Restorasyon Forum

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Restorasyon Forum - Reklam Alanı

Gönderen Konu: Mimari Restorasyon diploma almak  (Okunma sayısı 5488 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aslan1234
  • Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: Emre Çakmak
  • Meslek: Mimari Restorasyon
  • Okul: -
Mimari Restorasyon diploma almak
« : 05 Temmuz 2015, 14:01:09 »
Merhaba arkadaşlar, benim amacım sadece Restorasyon ve Konservasyon bölümü ile ilgili bir diploma almak fakat bu bölümün adı Mimari Restorasyon olarak değişmiş diye duydum fakat gelişim üniversite sitesinde yüksekokul olarak restorasyon ve konservasyon bölümü gözüküyor bununla ilgili bir bilgisi olan var mı? Birde restorasyon ve konservasyon bölümü yok ise özel ünilerde Mimari Restorasyon bölümünü bitirmek için el becerisi çok önemlimi benim elim pek yatkın değil yani. Şimdiden teşekkürler cevaplarınız için

aslan38

• Mimar
  • Admin
  • Ya en iyi olacaksın! Yada en iyilerden olacaksın!
  • Okul: Kutahya Dumlupinar University - Azerbaijan University of Architecture and Construction
Ynt: Mimari Restorasyon diploma almak
« Yanıtla #1 : 06 Temmuz 2015, 06:37:13 »
Bölümün adının Mimari Restorasyon olarak değişmesi normal zira 'Restorasyon' tanımı içine o kadar geniş bir yelpazede tanım ve iş kolu giriyor ki, bu yüzden ihtiyaca binaen değiştirildiğini düşünüyorum. Şu an üniversitelerde 2008-2009 yılına kadar Restorasyon bölümü olan bütün anabilim dalları Mimari Restorasyon olarak değiştirildi yanlış hatırlamıyorsam fakat Konservasyon bölümleri hala mevcut bir çok arkadaşım bu bölümde eğitim görmüşlerdi. Mimari Restorasyon bölümünü bitirmek el becerisi gerektirebilir fakat üniversiteye göre değişiklik gösterebiliyor. Örneğin bazı üniversiteler geleneksel el sanatları derslerine ağırlık verdiklerinde müfredatlarında çini-çömlek-kil-seramik gibi ders içeriklerinde elini kullanman gerekebilir. yine söylediğimin aksine bazı üniversiteler de teknik,teorik ve uygulamalı bilimlere ağırlık verdiklerinde burada el sanatının fazla bir önemi yok mesleki teknik resim dersini iyi anlayıp uygulayabildiğinde çok başarılı olursun. Devlet üniversitesi adını hiç anmamışsın bile Devlet üniversitesinde okumak istemiyormusun ?
ZArifoglu
Sinan'in izinden giden mimar.

Aslan1234
  • Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: Emre Çakmak
  • Meslek: Mimari Restorasyon
  • Okul: -
« Yanıtla #2 : 06 Temmuz 2015, 11:44:03 »
Tavsiye edebileceğiniz özel bir üniversite var mı hocam plato gitmeyi düşünüyorum. Konservasyon araştırdım da hiç bir üniversite bulamadım hepsi Mimari Restorasyon olmuş.

gkadiroglu15

• Yeni Üye
  • *
  • Arkeolog & Restoratör
  • Ad Soyad: Gökhan Kadiroğlu
  • Meslek: Restoratör
  • Okul: M. Akif Ersoy Üniv. - Karabük Üniv.
« Yanıtla #3 : 10 Temmuz 2016, 13:46:02 »
Eser koruma bölümlerini araştırabilirsin

* Bizi Takip Edin

Son Mesajlar

Ynt: KKTC Lefkoşa Selimiye Camii (Aya Sofya Katedrali) Gönderen: karacanenes
[25 Mart 2024, 12:09:22]

Teknik Personel Gönderen: TAŞYAPI
[24 Mart 2024, 16:13:27]

ÖN MUHASABE VE MİMAR PERSONEL ALIMI Gönderen: osman.blnk
[24 Mart 2024, 10:19:47]

Restorasyon alanında iş arıyorum Gönderen: Sudenur uysal