Restorasyon Forum

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Restorasyon Forum - Reklam Alanı

Gönderen Konu: YILDIZ TEKNİK ÜNİV. MESLEK YÜKSEK OKULU RESTORASYON BÖLÜMÜ.  (Okunma sayısı 73137 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ASİEE
  • Ziyaretçi
merhaba  arkadaşım ben yıldız teknık mimari restorasyon bölümünü  istıyorum bu yıl 233 en küçük puanı benim puanımda  276 sence tutturabilirmiyim meslek lisesi muhasebe  bölümü çıkışlıyım eski mezunum bide bu bölümü çok istıyorum ama  girebilirmıyım ???  :((

papatya
  • Yeni Üye
  • *
düz lisedenmi yoksa meslek lisesindenmi mezunsunuz.. ayrıca türkiyede az sayıda lisede restorasyon bölümü var hocanız doğru söylemiş ama ilk önce meslek lisesi çıkışlılara hak tanınacak eğer düz liseyse giremeyebilirsiniz bile ..
meslek ancak benim alanım değil restorasyon

kainat

• Yeni Üye
  • *
ben ytü milli saraylar tarihi yapılar myo.dan mimari restorasyon bölümü mezunuyum ama restorasyon çıkışlıydım lisedende.. oranın ilk öğrencisi olduğum için okul puanıyla alıyordu çok rahat bi şekilde kaydımı yaptırdım ama şimdi normal öss puanıyla alıyor yalnış hatırlamıyorsam meslek çıkışlıysan puanında yüksekse eğer büyük bir ihtimal girebilirsin bence papatya... asiee eğer elin yatkın değilse çizime falan bu bölümü tercih etme derim çünkü zor meşakatli beceri ve sabırı istiyen bir bölüm girebilirmisin bilemem ama tercih senin..

nuray18
  • Yeni Üye
  • *
mrb arkadaslar bu sene ygs grdm ama barajı gecemedm endstr meslek lisesnde okudum bölüm yapı ressamlıgı mımarlık ıstıordm ama bu sene dersler atrı stajdan dolayı dersaneye gıdemedm mımarı restrsyon bölmunü istiorum dikey gecişle mimarlığa gecmek istiorm ama barajı gecemeden olcakmı blmıorm bana tavsiyeniz neler?

papatya
  • Yeni Üye
  • *
bilgiler için teşekkür ederim kainat  :)

kainat

• Yeni Üye
  • *
rica ederim papatya :) başarılar..

melike gürsu
  • Ziyaretçi
MRB ben duz lıse cıkıslıyım puanım 256 yıldız tknık restorasyonu 1.tercıhıme yazdım cok ıstıyorum kntenjanı 40 233 puanla alıyo gelme ıhtımalı nedır acıll..

kainat

• Yeni Üye
  • *
düz lise çıkışlı olduğun için biraz zor melike..

esma21

• Yeni Üye
  • *
MRB ben duz lıse cıkıslıyım puanım 256 yıldız tknık restorasyonu 1.tercıhıme yazdım cok ıstıyorum kntenjanı 40 233 puanla alıyo gelme ıhtımalı nedır acıll..

Bende 2. sıraya ytü yazdım. Bende düz lise cıkıslıyım. Eger kontenjan bos kalırsa yada sansımız varsa kazanabiliriz neden olmasın ki :)

kaşıkkız
  • Ziyaretçi
selam. ben yıldız teknik mimari restorasyon bölümünün hangi kampüste olduğunu soracaktım. ösym sonuçlarımda yıldız kampüsü diyor fakat arkadaşlarım maslakta olduğunu iddia ediyor. kesin olarak bilen varsa yazsın. şimdiden teşekkürler...

kainat

• Yeni Üye
  • *
milli saraylar tarihi yapılar myo'daki mimari restorasyon ise beşiktaş kampüsünde.. Ama maslakta da restorasyon bölümü var orası hala eğitim veriyormu o konuda bir bilgim yok orası olma ihtimali de var yani.

alico
  • Ziyaretçi
slm bi sorunun war çözerseniz çok memnun olrmm... bn  bu yıl ygs 5 ten 286 aldım düz lise çıkışlıyım acaba yerleşebilirmiyim...  şimdiden tşkkrler....

dilan
  • Ziyaretçi
merhaba benım ygs 5 318 sanırım puanımın ırılmıs halı ben meslek mezunuyum bolum zormu ve okula alınma sansım varmı?dgs gecısı zormu bılgılendırırsenız sevınırım teş.

Mahzun
  • Ziyaretçi
Arkdaslar ben bir şey sormak istiyorum.Yıldz teknik üniversitesi mimari restorasyon bölümünde türbanlı öğrenciler var mı varsa ne kadar ağırlıktadır ? bilgisi olan biri cevp verebilirse memnun olurum şimdiden tesekkürler..

sentimental
  • mimar zydrsn
  • Restorasyon Forum
YTÜ değil elhamdülillah türkiyede ki bütün Üniversitelerimizde Türbanlı öğrencilerimiz mevcut ve her geçen yıl bu öğrencilerin sayısı katlanarak artmaktadır...
hayat ardına bakmadan yürüyebilme sanatıdır...

kararsız
  • Yeni Üye
  • *
düz lise mezunyum 2012 ygs 5 puanım 320 yıldız mımarı restorasyon ıstıyorum fakat korkuyorum düz liseli olarak bu bolume puanımla yerlesebılme ıhtımalım nedir? yardım lutfen

nulas

• Yeni Üye
  • *
Arkadaşlar selam;
İstanbul, Eminönü'nde, 1,5-2 sene iş süresi olan, eski eser medrese binası restorasyonu işinde tam zamanlı çalışabilecek, en az 2-3 sene aktif restorasyon iş tecrübesi olan, mimar veya restoratör aranmaktadır. İlgilenenler lütfen zadelinsaat@gmail.com adresine iletişim bilgilerini bıraksınlar.

ulaş delihüseyinoğlu
mimar
0216 326 23 53

brkgazi
  • Ziyaretçi
BEN BU SENE MİMARİ RESTORASYON BÖLÜMÜNÜ TERCİH ETMEYİ DÜŞÜNÜYORUM.BİR KONUDA KARARSIZLIK YAŞIYORUM.KARARSIZLIĞIM KARABÜK ÜNİ Mİ YOKSA YILDIZ TEKNİK ÜNİ TERCİH ETMELİYİM? BİR DE YILDIZ TEKNİĞİ TERCİH EDERSEM YURT KONUSUNDA VE YURT İLE OKUL ULAŞIMINDA SIKINTI ÇEKER MİYİM? YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM...MALUM TERCİHLER BAŞLADI....ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM........

hfz
  • Ziyaretçi
Merhabalar nakkash şu sıralar kafam çok karışık..yardımlarınıza ihtiyacım var ..benim hikayem çok karışık.. üniversitede ingilizce biyoloji okuyordum..o sıralar sırf meraktan dolayı Ölçme kontrol, teknik resim ve autocad kurslarına gittim..mimar ve mühendis arkadaşlar içinde bir biyolog adayı olarak kendimi kanıtladım adeta..hocam beni 3 boyutlu çizimde oldukça başarılı buluyordu...okulu bırakıp ya restorasyon yada mimarlık okumaya karar verdim...restorasyon ilgimi çekiyordu..bizzat restoratörlerden duyduğum bağlılık benide etkilemişti...ama açıkcası imza yetkisi olan söz sahibi olunan bir bölüm olan mimarlık beni istihdam açısından dahada cezbetmişti..1 yıl hazırlandım..hayal kırıklığına uğradım..istenilen punı alamadım..21 ime geldim...herkesin gözü üzerimde ve ben tabiri caizse bir baltaya sap olamadım..sırf bu bakışlardan kurtulmak için pişman olacağım tercihler yapmaktan korkuyorum...soluğu mimari rest da aldım ..yalnız ben düz lse çıkışlıyım. klavuzda yıldız teknik 309 yazıyor ama arkada maddelerde ücretli felan diye kafamı karıştırdı benim puanım 341..sizler okudunuz bilirsinz bu bölüm ücretlimi değilse niye öyle yazmışlar..ayrıca danışmak istediğim hususlardan biride sizce yıldız teknikten sonra tercihlerime mimari rest bölümü olarak hangi üniversite bölümlerini yazmalıyım...çizim ağırlıklı olarak sakarya/geyve dediler..ben istanbul dışına pek sıcak bakmıyorum istanbulda özellikle nereleri yazmalıyım ...

..
  • Ziyaretçi
merhaba ben mımarı restorasyon bolumunu dusunuyorum dıkey gecıs harıcındede oss ıle ogrencı alıyor mu ?

* Bizi Takip Edin

Son Mesajlar

Ynt: KKTC Lefkoşa Selimiye Camii (Aya Sofya Katedrali) Gönderen: karacanenes
[25 Mart 2024, 12:09:22]

Teknik Personel Gönderen: TAŞYAPI
[24 Mart 2024, 16:13:27]

ÖN MUHASABE VE MİMAR PERSONEL ALIMI Gönderen: osman.blnk
[24 Mart 2024, 10:19:47]

Restorasyon alanında iş arıyorum Gönderen: Sudenur uysal
[22 Mart 2024, 19:19:58]

RESTORASYON ALANINDA DENEYİMLİ İNŞAAT TEKNİKERİ Gönderen: cabiyotlu
[22 Mart 2024, 11:02:48]