Restorasyon Forum

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Restorasyon Forum - Reklam Alanı

Gönderen Konu: 32. Uluslararası Kazı, Araştırma ve Arkeometri Sempozyumu (24-28 Mayıs 2010)  (Okunma sayısı 4659 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nazım

  • Restorasyon Forum
  • ****
  • İleti: 255
  • Cinsiyet: Bay
  • Eğri cetvelden doğru çizgi çıkmaz
32. Uluslararası Kazı, Araştırma ve Arkeometri Sempozyumu (24-28 Mayıs 2010)

KAZI SONUÇLARI TOPLANTISI

    * 24 MAYIS 2010 PAZARTESİ

KAZI SONUÇLARI TOPLANTISI
ANADOLU SALONU


10.00 AÇILIŞ TÖRENİ

OTURUM BAŞKANI: Ayla SEVİM EROL
11.00-11.15 Marmaray-Metro Kurtarma Kazıları
Zeynep S. KIZILTAN
11.20-11.35 Paşalar Kazısı-2009
Berna ALPAGUT
11.40-11.55 Karain Kazısı-2009
Işın YALÇINKAYA
11.55-12.05 Ara
OTURUM BAŞKANI: Mihriban ÖZBAŞARAN
12.05-12.20 2009 Yılı Üçağızlı Mağarası Kazısı
Erksin GÜLEÇ
12.25-12.40 2009 Yılı Çorakyerler Kazısı
Ayla SEVİM EROL
12.45-13.00 Güvercinkayası 2009 Kazısı ve Etnoarkeoloji Çalışmaları
Sevil GÜLÇUR
13.00-14.00 ARA
OTURUM BAŞKANI: A. Nejat BİLGEN
14.00-14.15 Göbekli Tepe 2009 Kazısı
Klaus SCHMIDT
14.20-14.35 Boncuklu Höyük ve Çatalhöyük’ün Öncülleri
Douglas BAIRD
14.40-14.55 Çatalhöyük Kazıları 2009
Ian HODDER
15.00-15.15 Aşıklı Höyük 2009
Mihriban ÖZBAŞARAN
15.15-15.25 Ara
OTURUM BAŞKANI: Klaus SCHMIDT
15.25-15.40 Aktopraklık Höyük Kazı Çalışmaları, 2009
Necmi KARUL
15.45-16.00 17. Dönem Bademağacı Kazıları-2009
Gülsün UMURTAK
16.05-16.20 Küllüoba Kazıları, 2009
Turan EFE
16.25-16.40 Seyitömer Höyüğü 2009 Yılı Kazısı
A. Nejat BİLGEN
16.40-16.50 Ara
OTURUM BAŞKANI: Turan EFE
16.50-17.05 Kırklareli Höyüğü 2009 Yılı Çalışmaları
Mehmet ÖZDOĞAN
17.10-17.25 Çine-Tepecik Kazıları, 2009
Sevinç GÜNEL
17.30-17.45 Gökçeada-Yenibademli Höyük Kazıları 2009
Halime HÜRYILMAZ
17.50-18.05 2009 Yılı Beycesultan Kazı Çalışmaları
Fulya DEDEOĞLU
18.05-18.10 Tartışma


KAZI SONUÇLARI TOPLANTISI
MARMARA SALONU


OTURUM BAŞKANI: Aslı ERİM ÖZDOĞAN
11.00-11.15 2009 Yılı Erzurum Kale Kazısı
Alpaslan CEYLAN
11.20-11.35 İstanbul, Küçükyalı’da Orta Bizans Dönemi Arkeolojik Kazı ve ArkeoPark Projesi
Alessandra RICCI
11.40-11.55 2009 Yılı Milas TKİ Kazıları
M. Nezih AYTAÇLAR
11.55-12.05 Ara
OTURUM BAŞKANI: Burçin ERDOĞU
12.05-11.20 2009 Yılı Eskişehir-Han İlçesi Kazısı
A. Oğuz ALP
12.25-12.40 Çemialo Sırtı 2009 Kazıları
Aslı ERİM ÖZDOĞAN
12.45-13.00 Sumaki Höyük 2009 Kazıları
Aslı ERİM ÖZDOĞAN
13.00-14.00 ARA
OTURUM BAŞKANI: Masako OMURA
14.00-14.15 İstanbul Küçükçekmece Göl Havzası Kazıları
Şengül AYDINGÜN
14.20-14.35 Gökçeada Uğurlu-Zeytinlik Kazısı 2009
Burçin ERDOĞU
14.40-14.55 Sabuniye Höyüğü 2009 Yılı Kazı Sonuçları
Hatice PAMİR
15.00-15.15 Taşlı Geçit Höyük 2009
Nicolò MARCHETTI
15.15-15.30 Ara
OTURUM BAŞKANI: Lâtife SUMMERER
15.30-15.45 2009 Yılı Yassıhöyük Kazıları
Masako OMURA
15.50-16.05 Kırşehir Kalehöyük Kazısı
Neşe ATİK
16.10-16.25 2009 Yılı Büklükale Kazıları
Kimiyoshi MATSUMURA
16.30-16.45 2009 Yılı Tatarlı Höyük Kazısı
K. Serdar GİRGİNER
16.45-17.00 Ara
OTURUM BAŞKANI: Hatice PAMİR
17.00-17.15 Tekirdağ-Karaevlialtı Antik Heraion Teikhos Kazıları
Neşe ATİK
17.20-17.35 2009 Pompeiopolis (Paflagonya) Kazı Sonuçları
Lâtife SUMMERER
17.40-17.55 2009 Kelainai/Apameia Kibotos Çalışmaları
Alexander von KIENLIN
17.55-18.00 Tartışma


    * 25 MAYIS 2010 SALI

KAZI SONUÇLARI TOPLANTISI
MARMARA SALONU


OTURUM BAŞKANI: Stuart CAMPBELL
9.00-9.15 2009 Yılı Ovaören Kazı Çalışmaları
S. Yücel ŞENYURT 2009
9.20-9.35 2009 Yılı Alaca Höyük Kazıları
Duygu ÇELİK
9.40-9.55 Çadır Höyük Kazı Sonuçları
Ronald L. GORNY 2009
10.00-10.15 2009 Yılı Acemhöyük Kazıları
Aliye ÖZTAN
10.15-10.25 Ara
OTURUM BAŞKANI: Aygül SÜEL
10.25-10.40 2009 Yılı Domuztepe Kazıları
Stuart CAMPBELL
10.45-11.00 Alalakh Kazısı (Tel Atchana Höyük) Çalışmaları
K. Aslıhan YENER
11.05-11.20 Kinet Höyük Çalışmaları, 2009
Marie-Henriette GATES
11.25-11.40 2009 Tayınat Kazıları
Timothy P. HARRISON
11.40-11.50 Ara
OTURUM BAŞKANI: Aliye ÖZTAN
11.50-12.05 Sirkeli Höyük’te Türk-Alman Kazıları
Mirko NOVÁK
12.10-12.25 2009 Yılı Ortaköy-Şapinuva Kazı Çalışmaları
Aygül SÜEL
12.30-12.45 2009 Yılı Boğazköy-Hattuşa Çalışmaları
Andreas SCHACHNER
12.50-13.05 Zeyve Höyük (Porsuk) 2009 Kazıları
Dominique BEYER
13.10-13.25 Zincirli Höyük 2009
David SCHLOEN
13.25-14.00 ARA
OTURUM BAŞKANI: Isabella CANEVA
14.00-14.15 Arslantepe Malatya Kazıları, 2009
Marcella FRANGIPANE
14.20-14.35 2009 Yılı Kaman-Kalehöyük Kazıları
Sachihiro OMURA
14.40-14.55 2009 Yılı Kültepe-Kaniş Kazıları
Fikri KULAKOĞLU
15.00-15.15 Oylum Höyük 2009
Atilla ENGİN
15.15-15.25 Ara
OTURUM BAŞKANI: Önder BİLGİ
15.25-15.40 Hacımusalar Kazısı 2009
İlknur ÖZGEN
15.45-16.00 Çeşme – Bağlararası 2009 Yılı Kazıları
Vasıf ŞAHOĞLU
16.05-16.20 Liman Tepe 2009 Yılı Kazıları
Hayat ERKANAL
16.25-16.40 Panaztepe 2009 Yılı Çalışmaları
Nazlı ÇINARDALI KARAASLAN
16.40-16.50 Ara
OTURUM BAŞKANI: Hayat ERKANAL
16.50-17.05 Mersin-Yumuktepe: 2009 Kazı Çalışmaları
Isabella CANEVA
17.10-17.25 2009 Troia Kazıları
Ernst PERNICKA
17.30-17.45 Oymaağaç Kazısı 2009
Rainer CZICHON
17.50-18.05 Samsun-İkiztepe Kazılarının 2009 Dönemi Çalışmaları
Önder BİLGİ
18.05-18.10 Tartışma


KAZI SONUÇLARI TOPLANTISI
TOPKAPI SALONU


OTURUM BAŞKANI: Nevzat ÇEVİK
9.00-9.15 Parion 2009 Kazı ve Restorasyon Çalışmaları
Cevat BAŞARAN
9.20-9.35 2009 Zeytinliada Kazısı
Nurettin ÖZTÜRK
9.40-9.55 Kyzikos 2009 Kazısı
Nurettin KOÇHAN
10.00-10.15 Filyos-Tios Kazısı 2009
Sümer ATASOY
10.15-10.25 Ara
OTURUM BAŞKANI: Sümer ATASOY
10.25-10.40 Komana Antik Kenti’nde 2009 Yılı Kazı Çalışmaları
D. Burcu ERCİYAS
10.45-11.00 Kibyra 2009 Yılı Çalışmaları
Şükrü ÖZÜDOĞRU
11.05-11.20 2009 Yılı Priene Çalışmaları
Frank RUMSCHEID
11.25-11.40 Myra-Andriake Kazılarında İlk Yıl: 2009.
Nevzat ÇEVİK
11.40-11.50 Ara
OTURUM BAŞKANI: D. Burcu ERCİYAS
11.50-12.05 Zeugma 2009
Kutalmış GÖRKAY
12.10-12.25 Doliche 2009
Engelbert WINTER
12.30-12.45 Kastabala Antik Kenti Kazı Çalışmaları–2009
Turgut Hacı ZEYREK
12.50-13.05 Tyana-Kemerhisar 2009 Kazısı
Guido ROSADA
13.05-14.00 ARA
OTURUM BAŞKANI: Şevket DÖNMEZ
14.00-14.15 2009 Yılı Sivas/Hayranlı-Haliminhanı Kazısı
Erksin GÜLEÇ
14.20-14.35 Direkli Mağarası Kazıları 2009
Cevdet Merih EREK
14.40-14.55 Suluin Mağarası Kazısı-2009
Harun TAŞKIRAN
15.00-15.15 Turolian Park Projesi: Muğla – Özlüce Kazıları
Berna ALPAGUT
15.15-15.25 Ara
OTURUM BAŞKANI: Zafer DERİN
15.25-15.40 Ulucak Höyük 2009 Yılı Kazı Sonuçları
Özlem ÇEVİK
15.45-16.00 Tepecik-Çiftlik 2009 Yılı Çalışmaları
Erhan BIÇAKÇI
16.05-16.20 2009 Barcın Höyük Kazıları
Fokke GERRITSEN
16.25-16.40 Oluz Höyük Kazısı 2009 Dönemi Çalışmaları
Şevket DÖNMEZ
16.40-16.50 Ara
OTURUM BAŞKANI: Harun TAŞKIRAN
16.50-17.05 İzmir’in Prehistorik Yerleşimi, Yeşilova Höyüğü 2009 Yılı Çalışmaları
Zafer DERİN
17.10-17.25 Köşk Höyük 2009 Yılı Kazıları
Aliye ÖZTAN
17.30-17.45 Burdur-Elmacık Köyü 2009 Yılı Omurgalı Fosil Kazıları
Nurfeddin KAHRAMAN
17.50-18.05 Ankara’nın Doğal Mirasından Bir Kesit: Kazan-Sinap Formasyonu Kazıları
Asuman ALPAGUT
18.05-18.10 Tartışma


    * 26 MAYIS 2010 ÇARŞAMBA

KAZI SONUÇLARI TOPLANTISI
MARMARA SALONU


OTURUM BAŞKANI: Aslı ÖZYAR
9.00-9.15 Altıntepe Urartu Kalesi 2009 Yılı Kazı ve Onarım Çalışmaları
Mehmet KARAOSMANOĞLU
9.20-9.35 Van Ayanis Kalesi Kazıları, 2009
Altan ÇİLİNGİROĞLU
9.40-9.55 Kerkenes 2009
Geoffrey & Françoise SUMMERS
10.00-10.15 Soli Pompeiopolis 2009 Kazıları
Remzi YAĞCI
10.15-10.25 Ara
OTURUM BAŞKANI: Altan ÇİLİNGİROĞLU
10.25-10.40 Tarsus-Gözlükule Kazısı 2009 Yılı Çalışmaları
Aslı ÖZYAR
10.45-11.00 2009 Yılı Şarhöyük -Dorylaion Kazıları
Taciser SİVAS
11.05-11.20 Gordion 2009
G. Kenneth SAMS
11.25-11.40 Daskyleion 2009
Kaan İREN
11.40-11.50 Ara
OTURUM BAŞKANI: G. Kenneth SAMS
11.50-12.05 Efes 2009
Sabine LADSTATTER
12.10-12.25 Bayraklı-Smyrna Kazıları 2009
Meral AKURGAL
12.30-12.45 Sardis, 2009
Nicholas CAHILL
12.50-13.05 Sagalassos 2009 Kazı ve Restorasyon Çalışmaları
Jeroen POBLOME
13.05-14.00 ARA
OTURUM BAŞKANI: Volkmar von GRAEVE
14.00-14.15 Burgaz Kazıları 2009 Yılı Çalışmaları
Numan TUNA
14.20-14.35 2009 Yılı Phokaia Kazı Çalışmaları
Ömer ÖZYİĞİT
14.40-14.55 2009 Yılı Klazomenai Kazısı
Yaşar E. ERSOY
15.00-15.15 Klaros 2009
Nuran ŞAHİN
15.15-15.25 Ara
OTURUM BAŞKANI: Halûk ABBASOĞLU
15.25-15.40 2009 Milet Çalışmaları
Volkmar von GRAEVE
15.45-16.00 2009 Yılı Smyrna Antik Kenti Kazıları
Akın ERSOY
16.05-16.20 Aigai 2009
Ersin DOĞER
16.25-16.40 Pergamon 2009 Yılı Sonuçları
Felix PIRSON
16.40-16.50 Ara
OTURUM BAŞKANI: Nuran ŞAHİN
16.50-17.05 2009 Yılı Perge Kazı ve Onarım Çalışmaları
Halûk ABBASOĞLU
17.10-17.25 Aizanoi 2009
Ralf von den HOFF
17.30-17.45 2009 Yılı Assos Kazı ve Restorasyon Çalışmaları
Nurettin ARSLAN
17.50-18.05 Enez (Ainos) 2009 Yılı Çalışmaları
Sait BAŞARAN
18.05-18.10 Tartışma


KAZI SONUÇLARI TOPLANTISITOPKAPI SALONU

OTURUM BAŞKANI: Haluk SAĞLAMTİMUR
9.00-9.15 Ilısu Barajı-Salat Tepe 2009 Kurtarma Kazısı
Ahmet GÖRMÜŞ
9.20-9.35 2009 Hirbemerdon Tepe Kazı Projesi
Nicola LANERI
9.40-9.55 Kavuşan Höyük (Diyarbakır) Kazıları, 2009
Gülriz KOZBE
10.00-10.15 Ilısu-Hes Projesi Gre Amer Höyük, Batman Kurtarma Kazıları Birinci Sezonu
Gül PULHAN
10.15-10.25 Ara
OTURUM BAŞKANI: Gül PULHAN
10.25-10.40 Müslümantepe Kazıları
Eyyup AY
10.45-11.00 Aluç/Aluze 2009 Kazıları
Eyyup AY
11.05-11.20 Siirt-Başur Höyük 2009 Yılı Kazısı
Haluk SAĞLAMTİMUR
11.25-11.40 Siirt-Çattepe Höyük 2009 Yılı Kazısı
Haluk SAĞLAMTİMUR
11.40-11.50 Ara
OTURUM BAŞKANI: Gülriz KOZBE
11.50-12.05 2009 Yılı Aşağı Salat Kazı Çalışmaları
S. Yücel ŞENYURT
12.10-12.25 Körtik Tepe 2009 Kazısı
Vecihi ÖZKAYA
12.30-12.45 Gre Abdurrahman 2009 Kazısı
Vecihi ÖZKAYA
12.45-14.00 Ara
OTURUM BAŞKANI: Tayfun YILDIRIM
14.00-14.15 Diyarbakır’da Bir Hassuna/Samarra Yerleşimi: Hakemi Use 2009 Kazıları
Halil TEKİN
14.20-14.35 Diyarbakır’da Yeni Bir Halaf Yerleşimi: Karavelyan 2009 Kazıları
Halil TEKİN
14.40-14.55 Kuriki Höyük 2009 Yılı Kazı Çalışması (Ilısu ve Hes Projesi)
Elif GENÇ
15.00-15.15 Ilısu Barajı İnşaat Sahası 2009 Kurtarma Kazıları
A. Tuba ÖKSE
15.15-15.25 Ara
OTURUM BAŞKANI: A. Tuba ÖKSE
15.25-15.40 2009 Diyarbakır İli, Salat Camii Yanı Kazısı
Yutaka MIYAKE
15.45-16.00 2009 Yılı Ziyaret Tepe Kazıları
Timothy MATNEY
16.05-16.20 Bozkurt Kurgan Mezarlığı Kazısı, 2009
Aynur ÖZFIRAT
16.25-16.40 Derekutuğun Tarihöncesi Maden İşletmeleri
Ünsal YALÇIN
16.40-16.50 Ara
OTURUM BAŞKANI: Yutaka MIYAKE
16.50-17.05 Kayalıpınar Kazısı 2009
Vuslat MÜLLER-KARPE
17.10-17.25 Afyonkarahisar/Bayat İlçesi Dede Mezarı Orta Tunç Çağ Nekropolü Kazıları 2009
Özdemir KOÇAK
17.30-17.45 Keçiçayırı Kurtarma Kazısı, 2009
Turan EFE
17.50-18.05 Resuloğlu E.T.Ç. Yerleşimi ve Mezarlığı 2009 Yılı Çalışmaları
Tayfun YILDIRIM
18.05-18.10 Tartışma


    * 27 MAYIS 2010 PERŞEMBE

KAZI SONUÇLARI TOPLANTISI
MARMARA SALONU


OTURUM BAŞKANI: Ayşe Gül AKALIN
9.00-9.15 Kilise Tepe 2009 Yılı Kazısı
Nicholas POSTGATE
9.20-9.35 Elaiussa Sebaste 2009 Yılı Kazı ve Onarım Çalışmaları
Eugenia EQUINI SCHNEIDER
9.40-9.55 2009 Yılı Sigeion Kazıları
Thomas SCHÄFER
10.00-10.15 Smintheion 2009
Davut KAPLAN
10.15-10.25 Ara
OTURUM BAŞKANI: Havva İŞKAN IŞIK
10.25-10.40 2009 Yılı Nysa Kazı Çalışmaları
Vedat İDİL
10.45-11.00 Menderes Magnesiası (Magnesia Ad Maeandrum) 2009 Kazıları
Orhan BİNGÖL
11.05-11.20 Didyma 2009
Andreas E. FURTWÄNGLER
11.25-11.40 2009 Sezonu Erythrai Kazı Çalışmaları
Ayşe Gül AKALIN
11.40-11.50 Ara
OTURUM BAŞKANI: Vedat İDİL
11.50-12.05 Rhodiapolis Kazıları ve Çevresi Yüzey Araştırmaları ’09
İsa KIZGUT
12.10-12.25 2009 Arykanda Kazısı
Cevdet BAYBURTLUOĞLU
12.30-12.45 Limyra 2009
Martin SEYER
12.50-13.05 Tlos 2009 Kazı Etkinlikleri
Taner KORKUT
13.05-14.00 ARA
OTURUM BAŞKANI: Cengiz IŞIK
14.00-14.15 Labraunda 2009
Lars KARLSSON
14.20-14.35 Lagina Temenos’u Stoa Kazısı
Ahmet A. TIRPAN
14.40-14.55 Tralleis (2009) Kazıları
Rafet DİNÇ
15.00-15.15 Iasos Kazıları 2009
Fede BERTI
15.15-15.25 Ara
OTURUM BAŞKANI: Serdar AYBEK
15.25-15.40 2009 Yılı Patara Kazı ve Restorasyon Çalışmaları
Havva İŞKAN IŞIK
15.45-16.00 Kaunos’09
Cengiz IŞIK
16.05-16.20 Ksanthos 2009
Jacques DES COURTILS
16.25-16.40 Letoon 2009
Laurence CAVALIER
16.40-16.50 Ara
OTURUM BAŞKANI: Rafet DİNÇ
16.50-17.05 Stratonikeia 2009 Yılı Çalışmaları
Bilal SÖĞÜT
17.10-17.25 Pedasa-2009
Adnan DİLER
17.30-17.45 Metropolis, 2009
Serdar AYBEK
17.50-18.05 Myndos Kazısı-2009
Mustafa ŞAHİN
18.05-18.10 Tartışma


KAZI SONUÇLARI TOPLANTISI
TOPKAPI SALONU


OTURUM BAŞKANI: Mustafa BÜYÜKKOLANCI
14.00-14.15 Harşena Kalesi ve Kızlar Sarayı Kazısı 2009 Dönemi Çalışmaları
E. EMİNE DÖNMEZ
14.20-14.35 2009 Yılı Alara Kazıları
Osman ERAVŞAR
14.40-14.55 Eski Ahlat Şehri Kazısı-2009
Nakış KARAMAĞARALI
15.00-15.15 Denizli-İlbadı Mezarlığı Kazı ve Envanter Çalışmaları 2008-2009
Kadir PEKTAŞ
15.15-15.25 Ara
OTURUM BAŞKANI: Zeynep MERCANGÖZ
15.25-15.40 Edirne Yeni Saray Kazısı 2009 Yılı Çalışmaları
Mustafa ÖZER
15.45-16.00 2009 Yılı Kale-i Tavas (Tabae) Kazısı
Hasan UÇAR
16.05-16.20 Antandros 2009 Yılı Kazıları
Gürcan POLAT
16.25-16.40 2009 Yılı Ayasuluk Tepesi - St. Jean Anıtı Kazı ve Onarım Çalışmaları
Mustafa BÜYÜKKOLANCI
16.40-16.50 Ara
OTURUM BAŞKANI: Gürcan POLAT
16.50-17.05 2009 Yılı Aziz Nikolaos Kilisesi Kazısı ve Duvar Resimleri
Koruma-Onarım-Belgeleme Çalışmaları
S. Yıldız ÖTÜKEN
17.10-17.25 Kuşadası, Kadıkalesi (Anaia) Kazısı, 2009 Yılı Çalışmaları
Zeynep MERCANGÖZ
17.30-17.45 Derecik (Büyükorhan) Bazilikası: Kazı 2009
Michel E. FUCHS
17.50-18.05 Olympos 2009
B. Yelda OLCAY UÇKAN
18.05-18.10 Tartışma


    * 28 MAYIS 2010 CUMA

KAZI SONUÇLARI TOPLANTISI
MARMARA SALONU


OTURUM BAŞKANI: Chris LIGHTFOOT
9.00-9.15 Aphrodisias 2009
Roland SMITH
9.20-9.35 Phrygia Hierapolis’i 2009 Kazı ve Onarım Çalışmaları
Francesco D’ANDRIA
9.40-9.55 2009 Yılı Laodikeia Kazıları
Celal ŞİMŞEK
10.00-10.15 Tripolis 2009 Yılı Kazıları
Aytekin ERDOĞAN
10.15-10.25 Ara
OTURUM BAŞKANI: K. Levent ZOROĞLU
10.25-10.40 Pessinus 2009
Gocha TSETSKHLADZE
10.45-11.00 Amorium Kazısı 2009
Chris LIGHTFOOT
11.05-11.20 Nif (Olympos) Dağı Kazısı-2009
Elif Tül TULUNAY
11.25-11.40 Aiolis Kyme’si 2009 Yılı Çalışmaları Ön Raporu
Antonio LA MARCA
11.40-11.50 Ara
OTURUM BAŞKANI: Celal ŞİMŞEK
11.50-12.05 Kelenderis 2009 Kazı ve Onarım Çalışmaları
K. Levent ZOROĞLU
12.10-12.25 Antiochia ad Cragum Arkeolojik Araştırma Projesi: Kuzeydoğu Tapınağı 2009 Sezonu
Michael HOFF
12.30-12.45 2009 Yılı Side Kazıları ve Araştırmaları
Hüseyin Sabri ALANYALI
12.50-13.05 Pisidia Antiokheia 2009
Mehmet ÖZHANLI
13.05-14.00 ARA
OTURUM BAŞKANI: Rahmi Hüseyin ÜNAL
14.00-14.15 Kızılburun Roma Sütun Batığı Sualtı Kazısı, 2009 Kazı Sezonu
Deborah CARLSON
14.20-14.35 2009 Yılı Harput Kazıları
Necla ARSLAN SEVİN
14.40-14.55 Divriği Kalesi 2009
Ayşe Başak AKAY
15.00-15.15 Bitlis Kalesi Kazısı 2009 Çalışmaları
Kadir PEKTAŞ
15.15-15.25 Ara
OTURUM BAŞKANI: Kadir PEKTAŞ
15.25-15.40 Ani Kazıları 2009 Yılı Çalışmaları
Yaşar ÇORUHLU
15.45-16.00 Hasankeyf Kazıları-2009
Abdüsselam ULUÇAM
16.05-16.20 Şavşat (Satlel) Kalesi Kazı ve Restorasyon Çalışması’2009
Osman AYTEKİN
16.25-16.40 Hoşap Kalesi Kazısı-2009
Mehmet TOP
16.40-16.50 Ara
OTURUM BAŞKANI: Abdüsselam ULUÇAM
16.50-17.05 Kubad Abad 2009 Yılı Kazısı
Rüçhan ARIK
17.10-17.25 İznik Çini Fırınları Kazısı 2009
V. Belgin DEMİRSAR ARLI
17.30-17.45 Beçin 2009 Kazısı
Rahmi Hüseyin ÜNAL
17.45-18.00 Tartışma
18.00 Kapanış Konuşması

    * ARAŞTIRMA SONUÇLARI TOPLANTISI


    * 24 MAYIS 2010 PAZARTESİ

ARAŞTIRMA SONUÇLARI TOPLANTISI
TOPKAPI SALONU


OTURUM BAŞKANI: Zeynep KOÇEL ERDEM
11.00-11.20 Yukarı Menderes Havzası Yüzey Araştırması Projesi: Baklan-Çal İlçeleri 2009 Yılı Çalışmaları
Fulya DEDEOĞLU
11.25-11.45 Denizli ve Aydın İlleri Yüzey Araştırmaları
Neşe ATİK
11.50-12.10 2009 Yılı Isparta ve Burdur İlleri Yüzey Araştırmaları
Mehmet ÖZSAİT
12.15-12.35 2009 Yılı Amasya İli Yüzey Araştırmaları
Mehmet ÖZSAİT
12.35-14.00 ARA
OTURUM BAŞKANI: Asnu-Bilban YALÇIN
14.00-14.20 Tatarlı Tümülüsü; Son Restorasyon, Rekonstrüksiyon
Alexander von KIENLIN
14.25-14.45 Pompeiopolis (Paflagonya) Yüzey Araştırmaları Sonuçları
Lâtife SUMMERER
14.50-15.10 2006-2009 Yıllarında Güney Kapadokya’da Jeo-Arkeolojik Yüzey Araştırması
Lorenzo D’ALFONSO
15.10-15.20 Ara
OTURUM BAŞKANI: Mehmet ÖZSAİT
15.20-15.40 Tekirdağ Ganos Dağı 2009 Yüzey Araştırması
Zeynep KOÇEL ERDEM
15.45-16.05 İstanbul Suriçi’ndeki Arkeolojik Çalışmalar 2009 Sezonu
Ferudun ÖZGÜMÜŞ
16.10-16.30 Boğaziçi Topografyası: 2009 Yılı Çalışmaları
Asnu-Bilban YALÇIN
16.30-16.45 Ara
OTURUM BAŞKANI: Lorenzo D’ALFONSO
16.45-17.05 2009 Yılı Hatay Yüzey Araştırmaları
Hatice PAMİR
17.10-17.30 Mopsos Projesi: İskenderun Körfezi, Doğu Kilikya’da 2009 Sezonu
Arkeolojik Yüzey Araştırmaları
Ann E. KILLEBREW
17.35-17.55 2009 Yılı Amik Ovası Yüzey Araştırması
Lynn DODD
17.55-18.00 Tartışma

    * 25 MAYIS 2010 SALI

ARAŞTIRMA SONUÇLARI TOPLANTISI
DOLMABAHÇE SALONU (C)


OTURUM BAŞKANI: Erkan KONYAR
9.00-9.20 İstanbul Tarih Öncesi Çağlar Yüzey Araştırması (ITA Projesi)
Emre GÜLDOĞAN
9.25-9.45 Saros Körfezi Kıyısında Yeni Prehistorik Yerleşimler-Pırnal Höyük ve Karabüvet Höyük: 2009 Yılı Araştırması
Onur ÖZBEK
9.50-10.10 Kuzeybatı Anadolu ve Trakya'da Erken Kültistik ( Kaya Oyma ve Megalitik )
Anıtlar ve Kült Alanları Projesi 2009 Yılı Edirne ve Kırklareli İlleri Yüzey Araştırması
Engin BEKSAÇ
10.10-10.25 Ara
OTURUM BAŞKANI: Engin BEKSAÇ
10.25-10.45 2009 Cide Arkeoloji Projesi: İlk Sonuçları
Bleda S. DURING
10.50-11.10 Doğu Melendiz Yüzey Araştırması (Niğde)
Erhan BIÇAKÇI
11.15-11.35 Göllü Dağ 2009
Nur BALKAN-ATLI
11.35-11.50 Ara
OTURUM BAŞKANI: Nur BALKAN-ATLI
11.50-12.10 2009 Yılında Manisa İli ve İlçelerinde Yürütülen Prehistorik-Protohistorik Yüzey Araştırmaları
Engin AKDENİZ
12.15-12.35 Kahramanmaraş Yüzey Araştırması 2009
Erkan KONYAR
12.40-13.00 2009 Yılı Bozköy-Hanaytepe Prehistorik Dönem Yüzey Araştırması
Rüstem ASLAN
13.00-14.00 ARA
OTURUM BAŞKANI: Veli KÖSE
14.00-14.20 Foça-Marsilya Tarihe Yolculuk Projesi: Foçalılar Akdeniz’de (M.Ö. 600)
Hayat ERKANAL
14.25-14.45 Ege-Akdeniz Bölgesi Sualtı Araştırması, 2009
A. Harun ÖZDAŞ
14.50-15.10 Bozcaada (Tenedos) Araştırmaları 2009
Ali Yalçın TAVUKÇU
15.10-15.20 Ara
OTURUM BAŞKANI: Ali Yalçın TAVUKÇU
15.20-15.40 Aspendos Projesi 2009 Sezonu Araştırmaları
Veli KÖSE
15.45-16.05 Sillyon 2009 Yılı Yüzey Araştırması
Elif ÖZER
16.10-16.30 Isparta Arkeolojik Surveyi 2009 Yılı Çalışmaları: Konane (Conana)
Bilge HÜRMÜZLÜ
16.30-16.45 Ara
OTURUM BAŞKANI: Bilge HÜRMÜZLÜ
16.45-17.05 2009 Yılı Zeugma Territoriumu Yüzey Araştırması
Hüseyin YAMAN
17.10-17.30 2009 Bayburt Yüzey Araştırması
Hüseyin YURTTAŞ
17.35-17.55 Ortaçağ ve Sonrası Muş İli Yüzey Araştırması-2009
Bülent Nuri KILAVUZ
17.55-18.00 Tartışma


ARAŞTIRMA SONUÇLARI TOPLANTISI
DOLMABAHÇE SALONU (B)


OTURUM BAŞKANI: Felix PIRSON
14.00-14.20 Oinoanda 2009 Sonuçları
Martin BACHMANN
14.25-14.45 Bybassos 2009
Winfried HELD
14.50-15.10 2009 Gökova Körfezi Yüzey Araştırması
Koray KONUK
15.10-15.20 Ara
OTURUM BAŞKANI: Koray KONUK
15.20-15.40 2009 Yılı, Muğla İli, Milas İlçesi ile Ören ve Selimiye Beldeleri’nde Arkeolojik Yüzey Araştırması
Abuzer KIZIL
15.45-16.05 Mandalya Körfezi: Arkeolojik Yüzey Araştırması 2009
Raffaella PIEROBON BENOIT
16.10-16.30 Türk-Danimarka 2009 Yılı Halikarnassos Araştırması
Poul PEDERSEN
16.30-16.45 Ara
OTURUM BAŞKANI: Winfried HELD
16.45-17.05 Pergamon Çevresindeki 2009 Yılı Çalışmaları
Felix PIRSON
17.10-17.30 Klazomenai Khorası ve Teos Yüzey Araştırması 2009 Yılı Çalışmaları
Elif KOPARAL
17.35-17.55 Alinda 2009 Yüzey Araştırması
Peter RUGGENDORFER
17.55-18.00 Tartışma


    * 26 MAYIS 2010 ÇARŞAMBA

ARAŞTIRMA SONUÇLARI TOPLANTISI
DOLMABAHÇE SALONU (C)



OTURUM BAŞKANI: Hasan BAHAR
9.00-9.20 2009 Yılı Ezine, Ayvacık ve Bayramiç İlçeleri Bizans Yerleşmeleri Arkeolojik Araştırması
Beate BÖHLENDORF-ARSLAN
9.25-9.45 Sagalassos 2009 Yüzey ve Arkeometri Çalışmaları
Jeroen POBLOME
9.50-10.10 Merkezi (İç) Lidya Arkeolojik Yüzey Araştırması: 2009 Sonuçları
Christopher H. ROOSEVELT
10.10-10.25 Ara
OTURUM BAŞKANI: Tunç SİPAHİ
10.25-10.45 Afyonkarahisar İli ve İlçeleri Yüzey Araştırmaları 2009
Özdemir KOÇAK
10.50-11.10 Konya ve Karaman İlleri ve İlçeleri Yüzey Araştırmaları 2009
Hasan BAHAR
11.15-11.35 Kayseri Arkeolojik Yüzey Araştırması Projesi 2009 Yılı Çalışmaları
Ryoichi KONTANI
11.35-11.50 Ara
OTURUM BAŞKANI: Özdemir KOÇAK
11.50-12.10 Çaltılar Yüzey Araştırması, 2009
Nicoletta MOMIGLIANO
12.15-12.35 2009 Koçumbeli Yüzey Araştırması
Jan-K. BERTRAM
12.40-13.00 2009 Yılı Çankırı Çorum Yüzey Araştırması
Tunç SİPAHİ
13.05-13.25 Muş İli ve İlçeleri 2009 Yılı Arkeolojik Yüzey Araştırması
Hanifi BİBER
13.25-14.00 ARA
OTURUM BAŞKANI: Füsun TÜLEK
14.00-14.20 2009 Yılı Erzincan, Erzurum, Kars ve Iğdır İlleri Yüzey Araştırmaları
Akın BİNGÖL
14.25-14.45 Van, Ağrı ve Iğdır Yüzey Araştırması, 2009
Aynur ÖZFIRAT
14.50-15.10 Sivas İli 2009 Yılı Yüzey Araştırması
Atilla ENGİN
15.10-15.20 Ara
OTURUM BAŞKANI: Aynur ÖZFIRAT
15.20-15.40 Kanlıtaş Höyük (Eskişehir, İnönü) ve Civarı Yüzey Araştırması
Ali Umut TÜRKCAN
15.45-16.05 2009 Yılı Eskişehir, Afyonkarahisar, Kütahya İlleri Yüzey Araştırması
Hakan SİVAS
16.10-16.30 Uşaklı/Kuşaklı Höyük (Yozgat-Sorgun): 2009 Yüzey Araştırması
Stefania MAZZONI
16.30-16.45 Ara
OTURUM BAŞKANI: Atilla ENGİN
16.45-17.05 Osmaniye Arkeolojik Yüzey Araştırması 2009 Yılı Çalışması
Füsun TÜLEK
17.10-17.30 Mardin İli Kaşşiyari Dağlık Alanı 2009 Yılı Yüzey Araştırması
Eyyup AY
17.35-17.55 Ilısu Projesi, Seramikli Neolitik Yerleşimleri Yüzey Araştırması
Halil TEKİN
17.55-18.00 Tartışma


    * 27 MAYIS 2010 PERŞEMBE

ARAŞTIRMA SONUÇLARI TOPLANTISI
DOLMABAHÇE SALONU (B)


OTURUM BAŞKANI: Fahriye BAYRAM
9.00-9.20 Beydağları Yüzey Araştırmaları ‘09: Mnara
İsa KIZGUT
9.25-9.45 Karya’da Damlıboğaz-Sarıçay Ovası, Sedir Adası ve Bodrum Yarımadası Yüzey Araştırması-2009
Adnan DİLER
9.50-10.10 Pisidia Yüzey Araştırması Projesi 2009. Pednelissos Teritoryum Çalışmaları
Lutgarde VANDEPUT
10.10-10.25 Ara
OTURUM BAŞKANI: A. Osman UYSAL
10.25-10.45 Artvin, Erzurum ve Ardahan İlleri Ortaçağ Gürcü Mimarisi Yüzey Araştırması-2009
Fahriye BAYRAM
10.50-11.10 Artvin-Erzurum: Çoruh Vadisi’ndeki Tarihî Yollar ve Kültür Varlıkları Yüzey Araştırması’2009
Osman AYTEKİN
11.15-11.35 Giresun ve Giresun Adası Yüzey Araştırması: 2009
Ertekin M. DOKSANALTI
11.35-11.50 Ara
OTURUM BAŞKANI: Osman AYTEKİN
11.50-12.10 Çanakkale İli Ortaçağ ve Türk Dönemi Yüzey Araştırması (2009)
A. Osman UYSAL
12.15-12.35 2009 Bursa Tophane ve Çevresi Yeraltı Görüntüleme Radarlı Yüzey Araştırması
Suna ÇAĞAPTAY ARIKAN
12.40-13.00 Bursa ve Çevresi Yüzey Araştırması-2009
Mustafa ŞAHİN
13.00-14.00 ARA
OTURUM BAŞKANI: Turgut SANER
14.00-14.20 Bizans Çağı’nda Kapadokya: Mamasun ve Gökçetoprak Civarındaki Yüzey Araştırmasının 2009 Sonuçları
Rainer WARLAND
14.25-14.45 Kapadokya'da Kaya Resimleri ve Şahinefendi Kırlkmartirler Kilisesi Projesi. Analizler ve Restorasyon (2009 Raporu)
Maria ANDALORO
14.50-15.10 Kapadokya’da Güzelöz-Başköy Bizans Yerleşimleri 2009
Nilüfer PEKER
15.10-15.20 Ara
OTURUM BAŞKANI: Turgay YAZAR
15.20-15.40 Zenonopolis (Isauria) 2009
Turgut SANER
15.45-16.05 Taşkent-Seydişehir Yüzey Araştırması 2009
Asuman BALDIRAN
16.10-16.30 Avkat Arkeoloji Projesi 2009
Sean LOCKWOOD
16.30-16.45 Ara
OTURUM BAŞKANI: Maria ANDALORO
16.45-17.05 Hakkari ve Şırnak İlleri ve İlçeleri Yüzey Araştırması-2009
Mehmet TOP
17.10-17.30 2009 Sivas Yüzey Araştırması
Turgay YAZAR
17.35-17.55 Bitlis Çevresi Yüzey Araştırması
Gülsen BAŞ
17.55-18.00 Tartışma


    * 28 MAYIS 2010 CUMA

ARAŞTIRMA SONUÇLARI TOPLANTISI
TOPKAPI SALONU


OTURUM BAŞKANI: Philipp NIEWÖHNER
9.00-9.20 Galatia Kale/Yerleşmeleri, Ankara Yüzey Araştırması, 2009
Levent Egemen VARDAR
9.25-9.45 Bolu İli Yüzey Araştırması 2009
Meral ORTAÇ
9.50-10.10 Tavium/Tawinija Uluslararası Araştırma Projesi: 2009 Yılı Raporu
Karl STROBEL
10.10-10.25 Ara
OTURUM BAŞKANI: Serra DURUGÖNÜL
10.25-10.45 Batı Galatia’daki Germia/Gümüşkonak ve Çevresinde Geç Roma ve Bizans Dönemi Anıtları
Philipp NIEWÖHNER
10.50-11.10 Efes’in ve Anaia/Kadıkalesi’nin Değirmendere Su Yolları
Gilbert WIPLINGER
11.15-11.35 2009 Yılı Cilicia Yüzey Araştırması
Giovanni SALMERI
11.35-11.50 Ara
OTURUM BAŞKANI: Giovanni SALMERI
11.50-12.10 Mersin İli Erdemli ve Silifke İlçeleri’nde Antik Dönem’de Kentleşme ve Tarımsal Organizasyon Araştırması
Ümit AYDINOĞLU
12.15-12.35 2009 Yılı Korykos (Kızkalesi) Yüzey Araştırması
Serra DURUGÖNÜL
12.40-13.00 Olba 2009 Araştırmaları
Emel ERTEN
13.00-14.00 ARA
OTURUM BAŞKANI: Mustafa H. SAYAR
14.00-14.20 Stadiasmos Patarensis 2009
Sencer ŞAHİN
14.25-14.45 Kibyra 2009
Thomas CORSTEN
14.50-15.10 Ankyra Sidera’dan ve Tiberioupolis’ten Yeni Yazıtlar
Thomas DREW-BEAR
15.10-15.20 Ara
OTURUM BAŞKANI: Sencer ŞAHİN
15.20-15.40 Kapadokya Komanası’nda Epigrafik Yüzey Araştırmaları 2009
Ferit BAZ
15.45-16.05 Kilikya`da Eskiçağ Tarihi-Coğrafya ve Yerleşim Arkeolojisi Araştırmaları 2009
Mustafa H. SAYAR
16.10-16.30 Dağlık Kilikia Yerleşim Tarihi-Epigrafya Araştırmaları ve Korikion Antron Çalışmaları 2009
Hamdi ŞAHİN
16.30-16.45 Ara
OTURUM BAŞKANI: Thomas DREW-BEAR
16.45-17.05 Küçük Menderes Vadisi 2009 Epigrafik Araştırması
Marijana RICL
17.10-17.30 Lydia 2009
Cumhur TANRIVER
17.35-17.55 Mysia’da Epigrafi Araştırmaları 2009
Cumhur TANRIVER
17.55-18.00 Tartışma


    * ARKEOMETRİ SONUÇLARI TOPLANTISI

    * 26 MAYIS 2010 ÇARŞAMBA

ARKEOMETRİ SONUÇLARI TOPLANTISI
DOLMABAHÇE SALONU (B)


OTURUM BAŞKANI: Mehmet GÖRGÜLÜ
9.00-9.20 Resuloğlu (Erken Tunç Çağı) İskeletlerinde Ağız ve Diş Sağlığı
Derya ATAMTÜRK
9.25-9.45 Bazı Eski Doğu Anadolu Toplumlarında Diş Boyutları
Seda KARAÖZ ARIHAN
9.50-10.10 İki Anadolu Toplumunda Diş Ölçümlerinin Karşılaştırmalı Analizi
Z. Füsun YAŞAR
10.10-10.25 Ara
OTURUM BAŞKANI: Handan ÜSTÜNDAĞ
10.25-10.45 Mersin-Yumuktepe’de Arkeobotani Çalışmaları
Burhan ULAŞ
10.50-11.10 Karaman Müzesi’nde Bulunan Kadın Mumyada Gözlemler ve C-14 Tarihlendirmesi
Nihal KAYA
11.15-11.35 Arkeolojik Uygulamalar için Düşük Maliyetli 3-B Modelleme Yaklaşımı: Kültepe Örneği
Serkan KEMEÇ
11.35-11.50 Ara
OTURUM BAŞKANI: Hakan YILMAZ
11.50-12.10 Kelenderis Toplumunda Nonmetrik Varyasyonlar
Asuman ÇIRAK
12.15-12.35 Bizanslıların Adli Paleodemografisi
Mehmet GÖRGÜLÜ
12.40-13.00 Phokaia Kazılarında Bulunan İnsan İskelet Kalıntılarının Osteolojik Analizi
Handan ÜSTÜNDAĞ
13.00-14.00 ARA
OTURUM BAŞKANI: Yılmaz Selim ERDAL
14.00-14.20 Birecik İskeletlerinin Paleoantropolojik Analizi
Mehmet SAĞIR
14.25-14.45 Kalecik (VAN) Toplumunun Paleopatolojik Analizi
Hakan YILMAZ
14.50-15.10 Resuloğlu Erken Tunç Çağı Topluluğunda Sağlık Göstergelerinin
Toplumsal Cinsiyet ve Tabakalaşma Yönünden İncelenmesi
İzzet DUYAR
15.10-15.20 Ara
OTURUM BAŞKANI: Metin ÖZBEK
15.20-15.40 Bizans Kenti Amorium’dan İki Travma Örneği
Arzu DEMİREL
15.45-16.05 Hasankeyf İnsanlarının Antropolojik Analizi
Ayla SEVİM EROL
16.10-16.30 Çankırı / Salur Erken Tunç Dönemi İnsanları
Pınar GÖZLÜK KIRMIZIOĞLU
16.30-16.45 Ara
OTURUM BAŞKANI: Mehmet SAĞIR
16.45-17.05 Aşıklı Höyük’teki Son İnsan Buluntuları
Metin ÖZBEK
17.10-17.30 Anadolu Populasyonlarında Mylohyoid Köprü Frekansının Yaş ve Cinsiyete Göre Dağılımı
Serpil EROĞLU
17.35-17.55 Körtik Tepe Akeramik Neolitik Dönem İnsanları
Yılmaz Selim ERDAL
17.55-18.00 Tartışma


    * 27 MAYIS 2010 PERŞEMBE

ARKEOMETRİ SONUÇLARI TOPLANTISI
TOPKAPI SALONU


OTURUM BAŞKANI: Mahmut Göktuğ DRAHOR
9.00-9.20 Amasya (Harşena) Kalesi 2009 Arkeojeofizik Araştırmaları
Fethi Ahmet YÜKSEL
9.25-9.45 Artvin-Şavşat Kalesi 2009 Arkeojeofizik Araştırmaları
Fethi Ahmet YÜKSEL
9.50-10.10 Körtik Tepe 2009 Kazısı, C-14 Tarihlemeleri ve Stratigrafi Üzerine Başlangıç Raporu
Marion BENZ
10.10-10.25 Ara
OTURUM BAŞKANI: Fethi Ahmet YÜKSEL
10.25-10.45 Yaşayan Kültür Varlıklarının İncelenmesinde Jeofiziğin Önemi: Bir Örnek Ayavukla Kilisesi-İzmir
Mahmut Göktuğ DRAHOR
10.50-11.10 Moleküler Genetik ve Arkeolojik Araştırmalar: Mesolitik ve Neolitik Sus scrofa (domuz)
Ben KRAUSE-KYORA
11.15-11.35 Ovaören Kazıları Jeomanyetik Araştırması-2009
Meriç Aziz BERGE
11.35-11.50 Ara
OTURUM BAŞKANI: Meriç Aziz BERGE
11.50-12.10 III.bin Anadolu Konut Mimarisi Üzerine Araştırmalar
Bérengère PERELLO
12.15-12.35 Arkeoloji ve Mimarlık, Stratigrafik Analiz Metodunun Martyrion Yapısına Aplikasyonu (Hierapolis)
Güven GÜMGÜM
12.40-13.00 Şahinefendi Kırlkmartirler Kilisesi Restorasyonu, 2009 Yılı Çalışmaları
Silvia BORGHINI
13.00-14.00 ARA


ARKEOMETRİ SONUÇLARI TOPLANTISI
DOLMABAHÇE SALONU (C)



OTURUM BAŞKANI: Onur ÖZBEK
9.00-9.20 Orta Toroslar’da Epi-Paleolitik Avcı-toplayıcılar: Direkli Mağarası-Türkiye
S. Benjamin ARBUCKLE
9.25-9.45 Aşıklı Höyük'te Obsidiyen'den Bir Bilezik: Neolitik'teki Uzmanlaşma Hakkında Yeni Bir Değerlendirme
Laurence ASTRUC
9.50-10.10 Tepecik Höyük’te Volkanik Kayaç (Andezit) Yumruları
Ergun KAPTAN
10.10-10.25 Ara
OTURUM BAŞKANI: Ünsal YALÇIN
10.25-10.45 Aktopraklık Höyük (M.Ö. 6.000-5.000) Cilalı Taş Aletlerinin Ham Madde Belirleme Çalışmaları
Onur ÖZBEK
10.50-11.10 Sütçülerin Öncüleri: Barcın Höyük Keramiklerinde Süt Kalıntıları
Hadi ÖZBAL
11.15-11.35 Tell Aççana (Alalakh)’da Küçükbaş Sürüsü Yöntemi, Kentsel İaşesi ve İnsanların Göçleri: 2009 Stronsiyum (87Sr/86Sr) İzotop Çalışmasının Sonuçları
David MEIGGS
11.35-11.50 Ara
OTURUM BAŞKANI: Hadi ÖZBAL
11.50-12.10 Anadolu’da Eski Madencilik, Sinop, Amasya ve Tokat İllerinde Maden Yatakları
Ünsal YALÇIN
12.15-12.35 Alacahöyük ITÇ Kral Mezarları Üzerine Yeni Araştırmalar
Ünsal YALÇIN
12.40-13.00 Geç Roma-Erken Bizans Dönemi Ankara Maltepe Kurtarma Kazısından Elde Edilen Bazı Buluntular Üzerinde Arkeometrik Çalışmalar
Mahmut AYDIN
13.05-13.25 Anadolu Arkeometrisinin 60 Yılı: Perspektifler ve Problemler
Thomas ZIMMERMANN
13.25-14.00 ARA
OTURUM BAŞKANI: A. Emel GEÇKİNLİ
14.00-14.20 2000 Yılı Mezra Höyük Kazısı’ndaki Hayvan Kemik Kalıntılarının İncelenmesi
Zehra SATAR
14.25-14.45 Yenikapı’nın Bizans Atları
Vedat ONAR
14.50-15.10 Kinet Höyük ve Tell Aççana’da Arkeozooloji: Amanos'un İki Yanından Haberler
Canan ÇAKIRLAR
15.10-15.20 Ara
OTURUM BAŞKANI: Şahinde DEMİRCİ
15.20-15.40 Kuşadası Kadıkalesi/Anaia’da Bulunan Bizans Seramiklerinde Arkeometrik İncelemeler
Burcu KIRMIZI
15.45-16.05 Kaş (Antiphellos) Tiyatrosu Taşlarının Arkeometrik Yönden İncelenmesi
Ali Akın AKYOL
16.10-16.30 Isparta Aya Yorgi Kilisesi’nde Korumaya Yönelik Arkeometrik Çalışmalar
Ali Akın AKYOL
16.30-16.45 Ara
OTURUM BAŞKANI: Vedat ONAR
16.45-17.05 Alanya Bölgesi Kazılarından Elde Edilen Bazı 13. yy. Selçuklu Dönemi Cam Örneklerinin Arkeometrik Yönden İncelenmesi
Şahinde DEMİRCİ
17.10-17.30 Topkapı Müzesi’nde Bulunan Kütahya Çinilerinin Karakterizasyonu
A. Emel GEÇKİNLİ
17.35-17.55 Eski Tezhipli Yazma Eserlerde Kullanılan Mürekkepler Üzerinde Arkeometrik Çalışmalar
Şahinde DEMİRCİ
17.55-18.00 Tartışma

    * MÜZE ARAŞTIRMALARI TOPLANTISI


    * 25 MAYIS 2010 SALI

MÜZE ARAŞTIRMALARI TOPLANTISI
DOLMABAHÇE SALONU (B)


OTURUM BAŞKANI: Serap ÖZDÖL
9.00-9.20 Adıyaman Müzesi’ndeki Helenistik ve Roma Dönemi Dinsel Betimli Buluntular
Enver AKIN
9.25-9.45 Isparta Müzesi Konane (Conana) Yazıtları
Paul IVERSEN
9.50-10.10 İstanbul Arkeoloji Müzesi’nden Bizans Kurşun Mühürleri
Jean-Claude CHEYNET
10.15-10.35 İstanbul Arkeoloji Müzesi’ndeki P.T. İzmir Figurinleri
Isabelle HASSELIN ROUS
10.35-10.45 Ara
OTURUM BAŞKANI: İlknur TAŞ
10.45-11.05 Birecik Barajı İTÇ Mezarlığı Çanak Çömlekleri Üzerine Bir Çalışma
Mustafa Kemal SERTOK
11.10-11.30 Konya Arkeoloji Müzesi’nden Erbaba Neolitik Dönem Çanak Çömleği
Serap ÖZDÖL
11.35-11.55 Konya Karahöyük Kazılarına ait Bronz Silahlar Üzerinde Çalışmalar
A. Semih GÜNERİ
11.55-12.05 Ara
OTURUM BAŞKANI: Mustafa Kemal SERTOK
12.05-12.25 Yozgat Müzesi’nden Prens Anaziti'ye ait bir Stel
İlknur TAŞ
12.30-12.50 Edirne Müzesi’nden Geç Hitit Ortostadları
Şengül AYDINGÜN
12.55-13.15 Mersin Müzesi’nde Bulunan Bir Grup Hitit Tanrı Heykelciği
Halil Hamdi EKİZ
13.15-14.00 ARA


    * 28 MAYIS 2010 CUMA

MÜZE ARAŞTIRMALARI TOPLANTISI
DOLMABAHÇE SALONU (C)


OTURUM BAŞKANI: Ahmet Tolga TEK
9.00-9.20 Mardin Müzesi’ndeki Figürlü Mezar Taşları
Gülsen BAŞ
9.25-9.45 Akşehir Müzesi Seramik ve Cam Eserler Koleksiyonu
Mehmet TEKOCAK
9.50-10.10 Ani Kazıları 2009 Yılı Metal Buluntuları
Tülin ÇORUHLU
10.10-10.25 Ara
OTURUM BAŞKANI: Tülin ÇORUHLU
10.25-10.45 Aya Sofya Müzesi Projesi 2009: Aya Sofya Müzesi’ndeki Bizans Dönemi Mermer Korkuluk Levhaları Koleksiyonu
Alessandra GUIGLIA
10.50-11.10 Aya Sofya’da Küçük ve Büyük Olarak Adlandırılan Sekreta’nın Mimarî Dekoratif Heykeltıraşlığı
Eugenio RUSSO
11.15-11.35 İstanbul Akropolü Altında Yeni Bulgular: Ayasofya ve Topkapı Sarayı Altındaki Sarnıçlar ve Bağlantılı Yapılar 2009 Araştırması
Çiğdem ÖZKAN AYGÜN
11.35-11.50 Ara
OTURUM BAŞKANI: Mehmet TEKOCAK
11.50-12.10 Gaziantep Arkeoloji Müzesi’ndeki Roma Dönemi’ne Ait Kil Mühür Baskıları
Mehmet ÖNAL
12.15-12.35 2009 Yılı Isparta Müzesi’nde Bulunan Antik Sikkeler
Ahmet Tolga TEK
12.40-13.00 Sinop, Amasra ve Konuralp Müzesi’nden Yeni Yazıtlar
Hüseyin Sami ÖZTÜRK
13.05-13.25 Yozgat Müzesi’nde Epigrafik Araştırmalar 2009
Christian WALLNER
13.25-14.00 ARA
OTURUM BAŞKANI: Suat ATEŞLİER
14.00-14.20 Tapureli A Kilisesi’ne ait Mersin Müzesi’ndeki Kireçtaşı Mimari Parçalar
Ayşe AYDIN
14.25-14.45 Çanakkale Arkeoloji Müzesi’ndeki Bizans Dönemi Mimari Plastik ve Liturjik Taş Eserleri: 2009 Yılı Çalışmaları
Ayşe ÇAYLAK TÜRKER
14.50-15.10 Muğla İli ve İlçelerindeki Müzelerde Bulunan Bizans Dönemi’ne ait Taş Eserler Üzerine İncelemeler
Hatice ÖZYURT ÖZCAN
15.15-15.35 Karaman Müzesi Ahşap Eserler Koleksiyonu
Ertekin M. DOKSANALTI
15.35-15.45 Ara
OTURUM BAŞKANI: Ayşe AYDIN
15.45-16.05 1995-1999 Yılı Stratonikeia Akdağ Nekropolü Buluntuları
Rahşan TAMSÜ POLAT
16.10-16.30 Corpus Vasorum Antiquorum Silifke Müzesi Projesi
K. Levent ZOROĞLU
16.35-16.55 Tarsus Roma Hamamı Pişmiş Toprak Kapları
Işık ADAK-ADIBELLİ
16.55-17.05 Ara
OTURUM BAŞKANI: Ayşe ÇAYLAK TÜRKER
17.05-17.25 Euromos ve Hacıbayramlar Arkaik Mimari Terrakottaları
Suat ATEŞLİER
17.30-17.50 Van Müzesi’nden Urartu Taşıt Aksamları
Rafet ÇAVUŞOĞLU
17.55-18.15 Çorum ve Çankırı Arkeoloji Müzeleri’nde Bulunan Erken Tunç Çağı Maden Buluntularının Zararsız XRF Analizi
Thomas ZIMMERMANN
18.15-18.20 Tartışma
Nazım Can CİHAN
Restoratör
NCC Restorasyon Konservasyon Arkeoloji
----
Tüm Restoratörler ve Konservatörler Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

 

* Bizi Takip Edin

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal