Restorasyon Forum

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Restorasyon Forum - Reklam Alanı

Gönderen Konu: Dgs mimarlık iç mimarlık hakkında bilgi...  (Okunma sayısı 69432 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

m.rasit
  • Yeni Üye
  • *
Dgs mimarlık iç mimarlık hakkında bilgi...
« : 06 Şubat 2010, 19:35:20 »
Mrb arkadaşlar dgs ile mimarlık veya iç mimarlığa eşit ağırlıktan alıyor yalnız merak ettiğim konu dgs sınavında sayısal soru çıkıyor mu hangi derslerden soruyorlar ?

uğur58

• Yeni Üye
  • *
Ynt: Dgs mimarlık iç mimarlık hakkında bilgi...
« Yanıtla #1 : 06 Şubat 2010, 21:28:22 »
meraba. arkadaşım evet sayısal var 80 matematik 80 türkçe var konular hakkındaki bilgileri dgs kitabından tam olarak bakabilirsin eğer bulursan ki gireceksen bulman lazım.

sentimental
  • mimar zydrsn
  • Restorasyon Forum
« Yanıtla #2 : 06 Şubat 2010, 21:30:47 »
meraba. arkadaşım evet sayısal var 80 matematik 80 türkçe var konular hakkındaki bilgileri dgs kitabından tam olarak bakabilirsin eğer bulursan ki gireceksen bulman lazım.

öncelikle şunu diyeyim mimarlık sayısal dan iç mimarlık eşitağırlıktan alıyor.Bunları sorduğunuza göre illa ki öss gibi bir deneyiminiz vardır. dgs de sorular öss de ki  sayısal 1 konuları ve sözel bir konularından çıkıyor.
hayat ardına bakmadan yürüyebilme sanatıdır...

uğur58

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 06 Şubat 2010, 21:35:31 »
evet öss birinci bölüm ama soru tipleri biraz faklı onun için kitap temin etmek daha sağlıklı bir bilgi verir. bende merak ediyordum yazın aldığım kitapta hepsine baktım.

m.rasit
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 06 Şubat 2010, 23:16:33 »
sınav zormudur arkadaşlar matematik bilgim 4 işlem dışında yok :D yapabilirmiyim acaba dersaneye gidip

sentimental
  • mimar zydrsn
  • Restorasyon Forum
« Yanıtla #5 : 07 Şubat 2010, 00:09:58 »
geçen sene çok sevdiğim bir arkadaş kadar azimli ve zeki isen yaparsın.zor bir sınav değil ama herkesin iyi yapması gibi bir durumda söz konusu örneğin kendi adıma konuşayım geçen sene 73.75 matematik neti 61net türkçe yaptım okuldan da 72 puan geldi ama mardin midyat dışında bir yeri kazanacak puan alamadım.normal koşullarda bu netlerle bir yıl öncesinde yıldız teknik yada itü gibi okullara girilebiliyordu.geçen sene yapılan sınav kolay olduğu içinherkes iyi yaptı ve okul puanları arttı. inş istediğin yeri kazanırsın diyeyim sana... :)

edAL!

• Yeni Üye
  • *
  • Okul: Milas Sıtkı Koçman M.Y.O.
« Yanıtla #6 : 22 Şubat 2010, 14:58:48 »
arkadaşlar dgs hakkında aklınıza takılan tüm soruları http://www.dikeygecis.org/ ve http://www.dikeygecis.net/index.php sitelerinden takip ederek öğrenebilirsiniz.. kolay gelsin ;)

qiZém
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 04 Temmuz 2010, 00:17:49 »
slmlar arkadaşlar.. ben bu sene liseyi yeni btrdim...hedefim iç mimar olmak.Tasarım yapmayı ,uygulmayı ço kseviyorum ve hayal gcümde kvvetli..bu sene puanım pek iyi glmedi..seneyeye de girip mimarlığa gtmek var ama oda kesin bişy deil ..Mimari restorasyon bölümünü ço karaştrdm aklıma yattı ama dikey geçiş sınavlarını çok merak ediyorum..2 yıllık okuyup bklemek istemyrm  :-\acaba kazanablrmiyim..tercihimde yazsam sizce ii olrmu ? dgs yide yapabilrmiyim...cvplarınızı bekliyrum :(

uğur58

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 04 Temmuz 2010, 00:31:58 »
tavsiyem eğer restorasyonu sevebilecek durumdaysan yaz derim eğer sadece mimarlık için girerim diyosan gidememe durmunuda düşünmeni tavsiye ederim. ben restorasyonu okudum ben bölümümden memnunum dgs olmasada beklemeyi düşünmüyorum herşey kişinin kendisinde bitiyor bunu bilmek gerekir.

sentimental
  • mimar zydrsn
  • Restorasyon Forum
« Yanıtla #9 : 05 Temmuz 2010, 00:39:19 »
slmlar arkadaşlar.. ben bu sene liseyi yeni btrdim...hedefim iç mimar olmak.Tasarım yapmayı ,uygulmayı ço kseviyorum ve hayal gcümde kvvetli..bu sene puanım pek iyi glmedi..seneyeye de girip mimarlığa gtmek var ama oda kesin bişy deil ..Mimari restorasyon bölümünü ço karaştrdm aklıma yattı ama dikey geçiş sınavlarını çok merak ediyorum..2 yıllık okuyup bklemek istemyrm  :-\acaba kazanablrmiyim..tercihimde yazsam sizce ii olrmu ? dgs yide yapabilrmiyim...cvplarınızı bekliyrum :(

ben size şöyle diyeyim 2009 yılı DGS de 3269. oldum ve zorla özel üniversitenin yarı burslusuna yerleşebildim.Size tavsiyem hiç iki yıllık ile uğraşmayın yeteneğiniz var ise gidin özel yetenek ile kayıt yapan fakülteler var bu fakültelerde sınava girin sizin için daha rahat olacaktır aksi taktirde hiç birşey olmadı sınava tekrar hazırlanın ve yine şansınızı deneyin DGS çok basit bir sınav fakat mimarlık ve içmimarlık gibi bölümlere açılan kontenjan sayısı maalesef çok az ve bu azlıktan dolayı yerleşmede bir o kadar zor oluyor ayrıca sadece restorasyon dan değil restorasyondan ayrı 9 tane daha bölmden mimarlığa geçiş var ki bu iç mimarlık için biraz daha fazla olabilir bunun böyle olması demek mimarlık yada iç mimarlık için sınava girecek olan kişi

sentimental
  • mimar zydrsn
  • Restorasyon Forum
« Yanıtla #10 : 05 Temmuz 2010, 00:43:25 »
fazla olduğu için ve kontenjanın az olmasından dolayı puanlarında fazlaca bir artış söz konusu olacak. bir diğer yandan her geçen yıl DGS nin kolay olmasından kaynaklı öğrencilerde myo lara karşı bir sempati oluşmuş ve öss ye girene kadar iki yıllığa gider oradan 4 e tamamlarım düşüncesi mevcut. buna bağlı olarakta bilinçli öğrencilerin myo lara geldiği ve her geçen yıl bir önceki yıla nazaran daha da zorlaştığı görülmektedir. daha detaylı bilgi için ösym nin sitesinden 202 ile 2009 yılları arasında devlet üniversitelerine yerleşen öğrencilerin sıralamalarına bakınız. 2003 yılında türkiye genelinde 16000. sırada olan öğrenci mimarlığa geçerken bu her geçen yıl üst seviyelere çıkmış ve 2009 yılında 3000in altında kalan öğrenciler açıkta kalmışlardır. bundan dolayı iki defa düşünüp bir defa karar vermekte fayda var.... başarılar.

ggizem
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 05 Temmuz 2010, 01:10:29 »
bilgilernz için çok tşk.Bn meslke lisesi mezunuyum..Şnsım diğer öğrencilere karşın daha az.Bn de isterm elbett doğrudan 4 yıllık üniversiteye gtmeyi.Hedefim bir iç mimar olmak.sayısal derslerim çok kötü..hi çbişyn grantis yok tabi..en azndan 2yıllk okuyp dgs ile ist bölüme gtmk istiyorum..bı sınaav ilk girişim üniversiteler hakkında hiç bir bilgm yok bnm.Ne akdar arştrsamda bksam d aolmuyor .bu sene sstem değiştği için kafam çok karşıyor...sizlerin yardımına ihtycm var  :-[ restrsyon hricnde mimarlığa dgs ile geçibilceğim diğer 2 yıllık bölümler neler yzablrmisin ???

sentimental
  • mimar zydrsn
  • Restorasyon Forum
« Yanıtla #12 : 05 Temmuz 2010, 15:10:18 »
sizin için öncelikli tavsiyem madem ki matematiğiniz iyi değil buna bağlı olarak öss ye de çalışmanız gerekecek ama dediğim gibi eğer siz yeteneğiniz varsa özel yetenek ile alan fakültelere bavuru yapın derim çünkü ekte olan exel dosyasında 12 bölümden iç mimarlığa geçiş yapılıyor diye belirtiyor ve iç mimarlığın puanının da mimarlıktan aşğı kalır yanı yok aksine eşit ağırlık çözmeniz gerekmektedir hem matematik hemde türkçe yapmanız gerekmektedir buda tek daldan girmekten biraz daha kasvetli oluyor.

qqizém
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 05 Temmuz 2010, 18:43:44 »
tavsyelerinezi dkkate alıcam. teşkkrler... :)

sentimental
  • mimar zydrsn
  • Restorasyon Forum
« Yanıtla #14 : 05 Temmuz 2010, 22:21:58 »
tavsyelerinezi dkkate alıcam. teşkkrler... :)
önemli değil başarılı olmanız dileği ile...

mAveRan

• Restorasyon Forum
  • Mimari Restoratör
« Yanıtla #15 : 06 Temmuz 2010, 11:59:23 »
Tebrikler sentimental konuya çok hakimsin ve faydalı bilgiler vermişsin.Bilgi paylaşımın içinde çok teşekkür ederim,bu sene bende dgs ye girdim ama çok da ümitvar değilim,çünkü hazırlıklı değildim.Ne kadar basit gibi görünse de alt yapısı kuvvetli olmayan öğrenci için zor bir sınav diye düşünüyorum.
                                                                                                                                               Üslub-u beyan ayniyle insan..

sentimental
  • mimar zydrsn
  • Restorasyon Forum
« Yanıtla #16 : 06 Temmuz 2010, 13:22:30 »
Tebrikler sentimental konuya çok hakimsin ve faydalı bilgiler vermişsin.Bilgi paylaşımın içinde çok teşekkür ederim,bu sene bende dgs ye girdim ama çok da ümitvar değilim,çünkü hazırlıklı değildim.Ne kadar basit gibi görünse de alt yapısı kuvvetli olmayan öğrenci için zor bir sınav diye düşünüyorum.
abi yat kalk dgs olunca böyle oldu şükürler olsun ki sene kaybım olmadan yerleşebildim ama özel e :( nasip böyle imiş bu sene belki olur devlet.

gülbeyaz
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : 13 Ocak 2011, 15:42:10 »
slm arkadaşlar..ben süleyman demirel üniverstesi yalvaç teknik bilimler okulunda1.sınıf mimari restorasyon öğrencisiyim. bölümümden memnunum ama yinede dgs ye girip şansımı denemek istiyorum. çünkü görüyorum ki dgs ye girmek isteyipte korkan çok insan var. benim sayısalda sözelde de iyiyken girmekte yarar var ve korkmadığım içinde 1_0 önde olduğumu düşünüyorum ;D
iç mimarlığa ilgi duyuyorum. girersem iç mimarlığı tercih edicem... ama olmazsada retorasyondan çok memnunum derslerimde iyi allaha şükür...sizde bence korkarak zaman kaybetmeyin çalışmaya cesaretlenerek başlayın.... ;)

bursaspor
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : 19 Mart 2011, 11:41:30 »
merhaba ben meslek lisesi mezunuyum ve bu sene dershaneye giderek yanlızca ygsye hazırlandım sınavada çok az zaman kaldı lisede makine bölümünden mezunum ama ben inşaat mühendisi veya mimarlık gibi bölümler düşünüyorum iki yıllık mimari restorasyon bölümünü okuduktan sonra bu bölümü yükseltip mimar olabiliyormuyum çunku dgs ile ilgili bi sorunum yok yani matematikte veya türkçede sıkıntı yaşamaıyorum ama iki yıllık bölümü okuyup kalmakta istemiyorumm lütfen cevap verirmisiniz ???

aslan38

• Mimar
  • Admin
  • Ya en iyi olacaksın! Yada en iyilerden olacaksın!
  • Okul: Kutahya Dumlupinar University - Azerbaijan University of Architecture and Construction
Re: Dgs mimarlık iç mimarlık hakkında bilgi...
« Yanıtla #19 : 19 Mart 2011, 18:08:17 »
dgs ile mimarlık bölümüne geçiş yapabilirsin... fakat bence lisans sınavı ile kazanmanı isterim... çünkü ana bilim dalımın bir geçiş dalı olmasını istemem.. eğer mimar olacaksınız hakkını verin ve kendinizi biraz zorlayın teşekkürler..
ZArifoglu
Sinan'in izinden giden mimar.

* Bizi Takip Edin

Son Mesajlar

Ynt: KKTC Lefkoşa Selimiye Camii (Aya Sofya Katedrali) Gönderen: karacanenes
[25 Mart 2024, 12:09:22]

Teknik Personel Gönderen: TAŞYAPI
[24 Mart 2024, 16:13:27]

ÖN MUHASABE VE MİMAR PERSONEL ALIMI Gönderen: osman.blnk
[24 Mart 2024, 10:19:47]

Restorasyon alanında iş arıyorum Gönderen: Sudenur uysal
[22 Mart 2024, 19:19:58]