Restorasyon Forum

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Restorasyon Forum - Reklam Alanı

Gönderen Konu: MERHABA BENDE MİMARİ RESTORASYON ADAYIYIM  (Okunma sayısı 3277 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bdrnakgl
  • Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: Bedran AKGÜL
  • Meslek: Mobilya İç Mekan Tasarım
  • Okul: Datem
MERHABA BENDE MİMARİ RESTORASYON ADAYIYIM
« : 17 Ekim 2016, 21:55:54 »
öncelikle iyi forumlar herkeze lisede son senem mobilya iç mekan tasarım okuyorum.. mimari restorasyon bölümüne geçmek istiyorum sizce nasıl bölüm acaba mezun olduktan sonra devlet veya özel iş yerlerinde çalışma imkanları varmı auotocad geliştiriyorum kendimi kendimce ve çevremde çizimde iyim hem normal çizim hemde destekli çizim diyarbakırda yaşıyorum ama burdaki ünide bu bölüm yok dışardan okumam lazım iyimi sizce yorumlarınızı bekliyorum.. iyi forumlar

dicıl

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: Dicle yıldırım
  • Meslek: öğrenci
  • Okul: KBÜ- SAFRANBOLU MYO
Ynt: MERHABA BENDE MİMARİ RESTORASYON ADAYIYIM
« Yanıtla #1 : 18 Ekim 2016, 14:36:55 »
Piyasaya bu bölümde en kalifiye elemanı yetiştiren okul tartışmasız Safranbolu meslek yüksek okuludur. Bölüm ciddi anlamda iyi ve birçok lisans programına geçiş için önü açık, kapsamlı bir araştırma yapmanda fayda var hafif bir bölüm değil eski eser ile uğraşmayı veya mimarlık programına geçişi düşünürsen bu bölümü okumanı tavsiye ederim.

ozgenurkaraman
  • Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: Ozgenur karaman
  • Meslek: Ogrenci
« Yanıtla #2 : 03 Ocak 2017, 01:00:56 »
Bende inşaat teknolojisi bölümünden Mimari Restorasyon bölümüne geçiş yapmış biri olarak şunları söyleyebiliriim;
Eğerki ben geçiş yapacağım 2 yıl okuduktan sonra  dgs ile tamamlayacağım düşüncesinde iseniz bu şekilde okumanızı tavsiye etmem çünki 2 sene okuyorsunuz dgs ile 3. sınıftan başlatmıyorlar hazırlık+1. sınıftan bile başlatan üniversiteler var toplamda 6 veya 7 yılda mimar olursunuz :) eğerki puanınız düşük olursa 1 sene daha hazırlanıp lisans bölümlerine gitmenizi öneririm.

aslan38

• Mimar
  • Admin
  • Ya en iyi olacaksın! Yada en iyilerden olacaksın!
  • Okul: Kutahya Dumlupinar University - Azerbaijan University of Architecture and Construction
« Yanıtla #3 : 04 Ocak 2017, 10:20:52 »

Merhaba Berdan bey kardesim,

Oncelikle tercih etmeyi dusundugun bolumu arastirma cabandan dolayi tebrik ederim. Mimari Restorasyon bolumunde mezun olduktan sonra Devlette ve Ozel sektor'de is bulma imkanin tabiki var! Cizim programlarini gelistirmeli ve egitimin bittikten sonra sana para kazandiracak sadece bir aractir onlar. Sana asil para kazandiracak senin tecrube ve bilgi birikimin olacaktir. Yasin daha cok genc, bu yuzden acele etme merdivenin basamaklarini dogru adimlarla cik. Su anda yeni acilan Universiteler vakif, devlet, ozel tam listeyi bilmiyorum fakat tercih donemin geldiginde bizler eger talep edersen sana universiteler hakkinda genis bir tavsiye yazisi ile yardimci olabiliriz. Egitim hayatinda basarilar :)

Saygilarimla,
ZArifoglu
Sinan'in izinden giden mimar.

* Bizi Takip Edin

Son Mesajlar

Ynt: KKTC Lefkoşa Selimiye Camii (Aya Sofya Katedrali) Gönderen: karacanenes
[25 Mart 2024, 12:09:22]

Teknik Personel Gönderen: TAŞYAPI
[24 Mart 2024, 16:13:27]

ÖN MUHASABE VE MİMAR PERSONEL ALIMI Gönderen: osman.blnk
[24 Mart 2024, 10:19:47]

Restorasyon alanında iş arıyorum Gönderen: Sudenur uysal