Restorasyon Forum

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Restorasyon Forum - Reklam Alanı

Gönderen Konu: dokusal olarak tamamlamadığım ama yakın bir zamanda tamamlayacağım bir camii  (Okunma sayısı 13705 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sentimental
  • mimar zydrsn
  • Restorasyon Forum
hayat ardına bakmadan yürüyebilme sanatıdır...

Sürmenaj
  • Restorasyon Forum
Eleştirimi olumlu olarak al Ziya ama bir camiiden çok bir çocuk parkına benzemiş.. Gözümüzün gördüğünün eğlenceli renkleriyle ve tasarımıyla değil, dinlendirici & huzur verici renkleriyle ve "bir bütünlük" halinde olarak bizi çağırması gerekir. Sadece benim nacizane fikrim bu. İyi çalışmalar dilerim.
süperman, süperman olmak lazım bazen (:

sentimental
  • mimar zydrsn
  • Restorasyon Forum
Eleştirimi olumlu olarak al Ziya ama bir camiiden çok bir çocuk parkına benzemiş.. Gözümüzün gördüğünün eğlenceli renkleriyle ve tasarımıyla değil, dinlendirici & huzur verici renkleriyle ve "bir bütünlük" halinde olarak bizi çağırması gerekir. Sadece benim nacizane fikrim bu. İyi çalışmalar dilerim.
amacım günümüz camiileri gibi bir mabet ortaya çıkartmak değildi ama olsun yorumun için teşekkürler.

a.can.y

• Restorasyon Forum
  • ReNoVaTiO
eline sağlık kardeşm güzel olmuş...

Gülçin

• Restorasyon Forum
  • **
tasarım ve görsel olarak gerçekten güzel fakat insanların alısganlıkları vardır suan dışarı çıksak hiç biyerde böyle renkli bir camii göremeyiz Sürmenaj'ın dedigi gibi parklarda görürüz bunlar bizim alışganlıklarımızdan kaynaklanır =)tasarım olarak ama güzel emegine saglık=)

aslan38

• Mimar
  • Admin
  • Ya en iyi olacaksın! Yada en iyilerden olacaksın!
  • Okul: Kutahya Dumlupinar University - Azerbaijan University of Architecture and Construction

bende arkadaşa katılıyorum ... biraz daha sade renklere sahip olabilirdi yada yeşil ve tonlarına ...
ZArifoglu
Sinan'in izinden giden mimar.

sentimental
  • mimar zydrsn
  • Restorasyon Forum

bende arkadaşa katılıyorum ... biraz daha sade renklere sahip olabilirdi yada yeşil ve tonlarına ...

:) dokusal olarak tamamlamadığım bu sadece layerlerle çizilmiş bir render zemin dokusu atanmış eğer sizde klasik camiiler gibi olsun diyorsanız  ben katılmıyorum :) her tarafta aynı tip camii var artık :)

aslan38

• Mimar
  • Admin
  • Okul: Kutahya Dumlupinar University - Azerbaijan University of Architecture and Construction
tamam her tarafta aynı tip camiler var ben bunları övmüyorum ama camii dediğinizde çocuk bahçesi olamaz. bir ciddiyet , bir sadelik olması gerekmez mi ? kusura bakma biraz fazla ağır bir eleştiri yaptım ama bu şekilde biraz kiliseyi andırmış...
ZArifoglu

sentimental
  • mimar zydrsn
  • Restorasyon Forum
sizlere eski külliyeleri hatırlatırım ki ben şimdi camilerimizin çocuk parkı gibi olmasını isterim huzur evi gibi olmuş camiilerimiz ayağı çukura giren yanaşmış camii dediğimiz yapının herhangi bir şkli biçimi yoktur namazın kılınabilindiği her yere camii denir bence.... :)

aslan38

• Mimar
  • Admin
malesef seninle aynı fikirde değilim arkadaşım. camilere oyun oynamaya gidilmez eğer camilerde bir renk bir güzellik olmasını istiyorsan o zaman peyzajını daha güzel hale getirirsin. bunun bir sürü çözümü var. ama kalkıp minare bir renk. kubbe başka bir renk yani biraz garip geldi kusura bakma ama burası Türkiye burda böyle camiiler yaparsan çok tepki alırsın bu ülkenin belli bir mimari rengi, belli tasarımı var. yeni çalışmalarında başarılar
ZArifoglu

sentimental
  • mimar zydrsn
  • Restorasyon Forum
malesef seninle aynı fikirde değilim arkadaşım. camilere oyun oynamaya gidilmez eğer camilerde bir renk bir güzellik olmasını istiyorsan o zaman peyzajını daha güzel hale getirirsin. bunun bir sürü çözümü var. ama kalkıp minare bir renk. kubbe başka bir renk yani biraz garip geldi kusura bakma ama burası Türkiye burda böyle camiiler yaparsan çok tepki alırsın bu ülkenin belli bir mimari rengi, belli tasarımı var. yeni çalışmalarında başarılar

eğer konunun başlığına bakarsan DOKUSAL OLARAK TAMAMLAMADIĞIM DEMİŞİM TABİ Kİ kırmızı mavi renk olmaz camiide ama biçim olarak çocuk parkı dersiz buna tepki gösteririm

Gülçin

• Restorasyon Forum
  • **
kızma zeki agbi =)
tabikide tasarım hayal demektir değişikliklere açık olmamız gerekir hep soğuk renk die soğuk renk olmak zorunda değil herkesin düşüncesi kendine ama burdaki tasarıma gelcek olursakta hoş bir tasarım

sentimental
  • mimar zydrsn
  • Restorasyon Forum
kızma zeki agbi =)
tabikide tasarım hayal demektir değişikliklere açık olmamız gerekir hep soğuk renk die soğuk renk olmak zorunda değil herkesin düşüncesi kendine ama burdaki tasarıma gelcek olursakta hoş bir tasarım

teşekkürler gelcen :)

aslan38

• Mimar
  • Admin
bende zaten çocuk bahçesi olmuş demedim gibi dedim. söylediklerimin yanlış anlaşılmasını istemiyorum fakat ne yalan söyleyim bu tür konularda biraz hassasım özür dilerim kardeşim. sonuçta burda alevli bir tartışma olsun istemezdim. sonuçta emek işin içinde. inşallah yeni projelerinde daha güzel çalışmalarla başarılar dilerim
ZArifoglu

tuğba13_

• Yeni Üye
  • *
gerçekten güzel bir tasarım emeğine sağlık..

sentimental
  • mimar zydrsn
  • Restorasyon Forum

matrix9856
  • Restorasyon Forum
  • **
farklı bir çalışma epeyde uğraşılmış sanırım ikizi yaratılarak oluştursan belki daha da şahane olabilir yarım yayların yarım daire gibi dururdu dahada şık olurdu bence

* Bizi Takip Edin

Son Mesajlar

Çalışma arkadaşları arıyoruz. Gönderen: Yunus.teze
[Dün, 22:43:50]

cmbzrqjy Gönderen: metformin 100 mg
[Dün, 19:31:55]

ÇALİŞMA ARKADAŞLARI Gönderen: zeki0669
[17 Nisan 2024, 19:26:12]

Top-notch Ğ¡asual Dating - Legitimate Girls Gönderen: zgtasoluk
[17 Nisan 2024, 06:48:19]

Premier Ğ¡asual Dating - Verified Maidens Gönderen: Dursunfurkan
[16 Nisan 2024, 19:27:44]