Restorasyon Forum

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Restorasyon Forum - Reklam Alanı

Gönderen Konu: AKM bilmecesine son verilecek mi?  (Okunma sayısı 3056 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

RestorasyonForum

  • Yönetici
  • *****
  • İleti: 739
AKM bilmecesine son verilecek mi?
« : 15 Şubat 2009, 02:48:43 »
İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı, Atatürk Kültür Merkezi`nin (AKM) yenilenme projesi hakkında müteahhitlik firmalarına 18 Şubatta ön bilgi verecek.

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı, Atatürk Kültür Merkezi`nin (AKM) yenilenme projesi hakkında müteahhitlik firmalarına 18 Şubatta ön bilgi verecek. Alınan bilgiye göre, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı, AKM yenilenme projesi ihalesine start veriyor.

Ajans, yenileme projesi hakkında müteahhitlik firmalarına ön bilgi vermek amacıyla 18 Şubatta Swissotel`de bir toplantı düzenleyecek. Toplantıyla Cumhuriyet döneminin kültürel ve mimari açıdan simgesel yapılarından biri sayılan AKM`nin yenilenmesi ve 21. yüzyıla yakışır bir kültür merkezi haline getirilmesi için sürdürülen çalışmalar en son aşama olan ihale noktasına taşınmış olacak. Şubat ayı sonunda açılacak AKM yenileme projesi ihalesine hazırlık niteliği taşıyan toplantı, ihaleye katılmak isteyen tüm firmalara açık olacak.

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Yürütme Kurulu Başkanı Nuri Çolakoğlu ve AKM yenilenme projesini hazırlayan mimar Murat Tabanlıoğlu`nun konuşmacı olarak katılacağı toplantıda, hem projeye, hem de ihale sürecine ilişkin ayrıntılar ele alınacak.

Yenilenme çalışmasının sonucunda nasıl bir AKM`nin şekilleneceğine ilişkin tüm teknik bilgiler, görsel unsurlar eşliğinde, ayrıntılarıyla sunulurken, ihale sürecinin nasıl işleyeceği, ihaleye katılabilmek için hangi şartların aranacağı da katılımcılara aktarılacak.

İhaleye katılacak müteahhit firmalarda, minimum 30 bin metrekare inşaat alanına sahip çok işlevli yapı kompleksi inşaatı deneyimli, yetişmiş ve deneyimli şantiye teknik ve teknik satın alma ekipleri olan, renovasyon projesi için gerekli makine parkına halihazırda sahip ve özel imalat uygulamaları konusunda deneyimli olmaları gibi şartlar aranıyor.

Mimari projesi Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından hazırlanan AKM`nin yenilenme projesi, binanın statik açıdan güçlendirilmesi, restorasyonu, mimari açıdan geliştirilmesi, enerji etkin hale getirilmesi, elektro mekanik donanımı, güvenlik, ses, akustik, ısıtma, soğutma, havalandırma, aydınlatma, sahne sistemlerinin de yenilenmesini içeren çok katmanlı bir çalışma olarak hayata geçiriliyor.

Kaynak : Milli Gazete / 2009-02-15
Bu Foruma yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar Forumumuzda. Konu açamaz, Eklenti indiremez. Forumumuzu tam anlamıyla kullanmak için Üye olabilirsiniz..

 

* Bizi Takip Edin

Son Mesajlar

Finest Ğ¡asual Dating - Actual Women Gönderen: hamiozucan
[Dün, 11:40:01]


Supreme Ğ¡asual Dating - Actual Girls Gönderen: miraysv
[Dün, 11:25:46]


Pretty Girls from your city for night Gönderen: hamiozucan
[Dün, 10:43:52]


Outstanding Ğ¡asual Dating - Living Women Gönderen: ozanyeniay
[Dün, 03:44:51]


Yeni mezun Restoratör iş arıyor Gönderen: Mrvnr386
[16 Haziran 2024, 16:18:18]


Restoratör - Deneyimli - Ekip Portföyü geniş Gönderen: baskaya34
[10 Haziran 2024, 15:49:53]

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal