Restorasyon Forum

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Restorasyon Forum - Reklam Alanı

Gönderen Konu: Beykent Üniversitesi MİMARİ RESTORASYON  (Okunma sayısı 59672 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mAveRan

• Restorasyon Forum
  • Mimari Restoratör
Beykent Üniversitesi MİMARİ RESTORASYON
« : 14 Haziran 2009, 22:29:43 »
Merhaba Sevgili arkadaşlar
Beykent Üniversitesi Restorasyon mezunları öğrencileri öğrenci adayları buradan düşüncelerinizi bizimle paylaşabilrsiniz. Ayrıca okulumuzun restorasyon bölümü hakkında bilmek istediklerinizi düşüncelerinizi ve istediklerinizide paylaşabilrisiniz...

Ergin Aktaş 2007 / 2009 dönemi
                                                                                                                                               Üslub-u beyan ayniyle insan..

desra1984
  • Yeni Üye
  • *
Ynt: Beykent Üniversitesi MİMARİ RESTORASYON
« Yanıtla #1 : 08 Ağustos 2009, 18:56:59 »
merhaba beykent üniversitesi nasıl?

mAveRan

• Restorasyon Forum
  • Mimari Restoratör
« Yanıtla #2 : 09 Ağustos 2009, 19:34:32 »
nasıl derken konuyu açarsan yardımcı olmaya çalışırım ama beykent restorasyon bölümü şuan 3.yılında
genel olarak mimari restorasyon eğitimi veriyor.bölüm zevkli bir bölüm ve öğrenci kalitesi genelde iyi.Çünkü okulun (m.y.o) en çok çabalayan bölümü.Bazı eksiklikler var labaratuar yeterli değil.ama genel olarak güzel bi okul.ve istanbulda olması en büyük avantaj.Yalnız bu sene kontenjan 100 kişi olmuş.bu sene eğitimin kalitesi düşebilir.O kapasiteyi kaldıracak alt yapı yok.Eğer ek takviye yapmazlarsa tabi
sağlıcakla kalın...

Selim

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 22 Ağustos 2009, 09:30:21 »
MYO Beylikdüzünde, merkeze uzak olması gözünüzü korkutmasın,ilerleyen günlerde okadar kötü olmadığının farkına varıcaksınız :) Şahsen ayazağada olmasından daha iyi.

Ev fiyatları yeterince ucuz 600tlye 3+1 2+1 eşyalı evler kiralayabilirsiniz. Okulun yurduna gelince kümesden farkı yok hiç tavsiye etmiyorm oraya verilen paraya yazık:p

Restorasyon bölümüne gelince, eğitimi ve eğitim kadrosu fena değil. Fiyatı ve İstanbul'da olması çok büyük avantaj, dersane parasına resmen diploma alıyorsunuz. Dgs ile iç mimarlık ve mimarlık bölümlerine geçiş imkanı var.

Askerlik sorunu olanlar için 2 senelik diplomayı aldıktan sonra aöf iktisat 3. sınıftan devam hakkı var.(Diplomanız yanmıyor) 1 veya 2 dönem intibak dönemi vardı tam hatırlamıyorm ama 3ders olması gerekiyor.

İstanbulda yaşıyorsanız eğer, şehir dışına bir üniversiteye gitmektense beykent'e gelmek daha mantıklı. (Maddi yönden aynı kapıya çıkıyor.)

accugp
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 23 Ağustos 2009, 13:02:24 »
tşkler bilgin için diğer arkadaşlarında bilgilerini bekliyorum saygılar

Omer_22
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 29 Ağustos 2009, 15:15:52 »
selim arkadaşımız ile ergin başkanımız gerekli bilgileri vermiş bana pek bişey düşmemiş..:) restorasyon bölümü son senelerde çok istenilen bi bölüm olmuştur..gerçekten zevkli ve eğer arkadaş ortamı iyi olursa yani grup çalışması falan o zaman daha zevkli olur..eğitimide kötü değil bazı eksikleri var ama illa bu sene o eksikleri gidermeye çalışacaklarını umuyorum yoksa altından kalkamazlar kontenjan artıyo çünkü..

ayşecik
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 29 Ağustos 2009, 15:28:15 »
merhabalar,,bende beykent retorasyon bölümünü kazandım..bu bölümde okuyan arkadaşlarla tanışmak isterim görüşmek dileğimle..

mAveRan

• Restorasyon Forum
  • Mimari Restoratör
« Yanıtla #7 : 29 Ağustos 2009, 16:37:26 »
o zaman Merhaba Ayşecik Ben Ergin AKTAŞ  bu sene İnşallah bi terslik olmazssa mezunum.Okulda umarım güzel bi 2 sene geçirirsin bizde burdan sizlere yardımcı olmaya çalışırız.Ayrıca oklulda Restorasyon kulübümüz  var yanılmıyorsam üniversitelerdeki ilk ve tek restorasyon kulübü.
Biz yani ömer selim ve ben bu sene kulüp çalışmaları içerisindeydik artık bundan sonra sizlerinde aktif katılımıyla kulübümüz,restorasyonun ne olduğunu ve Eski eserlerin önemini önce beykent öğrencilerine sonrada toplumun genline iletmede bi aracı olacak.
Kısmet belki seneye beykent mimarlıkta aktivitelerimize kaldığımız yeren devam ederiz...

Selim

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 29 Ağustos 2009, 17:08:44 »
merhabalar,,bende beykent retorasyon bölümünü kazandım..bu bölümde okuyan arkadaşlarla tanışmak isterim görüşmek dileğimle..

Umarım senin için hayırlı olur. Ayrıca hoşgeldin :) Ankaradan geliceksin sanırım

çilekkk
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 30 Ağustos 2009, 15:41:55 »
mrb arkadaşlar bende burdayımm :) beykent'e gelicek olan arkadaşlara tavsiye sakın yurtta kalmayın ev tutmak hem daha uygun hemde daha eylenceli.. bunun vizesi vaaar finali vaarrr projesi vaarr çizimi vaarrr :D yani bu benim görüşüm tercih sizin.. ((:

dilekaral
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 30 Ağustos 2009, 16:23:58 »
Beykent üniversitesi'nde hocalarımız bilgili olmasa okunmaz işin açıkçası :) benim 2. üniversitem, daha önce istanbul ün.de 4 yıllık bir bölüm bitirdim.mimarlığa geçmek için okuyorum. sosyal yönden zayıf işin açıkçası. ama arkadaşlık ortamı iyi ve paylaşmayı bilen insanlarla olursan sorun yok.
S.Dilek ARAL

dilekaral
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 30 Ağustos 2009, 16:24:49 »
ve diğer üniversitelere göre uygulamalı dersler fazla olduğundan bilgi edinmek daha kolay oluyor.
S.Dilek ARAL

Selim

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 30 Ağustos 2009, 16:55:22 »
mrb arkadaşlar bende burdayımm :) beykent'e gelicek olan arkadaşlara tavsiye sakın yurtta kalmayın ev tutmak hem daha uygun hemde daha eylenceli.. bunun vizesi vaaar finali vaarrr projesi vaarr çizimi vaarrr :D yani bu benim görüşüm tercih sizin.. ((:
demi benmle ev tutsunlar jetkentte :D

ayşecik
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 30 Ağustos 2009, 21:36:28 »

merhabalar bende bu sene beykent mimari restorasyon bölümünü kazandım ...haklsınız aslında yurtta kalmak yerine ev daha mantıklı ama ek olarak şunu düşünüyorum yurt olunca elektrik su faturası ödemiyosun ama yurttaki imkanlar nasıl onu bilmediğim için karar veremiyorum açıkcası görüşmek üzerree.düşüncelerinizi bekliyorum...

EBRUuu
  • Yeni Üye
  • *
BEN GELDİM
« Yanıtla #14 : 30 Ağustos 2009, 21:57:51 »
merhaba arkadaşlar adım ebru bende bu sene beykent üni. restorasyon bölümü okuyacağım. ben evcilim ne yurt ne ev sorunum var okul hakkında biraz bilgi verir misiniz eğitimi nasıl öğrencilerle ilgileniliyomu?

Selim

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 30 Ağustos 2009, 23:52:33 »

merhabalar bende bu sene beykent mimari restorasyon bölümünü kazandım ...haklsınız aslında yurtta kalmak yerine ev daha mantıklı ama ek olarak şunu düşünüyorum yurt olunca elektrik su faturası ödemiyosun ama yurttaki imkanlar nasıl onu bilmediğim için karar veremiyorum açıkcası görüşmek üzerree.düşüncelerinizi bekliyorum...

Elektrik su faturası ödemiyorsun fakat, Yurtda kalacağın oda kümesden farksız. Bari illaki yurtta kalcam diyorsanız, özel yurt arayışına girmenizde fayda var. Özel yurttan istediğiniz vakit çıkabilirsiniz anlaşmanızı ona göre yapıp(Beykentin yurtta senelik ödeme yapılıyor sanırsam) Daha sonra eve çıkarsınız arkadaşınız/arkadaşlarınız la eşyalı ws 600-700e güzel evler oluyor. faturası cartı curtu 1000 tlyi geçmiyor. 3 e böldüğün vakitte 300tl gibi bişi düşer. Yurtta kümes kadar yere ödeyeceğin rakamda 300-500 arasıdır sanırım beykentte.

Selim

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #16 : 30 Ağustos 2009, 23:54:57 »
merhaba arkadaşlar adım ebru bende bu sene beykent üni. restorasyon bölümü okuyacağım. ben evcilim ne yurt ne ev sorunum var okul hakkında biraz bilgi verir misiniz eğitimi nasıl öğrencilerle ilgileniliyomu?

evcil ne ya amma güldüm :) evin anadolu yakasında filan gidip gelmekten sıkılabilirsin öncelikle.

eğitimi fena değil hem +sı hem - si var. ilgilenmeleri sana kalmış yani bişiler öğrenmek istiyorsan kimse yok demez.

EBRUuu
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #17 : 31 Ağustos 2009, 12:23:24 »
ben avrupa yakasındayım selim anadolu değil :) evle okul arası 20 dk filan yolla sorun yok anlayacağın:)

sentimental
  • mimar zydrsn
  • Restorasyon Forum
« Yanıtla #18 : 31 Ağustos 2009, 12:26:06 »
kardeşim okuyor Beyken restorasyonda  ve Safranbolu da aldığımız eğitimi az çok biliyor ve beykentte bu seneye kadar restorasyon eğitimi değil konservasyon eğitimi veriliyor.
hayat ardına bakmadan yürüyebilme sanatıdır...

Selim

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #19 : 31 Ağustos 2009, 14:40:57 »
ben avrupa yakasındayım selim anadolu değil :) evle okul arası 20 dk filan yolla sorun yok anlayacağın:)

iyimiş madem :) hayırlısı olsn

* Bizi Takip Edin

Son Mesajlar

Ynt: KKTC Lefkoşa Selimiye Camii (Aya Sofya Katedrali) Gönderen: karacanenes
[25 Mart 2024, 12:09:22]

Teknik Personel Gönderen: TAŞYAPI
[24 Mart 2024, 16:13:27]

ÖN MUHASABE VE MİMAR PERSONEL ALIMI Gönderen: osman.blnk
[24 Mart 2024, 10:19:47]

Restorasyon alanında iş arıyorum Gönderen: Sudenur uysal
[22 Mart 2024, 19:19:58]

RESTORASYON ALANINDA DENEYİMLİ İNŞAAT TEKNİKERİ Gönderen: cabiyotlu