Restorasyon Forum

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Restorasyon Forum - Reklam Alanı

Gönderen Konu: YILDIZ TEKNİK ÜNİV. MESLEK YÜKSEK OKULU RESTORASYON BÖLÜMÜ.  (Okunma sayısı 73154 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nakkash

• Restorasyon Forum
Mrb Ali CİLA. umarım güzel işler alır ve yaparsınız.

sentimental
  • mimar zydrsn
  • Restorasyon Forum
estorasyon okuyup iç mimarlığa dgs ile geçmk istediğini yazmışın, yok öyle bişey. dgs ile mimarlığa geçebilirsn eğer varsa da ben bilmiyorum. (ki şahsen ben yıldz restorasyondan sonra özel yetenek sınavlalrıyla geçiş yaptım msgsü içmimarlıkta okuyorum)
dgs ile mimarlık ve bazı eğitim fakültelerine geçiş var, yanlış bilmiyosam.
o  tercih kitapcığında olması gerek, eğer netten bulabilirsen paylaşırım burda.

Restorasyon , Restorasyon ve Konservasyon Bölümlerinden geçiş yapılabilecek bölümler aşağıda ki gibidir.
-Mimarlık
-İç Mimarlık
-İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı
- Eski Çini Onarımları
-Geleneksel Türk Sanatı
-Geleneksel Türk El Sanatları
hayat ardına bakmadan yürüyebilme sanatıdır...

ege
  • Yeni Üye
  • *
merhaba ben ege bu sne üniversite sınavlarına grdim mimar olmayı çok istedm ama sıralamdn dolayı mimarlık bölümne gremiyorum restorasyon bölümnden mimarlığa geciş konusunda ayrntılı bilgi edinemedm beni aydınlatrsanz sevinrm.teşekkürler

nakkash

• Restorasyon Forum
dgs ile üniversitelerin dgs kontenjanları dahiliyetinde geçiş yapılabimektedir fakat benyeni sistem puanlamaları vb.. bilmediğim için size yardımcı olamayacağım, ama eminim biri çıkar yardımcı olur. başarılar...

sentimental
  • mimar zydrsn
  • Restorasyon Forum
merhaba ben ege bu sne üniversite sınavlarına grdim mimar olmayı çok istedm ama sıralamdn dolayı mimarlık bölümne gremiyorum restorasyon bölümnden mimarlığa geciş konusunda ayrntılı bilgi edinemedm beni aydınlatrsanz sevinrm.teşekkürler

Eğer sorularınızı sorarsanız ben yardımcı olabilirim.Kafanıza takılan soruları ziyadursun@stu.aydin.edu.tr adresinden iletişime geçebilirsiniz benimle.
hayat ardına bakmadan yürüyebilme sanatıdır...

MERTCAN
  • Yeni Üye
  • *
Arkadaşlar herkeze merhabalar ben Dolmabahçe sarayında kalemkar (19yy Barok rokoko ve müzeyen vs.)ve altın varak(Klasic Osmanlı ve transfer Altın) ustasıyım geleneksel bir bakış açısında olduğum için bu siteyi yeni gördüm ama kabaca baktığımda çok dijital bilgi var daha çok mimari her ama koservasyon ve uygulamayla ilgili kimseyi göremedim herneyse herkeze slmlar

apollon
  • Yeni Üye
  • *
Merhaba ben yıldız teknik restorasyona bu yıl girdim ve ders kayıtları için yardımcı olabilcek birilerini arıyorum. umarım wardır öle biri  :) şimdiden teşekkürler

nakkash

• Restorasyon Forum
hayırlı uğurlu olsun.
ders kayıtları basittir sakıntı olmaz.
ilk dönem hocalar yardımcı oluyorlar zaten. extradan bişey bilmene yada bişey yapmana gerek kalmıyor, hocaların söylediklerini yapıyosun yetiyor.
seçmen gereken dersler belli başka ders seçme imkanın olmadığı için (ilk dönem) yanlış yapmak gibi bi şansın da kalmıyor.
kolay gelsin güle güle oku
aramıza da hoşgeldin.

kylbernin
  • Yeni Üye
  • *
MERHABA ARKADAŞLAR, YTÜ 1997 YILI MEZUNUYUM. ŞU ANDA KAPADOKYA BÖLGESİNDE ÇALIŞIYORUM FIRSAT BULURSANIZ MUTLAKA BU YÖREYE UĞRAYIN DERİM.
NAZAN ÇOLAK

rest
  • Ziyaretçi
merhaba arkadaşlar...ben yıldız mezunu degılım ama yınede yukarda arkadasın sorusuna cevap vermek ıstedım...dgs sınavı ile içmimarlığa geçiş hakkımız var konterjan cok az olsada tabıkı..bende kararsızım acıkcası iç mimarlıkmı yoksa mimarlık okuyarakmı restorasyon mesleğine devam edebılırız yanı hangısı ıle tamamlayabılırız..fıkırlerınızı beklıyorum:)

rosee
  • Ziyaretçi
arkadaşlar ben lise öğrencisiyim sanat ve tasarım die geçiyor restoransyon bölümü okumak istiyorum dikey geçiş hakkımda var ama korkuyorum iş bulma olakları nsl  iş bulabilirmiyim rahatlıkla bu arada safranboluda oturduğum için daha kolay bulusunuz diyorlar sizin fikriniz denir:?

emarnu
  • Ziyaretçi
meraba. bende bu bölümü okumak istiyorum. dersleri hakkında biraz bilgi verebilirmisiniz. baktım fizik kimya falan  da yazıyo

kainat

• Yeni Üye
  • *
merhaba arkadaşlar.. ben YTÜ Milli Saraylar Tarihi Yapılar MYO mezunuyum.. bu bölümü belki ilk defa duyuyor olabilirsiniz.. bu bölüm 2007 yılında açıldı bende ilk öğrencilerindenim... maslakta bulunan restorasyon bölümü kapatılacak ve milli saraylar adı altında mimari restorasyon olarak bu bölüm devam edecek.. bu bölüme girmek isteyen arkadaşlarıma önerim eğer tarihi, tarihi yapıları seviyorsanız ve eliniz yatkınsa bu işlere ve sabırlıysanız bu bölümü tercih edin derim.. restorasyon türkiyede yeni yeni gündeme gelmeye başladı iş konusunda şunu diyebilirim pek kolay olmuyor iş bulmak ben mezun oldum fakat mimarlık bürosunda çalışmaktayım restorasyon alanında kalıcı bir iş bulmak çok zor ama zevklidir.. yinede tercih sizin arkadaşlar..

Senanur
  • Yeni Üye
  • *
Merhaba
Bir sorum olucaktı Yıldız teknik üniversitesi Kültür varlıklarını koruma bölümüne yetenek sınavı ile alıyor mu? Bu yıl ve geçen yıl için soruyorum..
Yardımcı olursanız sevinirim..

kainat

• Yeni Üye
  • *
Merhaba
Bir sorum olucaktı Yıldız teknik üniversitesi Kültür varlıklarını koruma bölümüne yetenek sınavı ile alıyor mu? Bu yıl ve geçen yıl için soruyorum..
Yardımcı olursanız sevinirim..

Taşınabilir kültür varlıkları ve onarım bölümü İTÜ de var. YTÜ de mimari restorasyon bölümü bulunmakta YTÜ deki yetenekle değil puanla alıyor...

eyubow
  • Yeni Üye
  • *
slm arkadaslar ben ktü fizik 2, sınıfı bu sene terk ettim restorasyon okumayı düşünüyorum ytü de hocalar nası cok kasıntılarmı dersler zormu iş bulmanın zor olduğunu söylüyorsnuz bu restöre içinmi yoksa mimara ara eleman içinmi birde ortalama maaşlar ne kadar olur yeni başıyan için saygılarımla

şermın
  • Yeni Üye
  • *
merhaba  :D bu yıl ygs'ye girdim ve ygs5 293 puan aldım ve yıldız teknik yada mimar sinan mimari restorasyona girebilirmiyim?teşekkürler

eyubow
  • Yeni Üye
  • *
arkadasım o üniversiteler meslek liselerinden sınavsız alıyor

papatya
  • Yeni Üye
  • *
merhabalar
ben bu sene üni.ye başlayacağım ve ytü restorasyonu çok istiyorum puanım yüksek olmasına rağmen meslek liselerine avantaj sağlandığı için korkularım var rehber hocam türkiyede az lisede restorasyon bölümü olduğunu ve bu nedenle az da olsa şansım olduğunu söyledi sorum şu bunlar doğru mu yada aranızda bu şekilde giren arkadaşlar var mı?

kainat

• Yeni Üye
  • *
merhabalar
ben bu sene üni.ye başlayacağım ve ytü restorasyonu çok istiyorum puanım yüksek olmasına rağmen meslek liselerine avantaj sağlandığı için korkularım var rehber hocam türkiyede az lisede restorasyon bölümü olduğunu ve bu nedenle az da olsa şansım olduğunu söyledi sorum şu bunlar doğru mu yada aranızda bu şekilde giren arkadaşlar var mı?
düz lisedenmi yoksa meslek lisesindenmi mezunsunuz.. ayrıca türkiyede az sayıda lisede restorasyon bölümü var hocanız doğru söylemiş ama ilk önce meslek lisesi çıkışlılara hak tanınacak eğer düz liseyse giremeyebilirsiniz bile ..

* Bizi Takip Edin

Son Mesajlar

Ynt: KKTC Lefkoşa Selimiye Camii (Aya Sofya Katedrali) Gönderen: karacanenes
[25 Mart 2024, 12:09:22]

Teknik Personel Gönderen: TAŞYAPI
[24 Mart 2024, 16:13:27]

ÖN MUHASABE VE MİMAR PERSONEL ALIMI Gönderen: osman.blnk
[24 Mart 2024, 10:19:47]

Restorasyon alanında iş arıyorum Gönderen: Sudenur uysal
[22 Mart 2024, 19:19:58]

RESTORASYON ALANINDA DENEYİMLİ İNŞAAT TEKNİKERİ Gönderen: cabiyotlu
[22 Mart 2024, 11:02:48]