Restorasyon Forum

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Restorasyon Forum - Reklam Alanı

Gönderen Konu: DGS İnşaat Mezunlarına Mimarlık Tercihi  (Okunma sayısı 68774 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

saLyme

• Yeni Üye
  • *
Ynt: DGS İnşaat Mezunlarına Mimarlık Tercihi
« Yanıtla #20 : 19 Eylül 2012, 20:55:55 »
BENCE BU MESELE İNŞAATÇININ HAKKI DEĞİL, RESTORASYON VE MİMARLIK TEKNOLOJİSİ BÖLÜMÜNÜN HAKKI FELANDAN ZİYADE BENCE MİMARLIĞA HAKEDEN GİTMELİ... İNŞAAT BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİNDEN MİMARLIĞA GEÇİŞ HAKKI TALEP EDİLMİŞ, UYGUN GÖRÜLMÜŞ Kİ KABUL EDİLMİŞ. MADEM ORTAK ALANIMIZSA BİZDE İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ İÇİN GEÇİŞ HAKKI TALEP EDELİM.. YASAKÇILIKTAN DAHA ÇOK İYİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM. SONUÇTA BİR İNŞAATÇİ MİMARLIK İSTEYEBİLİRSE BİZDE İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ İSTEYEBİLMELİYİZ. YOK ONU YAPARIM BUNU YAPARIMLA ŞU PROJEYİ ÇİZERİM ŞUNU ÇİZDİMLE HİÇBİŞEY OLMUYOR. BU İŞE MERAK SALAN HERKESLE BU İŞ YÜRÜYOR... SONUÇTA MİMARLIĞI ÖSS İLE KAZANAN ÖĞRENCİ NE RESTORASYONCU NE DE İNŞAATÇI :) TAMAMEN APAYRI BİR BİLMEMEZLİKTEN BU İŞİN EĞİTİMİNİ ALIYOR... BU İŞİ HAKKIYLA YAPACAK ARKADAŞLARINDAN ALLAH YOLUNU AÇIK ETSİN.. (RESTORATÖR saLyme)

tanerr
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : 28 Ekim 2012, 14:49:21 »
ınsaat bolumnden mımarlıga gecmek alakasz dıyen arkadaslar hayyttn uzaksınz.bılgılerın ne farkı var sızce.cok eksıkler var dıyelım ustune 2-3 yıl okumadan gıclmıyo zatn.kı baba parasıyle ozele gıtmek daha mı iyi yani .calısan herkz amacına ulasır dgs cok ıyı hazırlanmak lazm ılk senemden basladm bile.

sentimental
  • mimar zydrsn
  • Restorasyon Forum
« Yanıtla #22 : 28 Ekim 2012, 23:50:51 »
Allah çalışmalarını boşa çıkarmasın :) maşaALLAH azimlisin
hayat ardına bakmadan yürüyebilme sanatıdır...

MUSTAFA KEMAL
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : 19 Aralık 2012, 23:01:21 »
Arkadaşlar Merhaba

Enteresan konulara dalmışsınız.geçenlerde bir kamu kurumuna uygulama projesi çizdim görenlerin gözleri pörtledi.detaylar konusunda afalladılar. neyse konu bu değil.Ben inşaat teknikeriyim. projecilikte yaptım şantiyecilikte 10 yıl oldu.güzeller aptal, şişmanlar komik olur. herkes eksiğini bir şekilde doldurur. Bende eksiklerimi bi şekilde giderdim. Benden daha az şey bilen mimar ve mühendislere saygım var.Onlara öğretir saygı kazanırım.Bu da benim tarzım. Tabi mimar var mimarcık var.Siz hangisi olduğuna bakın.Mimar sinanda mimardı yeni mezun üniversiteli kardeşimde mimar. Mesleğin başında yeni mezun bi şantiye şefimiz vardı.
18,5 m yükseklikte bir perdenin üstünde aksın kaçıklığını kontrol etmek için prizma tutuyordum  topografa o ara şantiye şefi laf attı "mustafa bey şenörmü oldun" cevap verdim "sen bu kafayla gidersen onuda olamazsın" 3 ay sonra kovuldu.bu bir misal, saygınlık çalışma azminden gelir.diplomadan gelmez.

sdsfgfhgj
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : 16 Ocak 2013, 22:27:54 »
adamı kanser edersinız kanser kanser töbe töbe  adam melek lisesi elektirik bitiriyo mimarlık seciyoda  insaat mezunu nasıl  tercih edemez bu ne celişkı

yavuz.arslann
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #25 : 02 Mayıs 2013, 16:51:36 »
Neden alakasız olsun ki.. Mühendsilik ve mimarlık bölümlerinin ilk 2 yıllarında okunan derslerin yaklaşık yüzde 80 i ayndır.

karakus184

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #26 : 22 Mayıs 2013, 15:47:08 »
Biri de demiyor ki "Restorayon bölümlerinin de inşaat mühendisliğine niye geçiş hakkı yok"  diye:)

Berkan
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #27 : 15 Haziran 2013, 11:58:03 »
Sacma sapan konusmayin arkdas ya dengesiz once google amcana insaat tek ikerliginin derslerini baktiktan sora o sayfayi kapatma mimarligin dersleriyle kiyasla... Sonra sagda solda muhabbbet et

Tayfun
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : 09 Temmuz 2013, 11:07:18 »
]Arkadaşlar 2 yıllık Mimari Restorasyon okuyan biri mezun olduktan sonra İnşaat Mühendisliğine tamamlayabilir mi?
Bana bunun hakkında bilginiz var ise sizden cevap bekliyorum.

Rıdvan Topcu
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #29 : 22 Temmuz 2013, 19:09:27 »
Arkadaşlar gerekli mecralara mail dilekçe telefon ile vs. ulaşıp sesimizi duyurmazsak bizim sorunumuzu bilmezler. Dağ dağa küsmüş dağın haberi yok misali olur ki olmasın çok basit cumhurbaşkanına bimerden başbakana yöke mail atın 15 dk nızı almaz inanıyorum cevap gelicektir.

Öznur ÖZGEN

• Restorasyon Forum
  • **
« Yanıtla #30 : 03 Eylül 2013, 14:56:17 »
mimarlık Sanat'la Tekniğin birleştiği o çizgide duruyor..  Bi ayrıcalığı olsun.. Ya da bırakın olmasın . sonuçta bunu hissedenler diplomayı aldıktan sonra da hissettireceklerdir... diploma almakla bitmiyor yani..

* Bizi Takip Edin

Son Mesajlar

Ynt: KKTC Lefkoşa Selimiye Camii (Aya Sofya Katedrali) Gönderen: karacanenes
[25 Mart 2024, 12:09:22]

Teknik Personel Gönderen: TAŞYAPI
[24 Mart 2024, 16:13:27]

ÖN MUHASABE VE MİMAR PERSONEL ALIMI Gönderen: osman.blnk
[24 Mart 2024, 10:19:47]

Restorasyon alanında iş arıyorum Gönderen: Sudenur uysal
[22 Mart 2024, 19:19:58]

RESTORASYON ALANINDA DENEYİMLİ İNŞAAT TEKNİKERİ Gönderen: cabiyotlu
[22 Mart 2024, 11:02:48]