Restorasyon Forum

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Restorasyon Forum - Reklam Alanı

Gönderen Konu: istanbul aydın üniversitesi restorasyon bölümü öğrencileri ve mezunları  (Okunma sayısı 22155 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emir uzun
  • Yeni Üye
  • *
Aydın üniversitesi DGS ile mimarlığa alıyor mu? Alıyorsa kaç puan=net gerekli ?

vahid
  • Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: vahid ghane
  • Meslek: yukseklisans mimari restorasyon

şafak2992
  • Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: şafak civelek
  • Meslek: öğrenci
MERHABA ARKADAŞLAR (iSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ)
« Yanıtla #22 : 03 Ekim 2014, 13:02:58 »
MİMARİ RESTORASYON ÖĞRENCİLERİ MERHABALAR.
 İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ 1. SINIF ÖĞRENCİSİYİM.

Serhat Şahin
  • Yeni Üye
  • *
Değerli Restorasyon Forum üyeleri, İstanbul Aydın Üniversitesi öğrenci ve Mezunları ve çok değerli meslektaş arkadaşlarım,Ben mimarım. İstanbul Aydın Ünv. 2 yıllık mimari restorasyon eğitimim sonrası İKÜ Mimarlık fakültesinden mezun oldum. Bunun yanında İÜ İşletme fakültesi İşletme bölümü mezunuyum. Şu anda İKÜ Fen Bilimleri Enst.'de Mimarlık/Restorasyon yüksek lisansıma devam ediyorum. İstanbul Aydın Ünv. Mimari Restorasyon bölümünde okurken (sizinle aynı hassasiyet içinde ne yapılmalı düşüncesiyle); düşünmenin kolay, yapmak ve uygulamanın ise zor olduğunu bilerek, bir STK oluşumunu nasıl kurabiliriz düşüncesiyle, değerli hocalarımızın da katkılarıyla Mimari Restorasyon Kültür Varlıklarını Koruma Derneği'ni 2009 yılının sonunda kurduk. 2010 mezuniyet yılımıza kadar üniversitemiz içinde 2 konferans yaptık. Doğan Kuban, Afife Batur ve rahmetli Oktay Ekinci hocalarımızla... 2010 yılından sonra hem benim gibi Mimarlık eğitimine devam eden hem de mezun arkadaşlarımızın iş yoğunlukları nedeniyle yönetimi derneğimize yeterince katkı sağlayamadığımız için devrettik. Mimarlık eğitimimiz sonrası derneğimizi 2014 Haziran ayı itibariyle tekrar devr aldık. Şu anda benim başkanlığımda ağırlığı mimar ve restoratör, iç mimar, turizm vb. çeşitli meslek disiplinlerinden bir yönetim kurulu ile derneğimizi yönetmeye ve tanıtmaya çalışıyoruz. Derneğimizin web sitesi www.mimarirestorasyon.org tüm öğrenci ve mezun mimar ve restoratör, iç mimar, bu konuya ilgisi ve hassasiyeti olan diğer meslek grubundaki arkadaşlarımızı ve öğrenci kardeşlerimizi de derneğimize üye olmaya davet ediyorum. Eğer mesleğimiz ve kültür varlıklarımız üzerindeki sorunlardan bahsetmek, bunları yetkililere duyurmak istiyorsak, bir STK çatısı altında bunu yapmak zorundayız. Bireysel mücadele verdiğinizde başarılı ve etkin olma şansınız yok denecek kadar az. Ancak etkin bir STK olduğunuzda yetkililer, yerel yönetimler, bürokratlar, akademisyenler, özel kurumlar size ilgi gösteriyorlar. Şunu da belirtmek isterim ki; inanın bir derneği oluşturmak ve yönetmek kolay değil. Sadece mesleki sorunlar ve çözümleri ile ilgilenmiyorsunuz, bunun yanında maddi giderler, vergiler, yönetmeliker, aidatların düzenli toplanması, derneğin faaliyet organizasyonu, hocalara ve üniversitlere dernek tanıtımı için ziyaretler gibi daha birçok meseleleri de çözmeye çalışıyorsusunuz. Tüm bunları şikayet etmek için değil derneğimizin şu andaki özverili yönetimin nasıl bir uyum içinde çalıştığından bahsetmek için söylüyorum. Bu arada yönetimdeki ve denetimdeki tüm asil ve yedek üyelerimiz profesyonel iş yaşantılarına da devam ediyorlar. Hem özel hayatlarından hem iş hayatlarından zaman ayırarak bu oluşum içersindeler. Biraz uzun oldu, kusura bakmayın. Umarım bu söylediklerim ve açıklamalarım biraz da olsa etkin olmuştur. Ben yakın bir zamanda Restorasyon Forum yöneticileriyle de biraraya gelmeyi düşünüyorum. Umarım bu konuda hassasiyeti olan herkesi bir araya getirip daha ekin bir STK olmayı başarırız. Yapmayı düşündüğümüz ve planladığımız projeleri de, siz ve sizin gibi bu konuda hassasiyeti olan diğer mesklektaşlarımızla bir araya geldiğimizde konuşuruz. Siz ve sizin gibi hassas, duyarlı arkadaşlarımızın bu oluşuma olumlu yaklaşacağını düşünerek, saygılarımı sunuyorum.Saygılarımla,Serhat ŞahinMimar-RestoratörMimari Restorasyon Kültür Varlıklarını Koruma Derneği Başkanı
www.mimarirestorasyon.orge-posta: serhats1971@gmail.com

[/font]

BerkeKulahci

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: Berke Külahçı
  • Meslek: Mimari Restorasyon - Mimarlık
  • Okul: İstanbul Aydın Üniversitesi
Merhaba :)
« Yanıtla #24 : 26 Ağustos 2017, 22:12:20 »
İstanbul Aydın Üniversitesi - Mimari Restorasyon bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Aranıza yeni katılmış bulunmaktayım :)

* Bizi Takip Edin

Son Mesajlar

Ynt: KKTC Lefkoşa Selimiye Camii (Aya Sofya Katedrali) Gönderen: karacanenes
[25 Mart 2024, 12:09:22]

Teknik Personel Gönderen: TAŞYAPI
[24 Mart 2024, 16:13:27]

ÖN MUHASABE VE MİMAR PERSONEL ALIMI Gönderen: osman.blnk
[24 Mart 2024, 10:19:47]

Restorasyon alanında iş arıyorum Gönderen: Sudenur uysal
[22 Mart 2024, 19:19:58]

RESTORASYON ALANINDA DENEYİMLİ İNŞAAT TEKNİKERİ Gönderen: cabiyotlu
[22 Mart 2024, 11:02:48]