Restorasyon Forum

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Restorasyon Forum - Reklam Alanı

Gönderen Konu: Ayasofya Müzesi`nde 2010 tadilatı  (Okunma sayısı 4062 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

RestorasyonForum

  • Yönetici
  • *****
  • İleti: 741
Ayasofya Müzesi`nde 2010 tadilatı
« : 28 Ocak 2009, 19:53:13 »
İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı, İstanbul`un binlerce yıllık kültürel mirasına sahip çıkmak hedefi doğrultusunda projelerini hayata geçirmeye devam ediyor.

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı, İstanbul`un binlerce yıllık kültürel mirasına sahip çıkmak hedefi doğrultusunda projelerini hayata geçirmeye devam ediyor.


İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı, İstanbul`un binlerce yıllık kültürel mirasına sahip çıkmak hedefi doğrultusunda projelerini hayata geçirmeye devam ediyor. Proje kapsamında, `Ayasofya Müzesi` Ajans`ın desteğiyle gerçekleşecek kapsamlı bir restorasyon çalışmasıyla yenileniyor.


`Ayasofya Müzesi`nde gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili bilgilendirme toplantısı, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Koordinasyon Kurulu Başkanı Hayati Yazıcı, Kültür ve Turizm Bakanı, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Koordinasyon Kurulu Üyesi Ertuğrul Günay, İstanbul Valisi Muammer Güler ve İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Yürütme Kurulu Başkanı Nuri M. Çolakoğlu`nun katılımıyla, `Ayasofya Müzesi`nde gerçekleştirildi.


Ayasofya Müzesi`ndeki restorasyon kapsamında müzedeki ana kubbenin ve narteksin restorasyonunu takiben, yarım kubbelerin restorasyonu, galeri katının onarımı, bahçenin açık hava müzesi olarak düzenlenmesi, I. Mahmut kütüphanesinin onarımı gibi çalışmalar da gerçekleştirilecek.

Kaynak : http://www.tumgazeteler.com
Bu Foruma yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar Forumumuzda. Konu açamaz, Eklenti indiremez. Forumumuzu tam anlamıyla kullanmak için Üye olabilirsiniz..

 

* Bizi Takip Edin

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal