Restorasyon Forum

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Restorasyon Forum - Reklam Alanı

Gönderen Konu: Myo Seçimi Yardım..  (Okunma sayısı 46626 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aslan38

• Mimar
  • Admin
  • Ya en iyi olacaksın! Yada en iyilerden olacaksın!
  • Okul: Kutahya Dumlupinar University - Azerbaijan University of Architecture and Construction
Ynt: Myo Seçimi Yardım..
« Yanıtla #20 : 12 Ağustos 2009, 16:47:39 »
bu arada yeni yeni kazanan arkadaşlar belirmeye başladı kütahyayı kazananlar benle irtibata geçti :)
ZArifoglu
Sinan'in izinden giden mimar.

freeman19
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #21 : 12 Ağustos 2009, 19:15:47 »
hayırlı olsun

nakkash

• Restorasyon Forum
« Yanıtla #22 : 12 Ağustos 2009, 21:04:55 »
merve sevindim restorasyonu seçmiş olmana ki saframboluda güzldir hani. hayırlı olsun diyorum.

accugp
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #23 : 14 Ağustos 2009, 20:13:32 »
arkadaşlar ben 3 üncü bir üniversite başlayacam Bölümü seçtim Mimari Restorasyon Beykent İstanbul kazandım ... bölüm ve Okul hakkında bilgisi olan arkadaşların tavsiye ve görüşlerini bekliyorum...tşkler

merve00
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #24 : 14 Ağustos 2009, 22:27:51 »
Yaa arkadaşlarr hatta restorasyondan mimarlığa geçmiş arkadaşlar restorasyonu kazanarak birinci aşamayı geçtim ama 2. ve en önemli aşama mimarlığa geçmek ve duyduğum kadarıyla smyoda restorasyon okumak baya zormuş geçen arkadaşlar nasıl çalıştılar ne yaptılar bana biraz taktik verebilirlermi??=))

BMurtekin
  • Restorasyon Forum
  • **
« Yanıtla #25 : 14 Ağustos 2009, 22:45:29 »
Evet ilk başlarda yeni birşeyler öğrenmenin heyecanıyla ve özellikle benim gibi düz liseden gelip; Röleve, Restitüsyon, Restorasyon kavramlarını ilk kez duyan biri olduğunuzda biraz zorlanıyorsunuz. Ama arkanızda azimle çalışılmış bir yarım dönem bıraktığınızda aslında işin ne kadar basit ve eğlenceli olduğunu göreceksiniz...

Eğer birşeyleri her ayrıntısına kadar inceleyip öğrenmeyi seven biriyseniz restorasyon çok hoşunuza gidecektir ve inanın gerçekten en azından okul kısmı denildiği kadar zor değil.

Tabi her ne kadar koloy yada zor olsa bile bu kişiden kişiye değişir.Fakat insana insan gibi muamele eden, iler görüşlü, işinde mesleğinde uzman, disiplinli insanlar tarafından eğitilmekte SMYO'a en büyük artı getiren unsurlardan.

Şimdiden başarılar dilerim.Biz hiç pişman olmadık.Umarım siz de aradığınızı bulursunuz...

accugp
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #26 : 20 Ağustos 2009, 11:38:19 »
Beykent Ünv. gidecek arkadaşlar yokmu

mAveRan

• Restorasyon Forum
  • Mimari Restoratör
« Yanıtla #27 : 29 Ağustos 2009, 14:44:28 »
mrb arkadaşlar
Ben Beykent Mimari restorasyon mezunuyum.Okulumuzla ilgili merak ettikleirnizi ayrı bir başlık alında paylaştık.Bölümümüze kaydolan arkadaşları ve okulumuz hakkında merak ettiklerinizi oradan paylaşmaya çalışcağız..
Konuya gitmek için tıklayınız
                                                                                                                                               Üslub-u beyan ayniyle insan..

gulbahar
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #28 : 11 Eylül 2009, 09:43:33 »
Merhaba arkadaşlar ben bu sene restorasyon bölümünden  mezun oldum dgs sınavına girdim benım akedemik puanım 81,26 a.b.p 55,94 a.g.b.p 68,73 puanımın bu kadar düşmesinin sebebi olarak türkiyede restorasyon bölümün az mezun verdigi olarak belirtildi bizim okulda en çok restorasyon bölümü mezun veriyor ben bölüm üçüncüsü olarak bitirdim bunun hiç etkisi olmazmı bu konuda bilgisi olan arkaşlar bilgilerinizi paylaşırmısınız tesekkür ederim .

sentimental
  • mimar zydrsn
  • Restorasyon Forum
« Yanıtla #29 : 11 Eylül 2009, 09:59:42 »
bu sene ösym nin dikey geçiş sınavı ile ilgili çok fazlaca problemleri oldu kendi okulumda beraber mezun olduğum arkadaşlarımdan bahsedeyim ben sınıf 3.sü idim okuldan bana 73 puan geldi ortalama olarak benden aşağıda olan arkadaşlarıma ise daha fazla puan geldi saçma sapan bir sistem oldu bu sene anlayacağınız. Geçen sene 10000. olmuş ve ona yakın kişiler mimarlık fakültesine girmişler bu sene 4000den aşağısını aldı mimarlık fakülteleri saçmaladılar anlayacağınız.
hayat ardına bakmadan yürüyebilme sanatıdır...

dreamer
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #30 : 18 Aralık 2009, 00:24:22 »
merhaba arkadaşlar ben turizm myo mezunuyum fakat hep mimarlık,iç mimarlık okumak istemişimdir bu sene tekrar sınava girip restorasyon yazmayı düşünüyorum sonrasında dgs zorlu olacak gibi görünüyor muğlalı olduğum için milas mimari restorasyon ilk tercihim olacak daha sınava çok var ama şimdiden tereddüte düştüm ayrıca bu konu hakkında pek bi bilgim yok mezun olduktan sonra ne iş yapabilirim,nerelerde çalışabilirim muğlada çalışabilme imkanım var mı acaba?şimdiden teşekkürler:)

nakkash

• Restorasyon Forum
« Yanıtla #31 : 18 Aralık 2009, 01:53:10 »
slm dreamer. önce iş bulabilirmiyim sorusunu kendine ben bu hayyatta bişeyler yapabilirmiyim diye yönelt bence. sonrasında hangi meslekte hangi konuda uğraş verirsen ver bi şekilde halledersin.(istesen yada mecbur kalsan mezun olduğun turizim  bölümünden de iş bulabilirsin)
ve en az bunn kadar önemli olan  ise ne istediğini iyi bilip ona göre hareket etmendir bence... böyle sağda solsa şu meslekte iş varmıdırdab öte ben bunu istiyoyum diye sormalısın kafana yatarsa iyice araştırırr tam olarak uygunmudur değilmidir karr verip ona göre gereken neyse yapmalısn. restorasyona gelince favori mesleğimdir çok zevklidir harikadır kendisi tarihle iç içedir vb... iş konusunda da zorluk çekeceğini pek sanmam istabulda iştan çok hiç bişey yok (iyi yada kötü) milas ı pek bilmiyorm ama milas diyince kulağı ve tarihi esrleri gelir herlde vardır iş olanağı da... olmadı girer bi mimarlık ofisinde bi müzede belediyede vb çalışırsın....
ama mimarlık yada iç mimarlık istiyosan dgs ye yada özel yetenek sınavına hazırlan derim... önmli olan ne istediğin geresi fasa fiso. slmlar.

mAveRan

• Restorasyon Forum
  • Mimari Restoratör
« Yanıtla #32 : 18 Aralık 2009, 15:58:01 »
öss nin yapılacağı tarihi düşünürsek karar vermen için önünde çoook uzun bi zaman var.
Restorasyon bölümü okuması zor ama bi okadar zevkli ve içi dolu bi bölüm.Öğrendiklerinle tarihi yapılara bakışın emin ol değişir.Ama öncellikle bu iş yapacaksan sevmen lazım.

Mimarlığa geçebiliyorsun iç mimarlık ve geleneksel bölümünede geçebiliyorsun.Devlete geçmen belki zor olabilir ama istanbulda dgs den mimarlığa burslu öğrenci alan özel üniversiteler var.Kazanman çok zor olmasa gerek.Ve restorasyonda kazandığın tecrüb ile hem okuyup hemde masraflarını karşılayabilirsin.Tabi buda senin çalışmana ve kendini geliştirmene bağlı.Ama restorasyondan mimarlığa geçen bi çok arkadaş bi şekilde masraflarını çıkarabilecek işlere yerleşebiliyor veya işi eve taşıayabiliyor.
Dediğim gibi zor ama müfredatı dolu,okuması zevkli ve İstanbul gibi bi yerde kolay iş bulabileceğin bi bölüm.(milası bilemem)
umarım güzel bir tercih yaparsın

dreamer
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #33 : 18 Aralık 2009, 17:56:01 »
slm nakkash aslında ben bu sene hem öss hem de dgs sınavına girmeyi düşünüyodum mezun old. bölümü edindiğim bilgi ve deneyimler sonucu pek sevmediğimde karar kıldım zor bi meslek ve kariyerlik için uzun yıllar uğraş gerektiriyo... neyse konuya döneyim verdiğin cevap benim için çok tatmin edici oldu teşekkür ederim:)gerçek şu ki ben en yakın neresini yazabilirim diye düşündüm tasarı,el sanatları vs...ile uğraşmayı seviyorum yapabileceğime de inanıyorum kararımı verebilirsem daha sonra dgs de olur umarım:)

dreamer
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #34 : 18 Aralık 2009, 19:10:26 »
mAveRan tam olarak karar veremesem de bu bölümü okumanın zevkli olacağından eminim kesin kararımı vermeden önce sizin de fikirlerinizi almak istedim ilgin için teşekkürler:)umarım doğru bir tercih yaparım...

nakkash

• Restorasyon Forum
« Yanıtla #35 : 18 Aralık 2009, 23:30:58 »
rica ederiz... haberlerini de bekleriz başka sormak istediğin bişey varsa res. mimarlık iç mimarlık gelenksel türk el sanatları hakkında sorabilirsin. başarılar diliyorm.

mAveRan

• Restorasyon Forum
  • Mimari Restoratör
« Yanıtla #36 : 19 Aralık 2009, 11:26:24 »
nakkash a katılıyorum.
Emin ol sitemizde sorularını cevapsız bırakmazlar...

dreamer
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #37 : 20 Aralık 2009, 14:58:09 »
çok sağolun arkadaşlar:)

ysr-ynz
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #38 : 20 Ocak 2010, 19:45:38 »
<<<<<<<<<<<<<<<  SLM ARKADAŞLARIM VE ABİLERİM VE ABLALARIM NE OLUR ACİL CEWAP >>>>>>>>>>>>>>>>>>> ben bu sene tercıh yapacığım inşallah fatih teknikte okuyorum konya yapı ressamlıgı sorum şu oalacak : şimdi 2 yıllık restorasyon yada inşaat teknikerlıgı seçmek zorundayız inşşat teknıkerlıgı bızım okulda gormedıgımız bır konuu ama mımarı ıle çok önemlıı bılgı ve derslerı aldık çizimm açısından bu yuzden bana restorasyon bolmu bana daha cazıp geldı şimdiki programa gore 2+2 nasıl olacak  kafamm acayıp karısık yardımcı olursanız çok sevinirim

aslan38

• Mimar
  • Admin
  • Ya en iyi olacaksın! Yada en iyilerden olacaksın!
  • Okul: Kutahya Dumlupinar University - Azerbaijan University of Architecture and Construction
« Yanıtla #39 : 20 Ocak 2010, 19:50:53 »
kafanın karışacağı bir durum yok arkadaşım sadece sen restorasyon bölümünü okuyacaksın sonra 2 yıl daha okursan 4 yıllık fakülte diploması alacaksın... ama tercih edeceksen bence hiç düşünme bu bölümü benimseyerek okuyacaksan tabi yok ben çizim işini ve üstüm başım toz içinde kalmasın diyorsan boşuna yazma ne sen sıkıntı çek nede başkalarına çektir...
ZArifoglu
Sinan'in izinden giden mimar.

* Bizi Takip Edin

Son Mesajlar

Ynt: KKTC Lefkoşa Selimiye Camii (Aya Sofya Katedrali) Gönderen: karacanenes
[25 Mart 2024, 12:09:22]

Teknik Personel Gönderen: TAŞYAPI
[24 Mart 2024, 16:13:27]

ÖN MUHASABE VE MİMAR PERSONEL ALIMI Gönderen: osman.blnk
[24 Mart 2024, 10:19:47]

Restorasyon alanında iş arıyorum Gönderen: Sudenur uysal
[22 Mart 2024, 19:19:58]