Restorasyon Forum

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Restorasyon Forum - Reklam Alanı

Gönderen Konu: Anka Kuşu  (Okunma sayısı 4780 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kani

• Yeni Üye
  • *
Anka Kuşu
« : 05 Mayıs 2015, 15:34:40 »

Ahşap olarak ceviz kullandım.Gomalakla sonlandırdım.

M.Kemal Bektaş

• Restorasyon Forum
Ynt: Anka Kuşu
« Yanıtla #1 : 05 Mayıs 2015, 23:05:31 »
Kani ustam süper iş çıkarmışsın. Oyma mükemmel. Gomalak belli olmuyor. Işık yansımasından mı acaba? Gomalak yaparken pomza taşı kullandın mı? Pomza taşı taban doku desenlerini ön plana çıkarıyor.... Gomalak kehribar sarısı renk alınca enfes oluyor.

Kani

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 06 Mayıs 2015, 14:40:09 »
Kani ustam süper iş çıkarmışsın. Oyma mükemmel. Gomalak belli olmuyor. Işık yansımasından mı acaba? Gomalak yaparken pomza taşı kullandın mı? Pomza taşı taban doku desenlerini ön plana çıkarıyor.... Gomalak kehribar sarısı renk alınca enfes oluyor.
Çok teşekkür ederim Ustam.Gomalak'da pomza duymamıştım.Uylaması nasıl oluyor yazabilir misiniz?Bildiğim bir pomza taşı var eğer oysa ahşabı çizmez mi?

M.Kemal Bektaş

• Restorasyon Forum
« Yanıtla #3 : 08 Mayıs 2015, 21:10:08 »
Kani ustam benim dekorasyon ve tasarım notlarımı açıp okursanız pomza taşını ve özelliklerini okursunuz. Maalesef bizim ustalarımız bildiklerini saklarlar kendilerini çok özel gizemli göstermeyi severler. Benim öyle bir amacım yok. Amacım benim bilgi birikimlerimi herkese ulaştırmaktır. Allah herkese rızkını verir. İşte böyle saklaya saklaya bilgileri bu el sanatları meslekleri sönmeye yüz tutmuştur. Pomza taşı çok özel bir taşdır. Aynı zamanda yapı kimyasallarda da kullanılmaktadır. Özelliği çok hafif olmasına rağmen aşırı yüke dayanıklıdır. Dekorasyon alanında da kullanıyoruz biz. Pomzxanın nasıl uygulandığını o notlarıma bakarsan anlarsınız. Pomza çizmez çizmediği gibi tabanda ayna vazifesi görüp dokuları öne çıkarır

Kani

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 11 Mayıs 2015, 10:34:21 »
Kani ustam benim dekorasyon ve tasarım notlarımı açıp okursanız pomza taşını ve özelliklerini okursunuz. Maalesef bizim ustalarımız bildiklerini saklarlar kendilerini çok özel gizemli göstermeyi severler. Benim öyle bir amacım yok. Amacım benim bilgi birikimlerimi herkese ulaştırmaktır. Allah herkese rızkını verir. İşte böyle saklaya saklaya bilgileri bu el sanatları meslekleri sönmeye yüz tutmuştur. Pomza taşı çok özel bir taşdır. Aynı zamanda yapı kimyasallarda da kullanılmaktadır. Özelliği çok hafif olmasına rağmen aşırı yüke dayanıklıdır. Dekorasyon alanında da kullanıyoruz biz. Pomzxanın nasıl uygulandığını o notlarıma bakarsan anlarsınız. Pomza çizmez çizmediği gibi tabanda ayna vazifesi görüp dokuları öne çıkarır
Çok teşekkür ederim üstat hemen bakıyorum.

* Bizi Takip Edin

Son Mesajlar

Ynt: KKTC Lefkoşa Selimiye Camii (Aya Sofya Katedrali) Gönderen: karacanenes
[25 Mart 2024, 12:09:22]

Teknik Personel Gönderen: TAŞYAPI
[24 Mart 2024, 16:13:27]

ÖN MUHASABE VE MİMAR PERSONEL ALIMI Gönderen: osman.blnk
[24 Mart 2024, 10:19:47]

Restorasyon alanında iş arıyorum Gönderen: Sudenur uysal
[22 Mart 2024, 19:19:58]

RESTORASYON ALANINDA DENEYİMLİ İNŞAAT TEKNİKERİ Gönderen: cabiyotlu
[22 Mart 2024, 11:02:48]