Restorasyon Forum

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Restorasyon Forum - Reklam Alanı

Gönderen Konu: YILDIZ TEKNİK ÜNİV. MESLEK YÜKSEK OKULU RESTORASYON BÖLÜMÜ.  (Okunma sayısı 73145 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nakkash

• Restorasyon Forum
Merhaba millet. ismim abdullah. 2006 mezunuyum. msgsü iç mim. bölmnde okumaya devm ediyorm ve restorasyon ve gelenksel türk el sanatları işlerinde çalışmaktayım.
mezun veya hala okumakta olan arkadaşlar, buyrun konuşalım tanışalım belli konularda birbirimizi bilgilendirelim...
malesef her yıl az sayıda mezun vermekteyiz okul olarak. onların da bir kısmı başşka işlerde çalışmakta şahsen bu beni üzmekte. bazıları da çalışmak istese de uygun iş bulamadığı için çalışamamakta. umarım 2010 arefesi bu iş böyle devam etmez, mezun sayımız artar güzel restorasyon işlerinde görev yaparız...

WooDy_WooDPeCKeR
  • Yeni Üye
  • *
Merhaba Mahmut ben Lisede Restorasyon bölümünden mezun oldum Üniversiteyi Yıldız teknik üniv.'de okuyordum ki okulu bıraktim askere gittim:) ama Yüksek okuldan mezun olupta eğitimine devam eden insanlara senin gibi ve bitirip bu işi yapanlara hayranlık duyuyorum. Artı bu bana özel ben sıkılıyorum artık bu işi yapanlara ALLAH kolaylık versin iş yok kardeşim iş yokkkkkkkkk gelin yol yakınken dönün:) 2 yıllık okuyup bu iş iyi yapan arkadaşlarimda var Herkese ALLAH kolaylık versin diyorum...

nakkash

• Restorasyon Forum
teşekkr edip böyle açıkça beni sıkıyo  yapamam dediğin içinde hell olsn sana:)

İKON
  • Yeni Üye
  • *
selam ben belgin. bende yıldız restorasyon mezunuyum. daha sonra da mimar sinan iç mimarlık bölümünü bitirdim. fakat restorasyonun yeri ayrı tabiki. şimdilik bukadar. herkese merhaba...
YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ M.Y.O. RESTORASYON

böcü

• Yeni Üye
  • *
Geç oldu ama güç olmadı..
Selamlar

narmanm
  • Yeni Üye
  • *
Merhaba arkadaşlar bende Yıldız 1993 restorasyon mezunuyum. Bölümümüz çok özel ama malesef bunu anlamamakta direniyorlar. Uzun yıllar çalıştım hala çalışıyorum ama yaptığım projelerde söz sahibi olamamak yıllarca beni çok rahatsız oldu. En sonunda DGS sınavına girmeye hak kazandımki(2008 yılında kanun değişmeseydi malesef buda olmayacaktı) Şu an kültür üniversitesi mimarlık 3. sınıfı okuyorum. Okulda diğer öğrencilerden farklıyız bu açıkça belli . Şunu söylemek istiyorum mesleğe dört elle sarılın ve kabul görmesi için direnin ne gerekiyorsa bu uğurda savaş verin . Eminimki değerimiz çok yakında az kaldı anlaşılacak hatta bence anlaşıldı bile . hepinize bol sanşlar

ESRA YILDIRIM
  • Yeni Üye
  • *
merhaba arkadaşlar bende yıldız reestorasyon bölümünde okuyordum fakat geçirdigim rahatsızlıklar nedeniyle devam edemedim . ama suanda iim allaha şükür bu dönem inşallah devam edip bende mezun olacagım. sadece mesleki uygulama projem kaldı ama okula uzun süre ara verdigimden dolayı suanda kündekari detaylareını falan bilmiyorum. kadırga sokullunun düz kündekari kapılarından birinin çizimini almıştım sanıırm ondan devam edicem bana yardımcı olabilirmisiniz bilmiyorum ama bu forma da yeni üye oldum ben bu işi gerçekten yapmak istiyorum bide bu sene cıkacak dedikleri 2+2 olayı olurda inşallah bende lisans mezunu olmus olabilirm :):):):)

nakkash

• Restorasyon Forum
merhaba. sanmıyorm tam istediğini bulabileceğini fakat detay çizimleri bölümünde  kündekari pencere çizimi olması gerek ordan bakabilirsin. umarım işine yarar. Detay Çizimleri bölümüne gitmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz..

http://www.restorasyonforum.com/detay-cizimleri-b171.0/

schizophrenia
  • Yeni Üye
  • *
Herkese selamlar.. Bende Yıldızlı bir restoratörüm ve Yıldız'lı olmanın gururunu yaşıyorum.. Her ne kadar iki yıllık mezun ara eleman olmaktan daha doğrusu zihindeki bu atıl düşüncelerden kurtulamamaktan yakınsamda mesleğimi yinede çok seviyorum. Bu yıl DGS'ye hazırlanıyorum, restorasyon bölümünden 4 sene önce mezun olmamam rağmen yeni karar verdim bu sınava girmeye. Umarım herkes için eski eser ruhuna uygun bol bol imkanlar doğar...

nakkash

• Restorasyon Forum
Umarız istediğin okulu kazanırsın Schizophrenia.

ozleemm
  • Yeni Üye
  • *
Herkese slm bende yıldızlıyım rest. okuyorum inş bu sene bitio,mezun olacağım..güzel biligilerinz ve yardımlarınz için şimdiden teşekkürler..:) ayrıca inş.mezun olduktan sonra güzel bi iş bulablirm:)

listeria

• Yeni Üye
  • *

ben de bu yıl ygs ye girdim 140 ı ancak gectim... ve istanbul da yaşıyorum mimarlık istiyorum ancak puanım yetmediği için öncelikle myolarındaki mimari restorasyon bölmlerine kafayı takmış durumdayım... özel bir çizim kursuna gitmedim ama bu konuda yetenekli olduğumu cevremdekiler de söylüyorlar... düz lise çıkışılıyım daha çok meslek liselerine hak tanınıyormuş ve kontenjan kalırsa puan sıralamasına göre öğrenci alımı yapılıyormuş...özel myo ları iyi mi sizce plato myo nu duydunuz mu bilmiyorum yeni açılmış ne kadar kalitelidir? bilmiyorum :ğ: çok kararsız kaldım lütfen bana yardımcı olur musunuz? ya da başka özel ya da devlet myo da olabilir mi? tavsiyelerinizi bekliyorum  ::)

nakkash

• Restorasyon Forum
mrb, konuyu ben açtığım için cvp verme ihtiyacı duydum fakat malesef değişen sınav sistemleri yüzünden puanlamalar hakkında size hiç yardımcı olamayacağım, ve özel myo lar hakkında da bilgim yok fakar puanın iyi ise ki çok iyi olmasına gerek yok, bi devlet okuluna girebilirsin, oda olmadı özel okursun. Günümüzde birçok özel okul devlet ayakda durabilmek için  okullarından iyi olmak durumunda. iyi hocalara da sahipler...
özel yetenekle neyi kasdettiğini anlayamadım doğrusu, eğer 70 yaşında değilsen ve istiyor isen yaparsın.

listeria

• Yeni Üye
  • *
teşekkür ederim nakkash. yok zaten puanlamalar 140 ve üzeri olunca 2 yıllık yazılabiliyor ama öncelik meslek liselerinin sanırım :( düz liseye gitmekle hata yaptım :( şimdi geleceğim hakkında endişeleniyorum. özel yetenek diyerek de kastettiğim şey şu; hani guzel sanatlar fakultesi özel yetenek sınavları yaparlar ya.. ressam vs. grafik tasarım vb bölümler için...çizim yeteneğini vs ölçerler onu demek istedim... aslında ben mimari restorasyon yazıp dgs ile iç mimarlığa gecmeyi planlıyorum... ben  Türkiye'de mimari restorasyon bölümünün olduğu universiteleri arastırıyorum ..kimisi gecen sene acılmış benm haberim yok ve tercih zamanı arefesinde doğru yönlendirilmeye çok ihtiyacım var... üniversiteler, okullar hakkında bilgi istiyorum açıkçası tek derdim bu şimdilik...  :ğ:  ne olur beni bilgilendirin  :'(

nakkash

• Restorasyon Forum
ohoo sen baya baya eksiksin bu konuda:)
 restorasyon forum olarak amaçlarımız içerisinde "öğrencilere yardım etmek" de olduğu için doğru adrestesin:)
öcelikle ilk mesajında mimarlık istiyorum demişssn 2.de ise içmimarlıktan bahsediyosun, ikisi ayrı şeyler (hemde epey ayrı)
ikincisi; restorasyon okuyup iç mimarlığa dgs ile geçmk istediğini yazmışın (ki şahsen ben yıldz restorasyondan sonra msgsü içmimarlıkta okuyorum) yok öyle bişey, dgs ile mimarlığa geçebilirsn eğer varsa da ben bilmiyorum.
üçüncü olarak eğer istediğin iç mimarlık ise özel yetenek sınavlarına girmen gerek. her okul kendi çatısı altında yapar bu sınavları ve nerdeyse her okulun sınavı klasikleşmiştir geçen senelere yakın şeyler sorarlar sınavlarda...
dördüncü olarak da;
http://www.restorasyonforum.com/restorasyon-konservasyon-bolumleri-b41.0/
bu linkten rest. bölümlerine ulaşabilirsin. kolay gelsin.

listeria

• Yeni Üye
  • *
öncelikle tesekkürler nakkash..."ben yıldz restorasyondan sonra msgsü içmimarlıkta okuyorum yok öyle bişey, dgs ile mimarlığa geçebilirsn eğer varsa da ben bilmiyorum" demişsin peki sen nasıl gectin? mimari restorasyndan dgs ile iç mimarlığa geçiş eskiden miydi??? sadece mimarlığa mı geçiliyor şimdi yani? çunku ben de bunu bilmek zoundayım ki ona göre planımı yapayım ya da bunları nereden öğrenebilirim.. hangi önlisanstan lisansa geçiş var bunu linki vs varsa atabilir misin?

nakkash

• Restorasyon Forum
estorasyon okuyup iç mimarlığa dgs ile geçmk istediğini yazmışın, yok öyle bişey. dgs ile mimarlığa geçebilirsn eğer varsa da ben bilmiyorum. (ki şahsen ben yıldz restorasyondan sonra özel yetenek sınavlalrıyla geçiş yaptım msgsü içmimarlıkta okuyorum)
dgs ile mimarlık ve bazı eğitim fakültelerine geçiş var, yanlış bilmiyosam.
o  tercih kitapcığında olması gerek, eğer netten bulabilirsen paylaşırım burda.

listeria

• Yeni Üye
  • *
peki  :), teşekkürler

nakkash

• Restorasyon Forum
Rica eder başarılar dileriz.

apelozum
  • Yeni Üye
  • *
mrb ben ali cila restorasyon işleri alıyor ve yapıyorum  tanışmak isteri  gsm 05305603375

* Bizi Takip Edin

Son Mesajlar

Ynt: KKTC Lefkoşa Selimiye Camii (Aya Sofya Katedrali) Gönderen: karacanenes
[25 Mart 2024, 12:09:22]

Teknik Personel Gönderen: TAŞYAPI
[24 Mart 2024, 16:13:27]

ÖN MUHASABE VE MİMAR PERSONEL ALIMI Gönderen: osman.blnk
[24 Mart 2024, 10:19:47]

Restorasyon alanında iş arıyorum Gönderen: Sudenur uysal
[22 Mart 2024, 19:19:58]

RESTORASYON ALANINDA DENEYİMLİ İNŞAAT TEKNİKERİ Gönderen: cabiyotlu
[22 Mart 2024, 11:02:48]