Restorasyon Forum

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Restorasyon Forum - Reklam Alanı

Gönderen Konu: Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına gönderilecek dilekçe hazırlanmıştır  (Okunma sayısı 24420 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Restorasyon

• Restorasyon Forum
Eklentiye dilekçe örneğini ekliyorum.. Bizim gibi, Restorasyon eğitiminin Türkiye'de yetersiz olduğunu ve 4 seneliğe çıkarılmasını isteyen herkezin, dilekçe içerisinde yazan adrese. Gerekli bilgileri doldurarak göndermeleri gerekmektedir. Tüm restoratörler lütfen bu konuyu dikkate alsınlar ve desteklerini bizden esirgemesinler. Dilekçe restorasyon mezunları için hazırlanmıştır, hala öğrenci olanlar veya mimar olanlar lütfen o bölümü kendilerine göre düzenlesin. Umarım amacımıza ulaşırız..

Sitemize üye olmayan arkadaşlar eklentiden dosya indiremedikleri için aşağıdaki linki kullanabilirler.
Dilekçeyi indirmek için tıklayınız..

Emre
  • Restorasyon Forum
  • **
Teşekkürler.. Ben tüm 2003 girişli safranbolu mezunlarının bu dilekçeye ulaşmalarını sağlıyacam umarım herkez kendi okulunun öğrencilerine veya mezunlarına, dilekçeyi ulaştırmak için çaba gösterirler. Ben kendi bölüm hocamla görüştüm ve bana konu ile ilgili elinden geldiğince yardımcı olacağını. Ama bizi dikkate almaları için çok fazla katılımcının olması gerektiğini söylediler. Çünkü daha evvelde bu girişimde bulunulmuş ama yeterli talep olmadığı için dikkate alınmamış.

BMurtekin
  • Restorasyon Forum
  • **
Evet arkadaşlar bu ülkede birşeylerin değişmesini istiyorsak hep beraber elimizi taşın altına koymalıyız çaba sarfetmeliyiz, birlik olup istenilenin şeyin ne kadar haklı olduğunu göstermeliyiz. Bende bu dilekçenin 2006girişli olan arkadaşlarıma ulaşmasında yardımcı olacağım.

rosemoon

• Restorasyon Forum
isov yapı meslek lisesi çıkışlı olduğum için şimdilik ancak lisedeki öğretmen+öğrenci ve mezunların bu dilekçeden haberdar olmalarını sağlayabilirim.
...Bektüre Tasarım ve Danışmanlık...

Hiç hata yapmayan insan hiçbir şey yapmayan insandır,
Ve en büyük hata; kendini hatasız sanmaktır.

freeman19
  • Yeni Üye
  • *
insallah başarırız  arkadaşları ikna edebilirsek bende destek olmaya çalışıcam

nakkash

• Restorasyon Forum
bende yıldızdan yavuz hocayla görüşürüm. bu konuda elinden geleni yapacağından eminim. hatta yıldız teknik restorasyon mail grubuna da  mail atarım.

honour007
  • Restorasyon Forum
  • **
gerçekten ülkemizde verilen restorasyon eğitiminin yetersizliği ve bununla birlikte de tarihimizin aynası olan yapılara önem gösterilmemesi çok kötü bişey bunun önüne geçilmeli ve  bununla herkesin herkesin ilgilenmesini bekliyoruz .... sadece restorsayon meezunu arkadaslar değil herkesin ilgilenmesi gereken bir konu bence !!!
((: SoNGoKu :))

nurtuna
  • Yeni Üye
  • *
safranbolu restorasyonda okuyorum bende 4 yıl olması için dilekçe göndereceğim

gülay
  • Yeni Üye
  • *
Mrb ben  listemde bulunan restorasyon mezunu 20 kişiye  dilekçeyi  gönderdim.Umarım bu dilekçeler Yüksek Öğretim Kurulu tarafından dikkate alınır.Böyle bir uygulamayı bşaltan arkadaşlarada çook teşekkür ederim.Elimden geldiği kadar destek vermeye çalışacağım.iyi günler........

nuraycakir
  • Yeni Üye
  • *
2000 girişli arkadaşlara ulaşmaya çalışıyorum. hadi lafta kalmasın... imza yetkisine sahip olabilmek için mimar olmak zorunda kalmayalım.  alkışla

Restorasyon

• Restorasyon Forum
Nuray hanım bu dilekçeyi toplamamızın amacı 2 seneliklere imza yetkisi verilmesi değil.. Tabiki 2 seneliklerde yararlanabilir. 4 senelik bölümler açıldığında bizede okulumuzu 4 seneye tamamlamamız için dgs ile geçiş imkanı sağlanacaktır elbet, 3 seneden başlarız belki bir sene hazırlık okuduktan sonra bilmiyorum tam olarak neler olacak. Herkezden bu konuda bir zarf alıp postaneye gitmeye üşenmemelerini istiyoruz insanların üşengeç olduğunu bildiğim için ben şimdiden üşeneceğini düşündüğüm arkadaşlarımdan 40 dilekçe topladım postaneye gidip hepsini ben göndereceğim. Lütfen herkez bu konuda duyarlı olsunlar ki amacımıza ulaşalım..  

nuraycakir
  • Yeni Üye
  • *
Bİ YANLIŞ ANLAŞILMA OLDU SANIRIM, BEN OKURKENDE RESTORASYONUN 2 SENEYE SIĞMADIĞINI HEP SÖYLERDİM Kİ HALA AYNI DÜŞÜNCEDEYİM. ELBETTE OKULUN 4 SENEYE TAMAMLANMASI DÜŞÜNCESİNDEYİM. BU DA KESİNLİKLE SINAVLA VE MEZUNİYET NOTUMUZ GÖZÖNÜNE ALINARAK YAPILMALI. RESTORASYON YAPMAK İSTERKEN MİMARLIK ADI ALTINDA OKUMAK İSTEMİYORUM. BEN RESTORASYON ÇATISINDA GEREKLİ ÖĞRENİMİMİ TAMAMLAMAK İSTİYORUM. MEZUN OLALI 8 SENE OLACAK Bİ 8 SENE DAHA GEÇSE DE BEN BİTİRMEK İSTİYORM. YANIMDA 3 DİLEKÇE VAR BEN DE TOPLUYORUM DAHA DA TOPLAYACAĞIM.. VAKİT AYIRDIĞINIZ VE DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ İÇİN TEŞEKKÜRLER.

İSMAİL

• Restorasyon Forum
  • Okul: Mimar Sinan Üniversitesi
evet arkadaşlar sonunda dilekçemiz hazır. bu bir fırsattır. bu fırsatı çok iyi değerlendirmelyiz. buda hep beraber hareket ederek olabilir ancak. ne kadar kalabalık olursak o kadar çok sesimiz çıkacaktır. lütfen bütün arkadaşlarımıza duyurabilmek için elimizden geleni yapalım. teşekkürler tüm ilgilenenlere.

Sürmenaj
  • Restorasyon Forum
Safranbolu Meslek Yüksekokulu - Restorasyon 2009 mezunlarındanım. Karga tulumba "alelacele" birşeyler öğrendik, aslında çok şey de öğrendik ama neden 2 yıl daha okuyup "uzmanlaşmayalım ki" Tek aklımda olan şey restorasyonken, söz sahibi olabilmem için önce Mimarlık sonra da Restorasyon üzerine Yüksek lisans yapmam gerekiyor¿¿ Ben kulağımı başımın arkasından uzanarak tutmak istemiyorum. Böyle bir dilekçeden henüz haberim oldu. Pazartesi bende dilekçemi göndereceğim yetkili merciilere.
süperman, süperman olmak lazım bazen (:

TEKNİKER
  • Yeni Üye
  • *
slm Sevgili Meslekdaşlarım

Konuşulan bu konunun ilk çıktığı dönemlerden beri takipçisiyim önce restorasyon bilincinin gelişmesini izledim sonra bölümlerin çoğalmasını gördüm daha çok insanın tercih ettiğine sevinerek şahit oldum sonucun iyi olcağına inancım çalıştığım kurumda stajlarını yaptırdığım bir çok öğrenci arkadaşın  özverilerini gördüğüm zamanlar dahada güçleniyo tabiki birlikten  geçen bi yol bu sonuç hemen gelmez gibi dursa bile şimdi bi sıkışma söz konusu y.ö.k ün  hükümetlerle sorunları arasında bu konuyu çözmesi yakın zamanda pek olası gözükmüyor ama çalışmalara devam hak ettiğimizi ispatlamak gerekir çalışmalarda daha iyi olmak için kendimizi geliştirmeye devam yılmadan,  piyasa şartlarını oluşturma aşamalarında daha etkin rollerde bulunmak lazım herkese kolay gelsin diyorum iyi çalışmalar ..

M.KORHAN

a.can.y

• Restorasyon Forum
  • ReNoVaTiO
Safranbolu Meslek Yüksekokulu - Restorasyon 2009 mezunlarındanım. Karga tulumba "alelacele" birşeyler öğrendik, aslında çok şey de öğrendik ama neden 2 yıl daha okuyup "uzmanlaşmayalım ki" Tek aklımda olan şey restorasyonken, söz sahibi olabilmem için önce Mimarlık sonra da Restorasyon üzerine Yüksek lisans yapmam gerekiyor¿¿ Ben kulağımı başımın arkasından uzanarak tutmak istemiyorum. Böyle bir dilekçeden henüz haberim oldu. Pazartesi bende dilekçemi göndereceğim yetkili merciilere.

emin ol sen bu mesleği en iyilerinden ve de olabilecek sürede en iyi şekilde öğrendin senin yerinde olmak iseyecek birçok mimar tanıyorum....bizler çok şanslıyız....yavuz ve şeref hocalarım sayesinde.............

Sürmenaj
  • Restorasyon Forum
Öyle gerçekten. O iki isim Safranbolu Restorasyonun Beyni.
süperman, süperman olmak lazım bazen (:

a.can.y

• Restorasyon Forum
  • ReNoVaTiO
Öyle gerçekten. O iki isim Safranbolu Restorasyonun Beyni.
son derce doğru ve de yerinde bir tesbit...evet onlar o okulun beyinleri..ne zaman içinden çıkılmaz bir durum olsa;müdür ve okul sekreteri dahil herkez onların peşinden koşarlar akıl danışmak için..

emine.ulubahsi
  • Yeni Üye
  • *
slm hazırlamış olduğunuz dilekçe ve düşünce çok güzel yeni gördüm. Yapılan çalışmanın durumu hakkında bilgi almak istiyorum eğer sonuçlandı ise sonuç nedir ve hala dilekçe gönderiliyormu? şimdiden teşekkürler

Restorasyon

• Restorasyon Forum
Dilekçe gönderiliyor hala çabalıyoruz ama nedense beklediğimiz desteği bulamadık. lütfen sizde dilekçe gönderin ve göndertin..!

* Bizi Takip Edin

Son Mesajlar

Ynt: KKTC Lefkoşa Selimiye Camii (Aya Sofya Katedrali) Gönderen: karacanenes
[25 Mart 2024, 12:09:22]

Teknik Personel Gönderen: TAŞYAPI
[24 Mart 2024, 16:13:27]

ÖN MUHASABE VE MİMAR PERSONEL ALIMI Gönderen: osman.blnk
[24 Mart 2024, 10:19:47]

Restorasyon alanında iş arıyorum Gönderen: Sudenur uysal
[22 Mart 2024, 19:19:58]

RESTORASYON ALANINDA DENEYİMLİ İNŞAAT TEKNİKERİ Gönderen: cabiyotlu
[22 Mart 2024, 11:02:48]