PERSONEL ALIMI Gönderen: osman.blnk
[24 Mart 2024, 10:19:47]

Restorasyon alanında iş arıyorum Gönderen: Sudenur uysal
[22 Mart 2024, 19:19:58]