Restorasyon Forum

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Restorasyon Forum - Reklam Alanı

Gönderen Konu: Ahşap oyma  (Okunma sayısı 7787 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kani

• Yeni Üye
  • *
Ahşap oyma
« : 18 Ağustos 2014, 10:48:49 »

M.Kemal Bektaş

• Restorasyon Forum
Ynt: Ahşap oyma
« Yanıtla #1 : 12 Ekim 2014, 18:28:00 »
Kolay gelsin ustam... Daha yakın çekim yapsanız net olacak. Ama geriden güzel bir oyma yaptığınız görülüyor...

Kani

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 25 Şubat 2015, 13:37:04 »
Kolay gelsin ustam... Daha yakın çekim yapsanız net olacak. Ama geriden güzel bir oyma yaptığınız görülüyor...
Teşekkür ederim ustam.Yakın çekersem ortam çıkmayacaktı.Yapmaya çalıştığım tepsi idi.Onun bitmiş halini sitedeye koymuştum.

M.Kemal Bektaş

• Restorasyon Forum
« Yanıtla #3 : 01 Mart 2015, 09:35:33 »
Ustam tepsinin resminide bu sayfaya koyda konu ve çalışman tamamlansın o güzel tepsiyi de herkesin görme imkanı olsun. Oyma bıçakların ufak ama iyi iş çıkarmışsın. Maraş işi iskapilalardan temin edersen daha güzel işler çıkaracağından eminim. Tezgahında az küçük. Mengeneyi de az büyüt. Yalnız sen  bu işi amatör yaptığını demiştin. Bıçak tutuşundan yaptığın işten bu işin amatörce olduğu söylenemez.Tebrik ediyorum sizi. Daha güzellerini görmek isterim. Ağaç tokmağı da çocuk bileği kalınlığında 20-30 cm uzunluğunda olsun. Uç kısmının etrafına hafif demir çerçeve yap  yada 6 cm eninde boru geçir çalışmada sana kolaylık olur.

Kani

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 03 Mart 2015, 09:43:36 »
Ustam tepsinin resminide bu sayfaya koyda konu ve çalışman tamamlansın o güzel tepsiyi de herkesin görme imkanı olsun. Oyma bıçakların ufak ama iyi iş çıkarmışsın. Maraş işi iskapilalardan temin edersen daha güzel işler çıkaracağından eminim. Tezgahında az küçük. Mengeneyi de az büyüt. Yalnız sen  bu işi amatör yaptığını demiştin. Bıçak tutuşundan yaptığın işten bu işin amatörce olduğu söylenemez.Tebrik ediyorum sizi. Daha güzellerini görmek isterim. Ağaç tokmağı da çocuk bileği kalınlığında 20-30 cm uzunluğunda olsun. Uç kısmının etrafına hafif demir çerçeve yap  yada 6 cm eninde boru geçir çalışmada sana kolaylık olur.

Bu çalışma biraz eskidir.Çalışma yapılan yer Uşak Belediye Kültür salonu.Canlı performans için 70 hobi dostu o sergiye katılmıştık.Masa oraya ait.Ben çalışmalarımı  apartman ortamında balkonda yapıyorum.Ses yapmasın diye tokmak da kullanmıyorum.O resimde görülen göstermelik bir tokmak idi.İskarpelalar ise şimdi kullandıklarım biraz daha büyük avuç içi dediğimiz bıçaklarla çalışıyorum.Benim için çalışması çok rahat.Maraş tipi iskarpelalar benim çalışmalara uygun değil.Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim Mustafa bey.

M.Kemal Bektaş

• Restorasyon Forum
« Yanıtla #5 : 03 Mart 2015, 18:45:32 »
İşte bu ustam mükemmel olmuş eline sağlık. Açıklamana teşekkürler. Konudan bihaber olunca o şekilde yazdım. Yalnız tenkit mahiyetinde yazmadım. Ama şunu söylemem gerekir ki sen amatörlüğü çoktan aşmışsın Kolay gelsin..

Kani

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 06 Mart 2015, 09:42:17 »
İşte bu ustam mükemmel olmuş eline sağlık. Açıklamana teşekkürler. Konudan bihaber olunca o şekilde yazdım. Yalnız tenkit mahiyetinde yazmadım. Ama şunu söylemem gerekir ki sen amatörlüğü çoktan aşmışsın Kolay gelsin..
Çok teşekkür ederim Kemal bey.Sizin gibi bir ustadan bu övgüleri duymak güzel şey.Ayrıca bu övgü bana altı ay moral olarak yeter. :)

M.Kemal Bektaş

• Restorasyon Forum
« Yanıtla #7 : 06 Mart 2015, 16:44:51 »
çok teşekkürler. tüm çalışmalarını burada görmek isterim. kolay gelsin

* Bizi Takip Edin

Son Mesajlar

Restoratör aranıyor ( İstanbul/Taksim) Gönderen: Beriltekin
[Bugün, 09:19:09]

Ynt: KKTC Lefkoşa Selimiye Camii (Aya Sofya Katedrali) Gönderen: karacanenes
[25 Mart 2024, 12:09:22]

Teknik Personel Gönderen: TAŞYAPI