Restorasyon Forum

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Restorasyon Forum - Reklam Alanı

Gönderen Konu: safranbolu çeşmeleri  (Okunma sayısı 31086 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aslan38

• Mimar
  • Admin
  • Ya en iyi olacaksın! Yada en iyilerden olacaksın!
  • Okul: Kutahya Dumlupinar University - Azerbaijan University of Architecture and Construction
Ynt: safranbolu çeşmeleri
« Yanıtla #20 : 30 Temmuz 2013, 11:59:36 »
arkadaşıma katılıyorum. biz burada öğrenci projeleri ve kuruldan geçmiş projelerimizin sadece bir kısmını paylaşabiliyoruz. kaldı ki öğrenci projelerinin eleştirilecek yanlarının çok fazla olduğunu düşünmüyorum. sonuçta okullarda hepsi teori ağırlıklı eğitim görüp bir nevi çırak olarak mezun oluyor. yani siz burada çıraklığı eleştirmiş oluyorsunuz. öğrenci dediğiniz kimseler mezun olduktan sonra kurulluk proje hazırlayabilecek düzeyde kimseler değiller. bunu herkes biliyor. ziya dursun üstadıma katılarak yorumunuzu eleştiriyorum ebru hanım. eleştiri yapan kimseler dende forumumuza proje-haber-esk ieser-makale gibi paylaşımlar bekliyoruz. her şey devletten beklenmez. saygılarımla...
ZArifoglu
Sinan'in izinden giden mimar.

EBRU ATAY
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #21 : 30 Temmuz 2013, 19:39:41 »
merhaba,giriş kısmından yorumuma bozulduğunuz o kadar belliki.ben de Safranbolu myo mezunuyum.1994 mezunu.biz öğrenciyken bile daha donanımlı rölöveler hazırlardık.öğrenci çalışmaları olduğunu biliyorum ve sizinkileri sadece bilgi olarak paylaşmak için yetersiz buldum hepsi bu.bunu da gayet sade bi dille ve kırmadan anlattığımı sanıyorum.bizlerin elinde illaki çılgın bir arşiv var (kurul onayı almış,kurul onayı bekleyen,uygulaması yapılmış vs).ama bunları sizlerle paylaşmamızı beklemeyin lütfen.çünkü bu projelerin müelliflerine haksızlık olur.ben, bütün arkadaşlarımla ciddi bir bilgi alışverişi yaparak çalışırım.onlardan programlar hakkında bilmediğim çok şey öğrendim.yine aynı şekilde ben de mesleki bilgimi onlarla paylaşıyorum.bu demek değilki ben bu konuda herşeyi biliyorum.öyle bi dünya yok ne yazıkki.sürekli bişeyler öğreniyoruz ve gelişiyoruz.ortak projeler ürettiğimiz için, çıkan işin kalitesi açısından ekip üyelerinin bilgi anlamında birbirine yakın konumda olması gerekiyor.bu yüzden de bilgi paylaşımı şart ve hepimiz piyasada pişiyoruz.kimse kimseyi bilmiyor diye eleştirmiyor bu platformda.sadece fikrimi söyledim hepsi bu

sentimental
  • mimar zydrsn
  • Restorasyon Forum
« Yanıtla #22 : 31 Temmuz 2013, 09:06:23 »
verilerinizi paylaşabilirsiniz bilgi paylaşarak büyür. ve sizden dijital ortamda değil sadece jpg yada pdf istiyoruz sizin gibi eleştirenlere inat yapın bunu bizde güzel proje görelim özene özene çizelim :)
hayat ardına bakmadan yürüyebilme sanatıdır...

aslan38

• Mimar
  • Admin
  • Okul: Kutahya Dumlupinar University - Azerbaijan University of Architecture and Construction
« Yanıtla #23 : 07 Ağustos 2013, 17:28:02 »
ebru hanım bizde sürekli projeler hazırlıyoruz. türkiyenin her yerinde lakin biz paylaşmazsak kim paylaşacak ve görecek. projelerinizin jpeg formatını burada yeni bir konu açarak paylaşabilirsiniz. genç arkadaşlarımız da bilgi edinmiş olur. emin olun bir çok arkadaşımız bu projeleri resimde olsa bilgisayarna kopyalayıp proje çizerken faydalanıyordur. eleştiri elbet olacak ama benim sözüm katkınız olsun siz ve sizin gibi arkadaşlarımızın ondan sonra hep beraber eleştirelim. doğrularımızı yanlışlarımızı bulalım. olmaz mı  :)
ZArifoglu

Yapırest
  • Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: Murat olasılık
  • Meslek: Rest.
« Yanıtla #24 : 22 Nisan 2017, 05:11:09 »
Merhabalar . Sayın hocam başka çeşmelerinde plan ve kesitleri varmıdır acaba ?

aslan38

• Mimar
  • Admin
« Yanıtla #25 : 22 Nisan 2017, 07:43:58 »
Murat bey,

Forumumuzun Download bolumunu geriye dogru tum basliklara bakarsaniz sanirim bu size yardimci olacaktir. Elimizden geldigi kadar paylasim yapmaya calisiyoruz. Profesyonel calismalari bazi nedenlerden, kanunlardan dolayi paylasamiyoruz. Fakat sizlerin ogrenebilmesi bilgilenmesi adina her bir arkadasimiz elindeki arsiv'den paylasabildigi tum belgeleri paylasiyor.

Saygilarimizla,
ZArifoglu

Yapırest
  • Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: Murat olasılık
  • Meslek: Rest.
« Yanıtla #26 : 22 Nisan 2017, 23:58:57 »
Anlıyorum baktığım da göremedim  , bana 'hidayet oğlu çeşmesinin' planlan ve kesitleri lazım referans olması için incelemem gerekiyor eğer elinde olan varsa paylaşırsa çok sevinirim saygılar .

* Bizi Takip Edin

Son Mesajlar

Ynt: KKTC Lefkoşa Selimiye Camii (Aya Sofya Katedrali) Gönderen: karacanenes
[25 Mart 2024, 12:09:22]

Teknik Personel Gönderen: TAŞYAPI
[24 Mart 2024, 16:13:27]

ÖN MUHASABE VE MİMAR PERSONEL ALIMI Gönderen: osman.blnk
[24 Mart 2024, 10:19:47]

Restorasyon alanında iş arıyorum Gönderen: Sudenur uysal
[22 Mart 2024, 19:19:58]

RESTORASYON ALANINDA DENEYİMLİ İNŞAAT TEKNİKERİ Gönderen: cabiyotlu
[22 Mart 2024, 11:02:48]