Restorasyon Forum

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Restorasyon Forum - Reklam Alanı

Gönderen Konu: Restorasyondan DGS ile mimarlığa geçiş yapmak isteyenler???  (Okunma sayısı 30917 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

saLyme

• Yeni Üye
  • *
bu konuyla iligili ne düşünüyorsunuz?

saLyme

• Yeni Üye
  • *
ben restorasyon öğrencilerinin kişisel yorumlarını merak etmiştim ama :D:D

aslan38

• Mimar
  • Admin
  • Ya en iyi olacaksın! Yada en iyilerden olacaksın!
  • Okul: Kutahya Dumlupinar University - Azerbaijan University of Architecture and Construction
imza yetkimi alıp kendi projemi kendim çizmeyi başka ne olabilir ki ?... tabi getirdiği bir kaç güzelliğide olacaktır... ve sen dumlupınarda okuyorsan bende ilk önce okulu geçmye bak bende dpü mezunuyum... ha bir de mimarlığı mimarların yüzüne bir tokat indirmek için okuyacağım.
ZArifoglu
Sinan'in izinden giden mimar.

Restorasyon

• Restorasyon Forum
Sevgili aslan. sen moderatörsün. bu şekilde polemik yaratacak mesajlar yazmamalısın. Restorasyon Forumda ne kadar Restoratör var ise eğer, o kadar Mimar üyemiz bulunmakta. Bende mimarlık okuyorum. Ama sadece kendim için kimseyle alakası yok. Lütfen mesajlara biraz daha dikkat. İnsanları tartışmaya sürükleyecek konulardan kaçınmak gerekli.

aslan38

• Mimar
  • Admin
  • Okul: Kutahya Dumlupinar University - Azerbaijan University of Architecture and Construction
bize gelen bizdendir... bize destek olan mimar arkadaşlarımıza yada bizim halimizden anlayan meslektaşlarımızla bir sıkıntım yok. fakat buraya üye olan arkadaşlar üye olduktan sonra burada bir takım aşağılamar kendilerini büyük görmeler felan bunlar yanlış. kimse kimseden üstün değil. ben yukarıdaki yazdığım son sözümde ne demek istediğimi sizde biliyorsunuz. ben o sözümde direk mimarları hedef almış değilim... buraya gelip bu ailenin nimetlerinden faydalandıktan sonra ahkam kesen daha mimar bile olmamış mimarlık öğrencilerine... eğer bir sorun varsa yada uyarılacaksam admin'ler eminim bana ulaşacaktır... söylediğim sözlerin hepsinin arkasındayım. ha ne kadar yanlışım var orası tartışma konusu... eminim beni bu konuda destekleyen çok arkadaşım vardır ama buraya yazamıyorlardır.... önemi yok cesaret meselesi

mimarlık eğitimini sürdüren ve burada bizleri aşağılan bazı arkadaşlara ilerki projelerinde başarılar alkışla
ZArifoglu

sentimental
  • mimar zydrsn
  • Restorasyon Forum
Arkadaşlar olay Mimar olmakla bitmiyor Restorasynda Mimarlığa geçmiş olan arkadaşlar bende dahil restoratörlük diye bir belgeniz kalmıyor sadece düz mimar oluyorsunuz :) Yüksek lisans yaparsanız tekrar restorasyon ile ilgili geniş kapsamlı iş yapabilirsiniz bildiğim kadarı ile :) ama öncelikle arkadaşın belirttiği gibi restorasyonu iyi bir derece ile bitirebilmek.
hayat ardına bakmadan yürüyebilme sanatıdır...

aslan38

• Mimar
  • Admin
sözlerimin yada yazdığım yazılardan beni mimarlara karşı biri olarak bir profil izlenimi vermiş olabilirim fakat benim şaşırdığım ve aynı zamanda kızdığım bir nokta var değerli arkadaşlarım... ki eminim ki sizlerinde bir kaç kez karşılaştığı bir durumdur. şahıs her kimse bu siteye üye oluyor tamam anlarım... burada yardım istiyor tamam yine anlarım fakat... işini gördükten sonra burada restoratörleri aşağılaması... bu bölümün 4 yıl olmaması... ne demek istiyor anlamadım ? ister 4 yıl olsun ister 5 yıl yada 2 benim imza yetkim olmadıktan sonra... bir de şu var eğer sen iyi ise bu piyasada kesinlikle işsiz kalmazsın... tecrübe meselesi, site yönetiminde bulunan bir moderatör olarak bunları yazmam ilginç gelebilir ama burdan mimar arkadaşlara sesleniyorum... eğer sevmiyorsanız bizleri lütfen bari saygılı olun... teşekkürler.
ZArifoglu

saLyme

• Yeni Üye
  • *

aslan38

• Mimar
  • Admin
korkma senle bir ilgisi yok... başka bir konuda birisine kızmıştım... buraya patladım özür dilerim.. istersen konuyu silebilirsin
ZArifoglu

sentimental
  • mimar zydrsn
  • Restorasyon Forum
ne olursa olsun restoratörlere imza yetkisi vermezler bunu bilelim kardeşim bende isterim versinler ama vermezler kesinlikle.

Restorasyon

• Restorasyon Forum
Arkadaşlar konu iyice şaşırdı. Arkadaşımızın sorduğu soru dgs ile mimarlığa geçmek isteyenlerin düşünceleri. Yine restoratörlere imza yetkisi verilsin tartışmasına dönüştürmeyelim bu konuyuda.

saLyme aslında konuyu biraz daha açarsan bizde ona göre cvp verelim. Sanki sormak istediğini soramamışsın? Bu soruya ne yanıt verilebilirki. Dgs ile mimarlığa geçmek isteyenler ne düşünebilirler?

Dgs ile mimarlığı kazanıp mimar olmak isterler. Kısa ve en doğru cvbı bu olsa gerek.

saLyme

• Yeni Üye
  • *
k.bakmayın ya :( sanırım yanlış bir konu seçtim.. bu konuyu nasıl silebilirim?

sentimental
  • mimar zydrsn
  • Restorasyon Forum
bence geçiş  yapabilmek için nasıl bir çalışma izlenmeli yada izliyorsunuz vb. soruların cevabını arıyor arkadaşımız sanırım.

Restorasyon

• Restorasyon Forum
k.bakmayın ya :( sanırım yanlış bir konu seçtim.. bu konuyu nasıl silebilirim?
Konuyu kaldırmak yasak. sen bize ne sormak istediğini söyle bizlerde cvplayalım bildiğimiz kadarıyla. sentimental arkadaşımızın söylediği gibi, mimarlığa geçmek istiyor ve neler yapman gerektiğini soruyorsan eğer, şimdiden sayısala ağırlık ver. ve tabiki çizimlerine. sınıf birincilerine burs olanağıda vardı sanırım. yada ilk üçe ek puan veriyolardı. tam hatırlamıyorum. sen notlarını yüksek tut. gerisi kolay.

rabia çiçeközü
  • Ziyaretçi
arkadaşlar ben mimari resterasyon bölümünden  mimarlığa geçiş yapmak istiyorum ama dgs ye girdikten sonra 3. sınftan devam mı ediyorsun yoksa bastan mı başlıyorsun. bilenlerin yardımcı olmasını istiyorum lütfen

dgs mimarlik
  • Ziyaretçi
arkadaşlar ben mimari resterasyon bölümünden  mimarlığa geçiş yapmak istiyorum ama dgs ye girdikten sonra 3. sınftan devam mı ediyorsun yoksa bastan mı başlıyorsun. bilenlerin yardımcı olmasını istiyorum lütfen

dgs ile mimarlığa geçtikten sonra restorasyon bölümünde gördüğünüz derslerden muaf oluyorsunuz. ama birinci sınıftan başlıyorsunuz. 3. sınıftan başlama olayı kalktı.

* Bizi Takip Edin

Son Mesajlar

Restoratör aranıyor ( İstanbul/Taksim) Gönderen: Beriltekin
[Bugün, 09:19:09]

Ynt: KKTC Lefkoşa Selimiye Camii (Aya Sofya Katedrali) Gönderen: karacanenes
[25 Mart 2024, 12:09:22]

Teknik Personel Gönderen: TAŞYAPI
[24 Mart 2024, 16:13:27]

ÖN MUHASABE VE MİMAR PERSONEL ALIMI Gönderen: osman.blnk
[24 Mart 2024, 10:19:47]

Restorasyon alanında iş arıyorum Gönderen: Sudenur uysal
[22 Mart 2024, 19:19:58]