Restorasyon Forum

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Restorasyon Forum - Reklam Alanı

Gönderen Konu: restorasyon hibe  (Okunma sayısı 39881 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

khasici
  • Yeni Üye
  • *
restorasyon hibe
« : 14 Haziran 2009, 21:46:21 »
Merhaba,
Eski rum evlerinin restorasyonu için hibe programı olduğunu duydum.Bu konuyla ilgili bilgisi olan hatta proje yapan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.
saygılar

Restorasyon

• Restorasyon Forum
Ynt: restorasyon hibe
« Yanıtla #1 : 15 Haziran 2009, 21:11:40 »
Merhaba hibe şu anda veriliyor fakat eski rum evleri için özel bir hibe söz konusu değil. Türkiye genelindeki tüm eski eserler için hibe veriliyor. Parayı proje masrafı olarak veriyorlar tabi hibe çıkarttıktan sonra projelerinizi hazırlatıp koruma kurulundan onaylanması gerekiyor. Restorasyon projeniz kuruldan onay aldıktan sonra ödeme yapıyorlar. Bizim Mimarlık şirketimiz bu işlerle ilgileniyor isterseniz başvurularınızı yapabiliriz. isterseniz bana mail yolu ile ulaşabilirsiniz Buraya tıklayarak bize mail yollayabilirsiniz.. iyi günler.

gelweri

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 08 Ekim 2009, 16:57:54 »
Bizim de 2 katlı tarihi kemer bir rum evimiz var bu hibe olayını duydum ama bir türlü kesin bir bilgi alamadım.
restorasyon projesi çizdirlmesi gerekiyorsa bu proje evin orjinalini bozmadan mı yapılacak ve ya iç kısımlara eklemeler bölmeler yapılıp projede belrlenip bu değişiklik projesi onaylandıktan sonra mı hibe veriliyor.
Hibe miktarı neye göre değişiyor?
EVimiz oturum olarak geniş bir alana kurulu. altta ve üstte toplam 16 odası bulunuyor bir de bu odaların açıldığı çok geniş bir hol var. adaların yüksekliği 6.5-7  metre.
anlayacağınız kendi imkanlarımızla yapmamız çok maliyetli bir iş.
yol gösterirseniz sevinrim.

a.can.y

• Restorasyon Forum
  • ReNoVaTiO
« Yanıtla #3 : 08 Ekim 2009, 17:13:15 »
Merhaba hibe şu anda veriliyor fakat eski rum evleri için özel bir hibe söz konusu değil. Türkiye genelindeki tüm eski eserler için hibe veriliyor. Parayı proje masrafı olarak veriyorlar tabi hibe çıkarttıktan sonra projelerinizi hazırlatıp koruma kurulundan onaylanması gerekiyor. Restorasyon projeniz kuruldan onay aldıktan sonra ödeme yapıyorlar. Bizim Mimarlık şirketimiz bu işlerle ilgileniyor isterseniz başvurularınızı yapabiliriz. isterseniz bana mail yolu ile ulaşabilirsiniz Buraya tıklayarak bize mail yollayabilirsiniz.. iyi günler.

Konu ilgimi çekdide biraz daha ayrıntılı bilgi verebilirmisin kardeşim tabii zahmet olmazsa.. ;)
 şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar...

Restorasyon

• Restorasyon Forum
« Yanıtla #4 : 08 Ekim 2009, 17:36:59 »
Her il'de hibe çıkartılıyor fakat önce kültür bakanlığıyle görüşmek gerekli.. yapının fotoğrafları, yapı ile alakalı belgeler; tescil belgesi, bulabilirseniz taşınmaz eserin konumunu gösteren harita, çap gibi belgeler eklenmeli. Herkez kendi il Kültür Müdürlüklerinden bilgi alabilirler.. Öncelikle başvurunuz kabul edilmeli daha sonra projeniz kuruldan geçmeli hibe'yi alabilmeniz için, yapının uygulaması için bir hibe daha söz konusu fakat bunun. çıkartılan yaklaşık maliyet üzerinden %70i veriliyor. tabi buda kırılarak veriliyor. %30 oranında bir parayıda ev sahibinin ödemesi gerekiyor. uygulama için çıkan ödenek verildikten 15 gün içersinde onarıma başlamanız geremektedir.
Detaylı bilgi için Buraya tıklayarak bize mail yollayabilirsiniz..

gelweri

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 08 Ekim 2009, 17:46:25 »
Evimiz bu yaz kültür bakanlığı yetkililerince tescillendi tescillendi.Yardımlarınız için teşekkürler.

a.can.y

• Restorasyon Forum
  • ReNoVaTiO
« Yanıtla #6 : 08 Ekim 2009, 18:44:33 »
Çok teşekkürler...

necibeseval
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 29 Kasım 2009, 21:56:29 »
2010 hibe başvuruları hangi tarihde başlayacak,bilgisi olan birisi bana cevap yazabilir mi? şimdiden teşekkürler

Restorasyon

• Restorasyon Forum
« Yanıtla #8 : 29 Kasım 2009, 22:27:14 »
2010 hibe başvuruları hangi tarihde başlayacak,bilgisi olan birisi bana cevap yazabilir mi? şimdiden teşekkürler

Eğer o yıl hibe çıkartılıyorsa. o yılın eylül ayına kadar başvurunuzu yapmanız gerekmekte. Baş vurularınız Ankara'ya gönderiliyor ve hibe'den yaralanabilecek olanlar için, kurul toplanıyor ve başvuruları değerlendiriyor. Bunun için doldurmanız gereken belgeler bulunmakta bu belgeler için iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.
Buraya tıklayarak bize mail yollayabilirsiniz..

necibeseval
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 01 Aralık 2009, 19:44:35 »
çok tşk.

pınar bilge
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 22 Şubat 2010, 11:03:33 »
bende restorasyon hibesi almak istiyorum. bu konuda hibe alan varsa yada hibe hakkında bilgisi olan varsa bana yardımcı olabilir mi?

yaakops
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 04 Mayıs 2010, 00:41:38 »
Merhaba hibe şu anda veriliyor fakat eski rum evleri için özel bir hibe söz konusu değil. Türkiye genelindeki tüm eski eserler için hibe veriliyor. Parayı proje masrafı olarak veriyorlar tabi hibe çıkarttıktan sonra projelerinizi hazırlatıp koruma kurulundan geçirtmeniz gerekiyor kuruldan geçirttikten sonra ödeme yapıyorlar. Bizim Mimarlık şirketimizde bu işlerle ilgileniyor isterseniz bizde halledebiliriz. İsterseniz sizde İl kültür müdürlüğü ile görüşebilirsiniz bu konuda, sultanahmet'te sultanahmet camiinin yanında yerleri. isterseniz bana mail yolu ile ulaşabilirsiniz Buraya tıklayarak bize mail yollayabilirsiniz.. konu hakkında yeterli tecrübeye sahibiz. şu anda kültür bakanlığından kredi çıkarttığımız bir yapıyı projelendiriyoruz.
iyi günler.

Merhabalar, Bizimde Kadıköyde Boğaya yakın tescilli bir tarihi eserimiz var. Hibe ile bunu restore etmek isyiyoruz. Mail adresinizi veya telefonunuzu alabilirsem görüşmek istiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

pınar bilge
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 04 Mayıs 2010, 11:10:49 »
arkadaşlar restorasyon hibeleri geçen yıl durduruldu diye biliyorum.  ne zaman başlayacak? ben tescilli bir yapıyı proje herşey dahil restore etmek istiyorum. yapı çok ama kaynak bulamıyorum. 2 yıl öncesine kadar hiç ödeme yapmadan hibe alınıyordu. şimdi ise teminat olarak %10 yada %20nin bankaya yatırılması gerektiğini biliyorum. hibe almak konusunda yardımlarınızı bekliyorum.

RestorasyonForum

• Yönetici
« Yanıtla #13 : 14 Ocak 2011, 02:45:49 »
arkadaşlar restorasyon hibeleri geçen yıl durduruldu diye biliyorum.  ne zaman başlayacak? ben tescilli bir yapıyı proje herşey dahil restore etmek istiyorum. yapı çok ama kaynak bulamıyorum. 2 yıl öncesine kadar hiç ödeme yapmadan hibe alınıyordu. şimdi ise teminat olarak %10 yada %20nin bankaya yatırılması gerektiğini biliyorum. hibe almak konusunda yardımlarınızı bekliyorum.
Toki'nin 2011 yılında Kültür varlıklarının restorasyon'u için verdikleri hibeleri %20 oranda arttırdığını okumuştum. İstanbul Kültür bakanlığı yapıların restorasyonu için 2011 yılında hibe çıkarmayacak. Bizzat Kültür bakanlığı ile kendim görüştüm. 2012 yılında tekrar hibe çıkarılacağını söylediler. Konu hakkında detaylı bilgi almak için bizlere mail atınız.
Buraya tıklayarak bize mail gönderebilirsiniz..
Bu Foruma yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar Forumumuzda. Konu açamaz, Eklenti indiremez. Forumumuzu tam anlamıyla kullanmak için Üye olabilirsiniz..

domatia

• Restorasyon Forum
  • **
« Yanıtla #14 : 26 Ocak 2011, 16:26:56 »
Selam

Aydın İli Söke İlçesi Doğanbey köyünde
62 m2 lik Tarihi eser olarak Tescilli tek katlı dükkanım var burasının röleve çalışmasını yapacak arkadaşlara ihtiyacım var
Naci Bilen

yondiri
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 23 Aralık 2014, 12:27:27 »
projelendirme hibesi ne başvurmak için gerekli olan evrak ve dökümanlar nelerdir bunuda cevaplarsanız çok sevinirim iyi çalışmalar.

Emre Byrmn

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: Emre Buyurman
  • Meslek: Restoratör
« Yanıtla #16 : 24 Aralık 2014, 19:13:55 »
Hibe yardımı için bilgilendirme yaparmısınız  Aralık itibariyle Proje yardımları bitti die duydum bu konu hakkında bilgisi olan varsa paylaşırsa bizle sevinirim .

Haluk Demiralp
  • Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: Haluk Demiralp
  • Meslek: İthalat
« Yanıtla #17 : 26 Aralık 2014, 16:42:14 »
Ayvalık'ta satın almayı düşündüğüm tescilli bir rum evi var. Satan kişi tarafından projeleri yaptırılmış ve Anıtlar'dan onaylanmış. Satın alma bedelini ödedikten sonra, Toki restorasyon kredisi ve hibe olmaksızın yaptırmam zor ve bu yüzden kararsız durumdayım. Kredi ve hibe başvurularının olumlu sonuçlanma garantisi yok diye duydum. Konu hakkında güncel bilgi deneyime sahip olanların paylaşmasını rica ediyorum.

0Ada07
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : 06 Mart 2015, 03:16:38 »
Merhaba tesadufen okudum yazınızı bende ayvalıkda rum evı buldum hemde bır suru 200 mılyar 150 mılyar cıvarı ve bana ucuz geldı bunun nedenını bılemıyorum pansıyon ısletme hayalım var,ben bu evlerın ıskan ımar veya restarasyon konuları hakkında sızden eger ayvalıkdan aldıysanız rum evınızı tecrubelerınızı goruslerınızı bana aktarırsanız sevınırım cok tsk ederım.
Antalya Ada

nesimi

• Restorasyon Forum
  • Nesimi KILIÇASLAN
  • Okul: ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ
« Yanıtla #19 : 15 Mart 2015, 01:37:08 »
Ayvalık'ta satın almayı düşündüğüm tescilli bir rum evi var. Satan kişi tarafından projeleri yaptırılmış ve Anıtlar'dan onaylanmış. Satın alma bedelini ödedikten sonra, Toki restorasyon kredisi ve hibe olmaksızın yaptırmam zor ve bu yüzden kararsız durumdayım. Kredi ve hibe başvurularının olumlu sonuçlanma garantisi yok diye duydum. Konu hakkında güncel bilgi deneyime sahip olanların paylaşmasını rica ediyorum.

yapı tescilli ise ve senin restorasyon projen anıtlardan geçtiyse.bunu bildirerek hibeni alırsın çıkmaması gibi bir durumu olacağını sanmıyorum.bina kötü durumdaysa bunu göreceklerdir. Göz yumacaklarını sanmıyorum.Ancak Ankara ile yinede  görüşün derim.
Tarihini ve kültürlerini bilmeyen,korumayan her toplum cehalet ve fukaralığa mahkumdur.

* Bizi Takip Edin

Son Mesajlar

Ynt: KKTC Lefkoşa Selimiye Camii (Aya Sofya Katedrali) Gönderen: karacanenes
[25 Mart 2024, 12:09:22]

Teknik Personel Gönderen: TAŞYAPI
[24 Mart 2024, 16:13:27]

ÖN MUHASABE VE MİMAR PERSONEL ALIMI Gönderen: osman.blnk
[24 Mart 2024, 10:19:47]

Restorasyon alanında iş arıyorum Gönderen: Sudenur uysal
[22 Mart 2024, 19:19:58]

RESTORASYON ALANINDA DENEYİMLİ İNŞAAT TEKNİKERİ Gönderen: cabiyotlu
[22 Mart 2024, 11:02:48]