Restorasyon Forum

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Restorasyon Forum - Reklam Alanı

Gönderen Konu: Restorasyon mezunuyum 1.5 yıldır çalışıyorum ve özel mimarlık dgs şansı arıyorum?  (Okunma sayısı 15049 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nesimi

• Restorasyon Forum
  • Nesimi KILIÇASLAN
  • Okul: ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ
Arkadaşlar öncelikle merhabalar.Ben 2010 iznik myo mimari restorasyon mezunuyum.2 yıl okudum ve diplomalı restoratörüm.Okul biter bitmez işe girdim ve 1.5 yıldır çalışıyorum bugüne kadar.İşime hala devam etmekteyim.Ancak hali hazırda durumlar nedeniyle.Mimarlık düşünmekteyim.Okul araştırıyorum (ÖZEL OKUL) Dgs sınavı ile tercihimi öncelik olarak özel okul seçip özel okula 3.sınıftan başlayıp 2 yılda mimarlık fakültesinide tamamlamak istiyorum.Acaba bilgisi olan varmı arkadaşlar? Maddi durumum çok iyi değil ancak hem çalışıp hem okumayı düşünüyorum.Gerekirse 2.öğretim okuyacağım.Nasıl hareket etmem gerekiyor bilmiyorum inanın.Sizlerede danışmak istedim.Tecrübeli ablalarım abilerim kardeşlerim varsa eğer paylaşırsa çok mutlu olurum.
Tarihini ve kültürlerini bilmeyen,korumayan her toplum cehalet ve fukaralığa mahkumdur.

sentimental
  • mimar zydrsn
  • Restorasyon Forum
öncelikle hakkınızda hayırlısı olsun şevkinizi kırmak istemem ama hiçbir vakıf yada devlet okulundan 3 seneden evvel mezun olamazmısınız.Mimarlık okurken aynı anda çalışmak biraz zor olabilir bunu sanırım son senenizde yapabilirsiniz o da üstten ders alarak son seneye sadece proje derslerinizi bırakırsanız.(şu şekilde erken mezun olabilirsiniz o da yarım dönem olabilir bir yaz okulunda üstten proje alıp yarım dönem erken mezun olabilrisiniz) ancak tercih edeceğiniz fakültenin eğitim süresince kaç proje verdiğine dikkat edin bazı okullarda 6 bazılarında 8 proje verilmektedir. başarılar
hayat ardına bakmadan yürüyebilme sanatıdır...

nesimi

• Restorasyon Forum
  • Nesimi KILIÇASLAN
öncelikle bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.Dün bende araştırdım birkaç okul.Dediğiniz gibi en az üç yıl istiyorlar.hazırlık ingilizce ve derslerin %30 u  ingilizce olarak veriliyormuş.Beykent üniversitesi böyle en azından.Birde puan ile alıyorlar yani...birde üniversite sınavından 310 puan almak lazım.en az... bilmiyorum seneye bir şansımı deniyeceğim.projeler konusunda sıkıntım yok.zaten çıkarıyorum proje.takılacağım birşey olursada yardım edecekler var.nasıl bir yol izlesem çok düşünceliyim bu konuda.yani herşey bu son seneme bağlı tercih için.bu senede giderse restoratör olmaya devam edeceğim mecbur olarak.
Tarihini ve kültürlerini bilmeyen,korumayan her toplum cehalet ve fukaralığa mahkumdur.

sentimental
  • mimar zydrsn
  • Restorasyon Forum
sabırlı olun düzenli bir çalışma ilevakıf değil devlet üniversitelerine yerleşirsiniz aynı zamanda belirli programları iyi derecede bilirseniz evde bile iş yapabilirsiniz hakkınızda hayırlısı olsun başarılar.

nesimi

• Restorasyon Forum
  • Nesimi KILIÇASLAN
teşekkür ederim desteğiniz için.samimi olduğunuz için teşekkür ederim.

ecenaz
  • Yeni Üye
  • *
Sakın özel üniversitelere kanma benim başım yandı.Dgs ile geçecek kimseye tavsiye etmiyorum.

sentimental
  • mimar zydrsn
  • Restorasyon Forum

ecenaz
  • Yeni Üye
  • *
Ben kayıt olamadım.Bu sene özel bi ünv kayıt için gittim ama kayıt olmadım.Çünkü bana telefonda uzman rehber adı altında şartlarını söyledi kaç sene okuyacağım yaz okulu vs.. Kayıt olmaya gittiğimde yanlışlık olmuş en az 3 sene okuyacaksınız,yaz okulu sözü de vermiyoruz dediler.Ve myo olduğum için bana sen ünv mezunuyum diyemezsin sen myo lusun diyerekde küçümsediler.N e biliyosun sanki burda öğrenceksin hatta ek kursa bile ihtiyacın olacak dediler.

ecenaz
  • Yeni Üye
  • *
Okulun adı da İSTANBUL AYDIN ÜNV... sizin okulunuz.

sentimental
  • mimar zydrsn
  • Restorasyon Forum
enteresan :) ben o okuldan bu dönem mezun olacağım ama öyle birşeyle karşılaşmadım şunu diyebilirim ama öğrenci işleri çok kötü her okulda olduğu gibi vakıf üniler genelde böyle maalesef

* Bizi Takip Edin

Son Mesajlar

Ynt: KKTC Lefkoşa Selimiye Camii (Aya Sofya Katedrali) Gönderen: karacanenes
[25 Mart 2024, 12:09:22]

Teknik Personel Gönderen: TAŞYAPI
[24 Mart 2024, 16:13:27]

ÖN MUHASABE VE MİMAR PERSONEL ALIMI Gönderen: osman.blnk
[24 Mart 2024, 10:19:47]

Restorasyon alanında iş arıyorum Gönderen: Sudenur uysal
[22 Mart 2024, 19:19:58]

RESTORASYON ALANINDA DENEYİMLİ İNŞAAT TEKNİKERİ Gönderen: cabiyotlu
[22 Mart 2024, 11:02:48]