Son İletiler

Sayfa: 12 3 ... 10
1
İlan günceldir
2
İLAN GÜNCELDİR .

3
Eleman Arayanlar / Ynt: Restorasyon ve Mimarlık
« Son İleti Gönderen: aaproje Dün, 13:05:40 »
Slm işin kapsamı hakkında bilgi alabilir miyim ...
4
İş Arayanlar / restoratör mimar/mimarlık son dönem öğrencisi iş arıyorum...
« Son İleti Gönderen: amymone 17 Ağustos 2017, 21:47:58 »
 Akdeniz Üniversitesi Mimari Restorasyon Bölümü 2008 yılı mezunuyum.İzmir Yaşar Üniversitesi Mimarlık Bölümü son dönem öğrencisiyim.Proje derslerimi bitirmiş olup,mezun olmam için 2 seçmeli dersim kalmıştır.Kullandığım programlar;Archicad (ileri seviye),Artlantis(ileri seviye),Photoshop(iyi seviye),Autocad(iyi seviye),Lumion(orta seviye),Microsoft Office Programları (iyi seviye),Piranesi(iyi seviye).Mimari Restorasyon alanında 6 senelik aktif tecrübem vardır.Bunun yanı sıra;3D Modelleme,render,maket ve projelendirme çalışmaları yapmaktayım.Okul başlayana kadar tam zamanlı, okul zamanı boyunca haftanın 1 günü okulda olmak şartıyla çalışmak istiyorum.Bana bişeyler katabilecek bir iş yeri arıyorum.Aktif araç kullanıyorum,seyahat engelim yoktur.İlgilenenlere cv'mi yollayabilirim.
 mail: myucekarakaya@hotmail.com
 MİRAY YÜCEKARAKAYA
5
Eleman Arayanlar / Ynt: Restorasyon ve Mimarlık
« Son İleti Gönderen: Cafer Varol 17 Ağustos 2017, 15:43:33 »
Ulaşabileceğimiz Mail adresi yazarmısınız

cafer_varol@yahoo.com
6
İş Arayanlar / 2 yıl sahada deneyimli
« Son İleti Gönderen: Emre19106 17 Ağustos 2017, 15:20:20 »
Restoratörüm Kapadokya Meslek Yüksek Okulu mezunuyum nevşehir bölgesinde çalıştım ofis programları keşif metraj halediş konusunda iyi derece bilgi sahibiyim iş aramaktayım
7
Eleman Arayanlar / Ynt: Restorasyon ve Mimarlık
« Son İleti Gönderen: Emre19106 17 Ağustos 2017, 15:15:25 »
Ulaşabileceğimiz Mail adresi yazarmısınız
8
İş Arayanlar / İş aramaktayım
« Son İleti Gönderen: Emre19106 17 Ağustos 2017, 15:02:49 »
İyi günler Kapadokya Meslek Yüksek Okulu mezunuyum şantiyede 2 yıla yakın deneyimim var Bilgisayar programlarını biliyorum keşif metraj hakediş hazırlama konusunda iyiyim Aıtocad bilgim fazla yok sadece Kayseri bölgesinde ve civar illerde iş aramaktayım
Telefon : 05414971418
Mail : Emreakdemiir06@gmail.com
9
Eleman Arayanlar / Restorasyon ve Mimarlık
« Son İleti Gönderen: Cafer Varol 17 Ağustos 2017, 13:15:50 »
Restorasyon ve mimarlık alanında Bodrum Gümüşlük köyündeki ofisimizde bizlerle çalışacak tecrübeli; mimar, restorasyon teknikeri ve peyzaj mimarı arıyoruz...
10
Haberler / Septimius Severus Köprüsündeki Restorasyon Tamamlanıyor
« Son İleti Gönderen: RestorasyonForum 16 Ağustos 2017, 13:45:06 »
Septimius Severus Köprüsündeki Restorasyon Tamamlanıyor

Gaziantep'in Araban İlçesi'ndeki Roma dönemine ait tarihi Septimius Severus Köprüsündeki 2 yıl önce başlanan restorasyon çalışmalarında sona gelindi.8 yıllık çaba sonucunda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Karayolları Genel Müdürlüğü Mersin 5. Bölge Müdürlüğü tarafından restorasyon programına alınan tarihi Septimus Severus Köprüsünde 2 yıl önce başlatılan restorasyon çalışmalarında sona gelindi. Başlanılan taban tahkimat taşı döşeme işinin ardından çalışmalar tamamlanacak. Restorasyon çalışmaları hakkında bilgi veren Araban Belediyesi Başkanı Mehmet Özdemir "9 Ekim 2015 tarihinde yapılan ve 5 milyon 866 bin 89,64 TL'ye ihalesi yapıldı. İhaleye kazanan müteahhit firmaya iş teslim edildi. Restorasyon çalışması başlatılması için gerekli malzeme alımı, taş kesimi ve kesilen taşların nakliye işlerinin gerçekleşmesinin ardından köprüde ölçümler yapıldı. Hemen ardından başlanan çalışmalara başlandı. Tarihi köprü çevresindeki restorasyon öncesi kazı çalışmalarımızda köprünün yapıldığı tarihten bu yana zaman içerisindeki sert geçen kış mevsimlerinde derede oluşan seller nedeniyle köprünün orjinalinde var olan sütun ve sütun başlıkları yıkıldığı belirlendi" dedi.Sütün Başlıkları Toplandı.

Müteahhit firma çalışmaları proje kapsamında dere ve çevresine dağılmış olan 10 adet sütün ve başlığı, köprü yakınına taşıdı. Kurulun vereceği kararından ardıdan restorasyon çalışmaları yapılacak sütun ve başlıklar, köprüye yeniden monte edilecek.

Restorasyon çalışmalarında son viraja girildiğini belirten Özdemir, köprünün taban tahkimat taşı döşeme işinin tamamlanmasından sonra turizme açılacağını vurguladı.

Özdemir, 8 yıllık uğraş sonunda restore edilen tarihi köprünün kesme taş bloklardan inşa edilmiş, 30 metre uzunluğunda ve 8 metre yüksekliğinde bölgedeki değerli tarihi kalıntılar arasında da yer aldığını sözlerine ekledi.

malatyaguncel
Sayfa: 12 3 ... 10

Son Konular

Bizi Takip Edin

Son Mesajlar