Restorasyon Forum

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Restorasyon Forum - Reklam Alanı

Gönderen Konu: Restoratörlerin Maaşları ne kadar olmalı?  (Okunma sayısı 131640 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

selin_ci_90
  • Yeni Üye
  • *
arkadaşlar merhaba,
ben safranbolu meslek yüksek okulundan mezunum ve iki senelik ofis deneyimim var. İyi derecede autocad kullanabiliyorum. 1 aydır da işsizim ve çeşitli ilanlara cv gönderiyorum. Bana hep 700-800 gibi fiyatlar teklif ediyorlar. Sİzce benim durumumda olan birinin alması gereken para bu kadar mı? Ben böyle düşünmüyorum. Benim durumumda olupta çalışan arkadaşlar beklentilerini ve aldıkları maaşları benle paylaşabilirler mi? En azından ben de hak ettiğim parayı öğrenmiş olurum. Bundan sonraki teklifleri daha sağlıklı değerlendirebilirim.  

restoratörrrrr
  • Ziyaretçi
Ynt: Restoratörlerin Maaşları ne kadar olmalı?
« Yanıtla #1 : 16 Ocak 2012, 16:14:35 »
Arkadaşım. ben 8 senedir bu işi yapıyorum hiç 800 tl maaş almadım. en az 1000tl oldu maaşım. Şu anda 2200tl alıyorum bence en az bin tl almalısın.

By_EmiR

• Yeni Üye
  • *
  • Mimari Restorasyon
« Yanıtla #2 : 16 Ocak 2012, 16:30:16 »
Dostum ben liseden beri restorasyon bölümü okuyorum yüksekokuldan da 2011 ocak ayında mezun oldum ve yaklasık 7-8 ay işsiz dolaştım. Psikolojim bozuldu :) Eğer tecrübeme güveniyorum cok sağlam yaparım bu işi diyosan sabırla bekle eğer tecrübene güvenmiyosan hemen baila tecrübe kazan alacağın maaşa bakmadan. Maaş miktarına gelince de ben işe ilk girişimde 1500 tl ile başladım şantiye şefi olarak( şehir dısında ) Ancak Restoratör maaşları 1000 tlden başlıyo. Şehirdısı da olsa calısırım diyosan 1500 den aşağı almazsın.

karya09
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 16 Ocak 2012, 17:29:20 »
   Ben 10 senedir yapıyorum bu işi.Deneyimsizsen 1000 deneyimli isen 1500 yıllardır yapıyorum bi projeyi alır götürürüm diosan 2000 (ben hep bu şekilde çalıştım artık kendim dışardan iş alıyorum)
KARYA ÇİZİM ATÖLYESİ

Cankan®

• Restorasyon Forum
  • E PLURIBUS UNUM iiiİiii ANNUIT COEPTIS
« Yanıtla #4 : 16 Ocak 2012, 19:01:03 »
Arkadaşlar sizin ne kadar maaş istediğinizin yada beklediğinizin piyasada pek önemi yok. Restorasyon projesinin içinde sizin nerede ve ne konumda olduğunuzun önemi var. Bilgi, beceri, deneyim ve projeyi sürükleme yetisi en önemli kriterler...

Herhangi bir restorasyon projesi için işe alındıysanız veya alınacaksanız o zamanda projenin kapsamı, süresi, ve konumunuz alacağınız ücreti belirler.

İşin özü şu ki 800 tl ile yukarısı ücretler alabilirsiniz.

"THINK GLOBALLY, CONSTRUCT LOCALLY"
Powered by EMÜLZER ®
Likit Yalıtım Teknolojisi

aslan38

• Mimar
  • Admin
  • Ya en iyi olacaksın! Yada en iyilerden olacaksın!
  • Okul: Kutahya Dumlupinar University - Azerbaijan University of Architecture and Construction
Re: Restoratörlerin Maaşları ne kadar olmalı?
« Yanıtla #5 : 16 Ocak 2012, 23:30:15 »
Türkiyenin çoğu yerinde çalışmış biri olarak ve yaklaşık 8 yıldır bu işin içindeyim. Açıkcası olay şu ki, bulunduğunuz il'in bile önemi var. bilginizin, tecrübenizin, hızınızın v.s. bu tip derecelendirmeler eğer siz küçük bir ilde çalışıyorsanız bu küçük bir ilde piyasa dar olduğu için rekabet olmaz. bu yüzden kesinleşmiş bir maaş yok fakat işi bilen kişi 1500 den aşağı çalışmaz işi bilen insan zaten kendi projesini kendi çizer. tecrübe arkadaşlar işi bilmeden yüksek para kazanma düşüncesinde olmayın ki zaten bunu size kimse vermez.

Yani siz iki senelik ofis deneyiminiz var ve iyi derece AutoCAD biliyorum diyorsunuz yani ne kadar. bunu belirtmeniz gerek CV dediğiniz sadece üzerinde yazı olan bir döküman değil keza yaptığınız işleri de göstermelisiniz. bence biraz daha tecrübe kazanmaya bakın. umarım yanlış anlaşılmam. saygılarımla.  :)
ZArifoglu
Sinan'in izinden giden mimar.

smehmet
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 13 Eylül 2012, 13:33:43 »
Autocad programına hakim, şehir dışı çalışma engeli olmayan resorator çalışma arkadaşı aramaktayız. ilgilenen adaylar özgeçmişlerini maaş taleplerini de içerecek şekilde s.mehmet@boltas.net adresine yollayabilirler.

aypoyraz
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 16 Ekim 2012, 14:52:37 »
İstanbuldaki restorasyon firmalarına iş yapan taşeron firmalardan yaptığınız işin bedelini veya maaşını alabilmek için dilencileri geçiyorsunuz. Benim kızım İst. restorasyon işi yaptı, bir firmadan maaşını alamadı başka bir firmaya geçti o ondan da beter çıktı, maaşını alamadı ve geri döndü. Bu sorunları da dikkate almak lazım. Bedava işçi arıyorlar. Çalışanların paralarını vermeyip veya içeri atarak çalıştırıyorlar. Zamanla  bıktırıp işten ayrılmalarını sağlıyorlar çünkü çalışacak eleman çok. Burada çark böyle dönüyor.

murat50
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 03 Aralık 2012, 03:00:02 »
merhaba arkadaşlar
bence restoratör maaşları 1500 tlden az olmamalı çünkü yaptığınız iş çokta kolay değil. tabi yaptığınız iş eski eser projesi çizmek ise. restorasyon işi mimarlık işinden biraz daha zordur. mimari proje çizmek için teknik çiziminizin ve tasarım gücünüzün iyi olması yeterlidir. ama rölöve ve restitüsyon ve restorasyon projesi çizmek farklı bir eğitim gerektirir. bence bir restoratörün mezun olduktan sonra 1500 kazandığı tecrübeye görede 3000 tl ye kadar yüksek almalıdır. ben bir restoratör olarak şu anda 2500tl alıyorum. ama sigortam asgari tutardan ödeniyor. bu yüzden sadece maaşlarınıza önem vermemelisiniz. mesleğin koruma altına alınması için diğer kanuni konulardada çaba göstermeliyiz. mimarların maaşları asgari maaşları 1.950-TL ve sigortalarıda bu sebepten dolayı daha az yatırılamıyor. bu çok önemli bir güvencedir. duyduğum kadarıyla restoratörler derneğide açıldı. bu konuda birşeyler yapılması gerekiyor.

mcMahon
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 05 Aralık 2012, 21:20:40 »
maaşlar cook az en iyisi kpss atamaları

Jiyan KOYUNCU

• Yeni Üye
  • *
  • Meslek:Restoratör
« Yanıtla #10 : 14 Şubat 2013, 14:30:36 »
Yok paraya çalışacak amele arıyorlar resmen

SEZGİTUNCA
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 03 Mayıs 2013, 20:36:31 »
ben bir restoratör olarak 7 yıldır calısmaktayım. suanda 5300 tl maaş almaktayım. burdaki rakamları okuyunca cok sasırdım. bizim ofiste personel eksiği var işe ihtiyacı olanlar bana buradan ulassınlar. 05412449650

Bjkelif

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 07 Mayıs 2013, 18:36:09 »
Merhaba arkadaşlar. Ben geçen sene Mimari Restorasyondan mezun oldum. İlk girdiğim işte 1600 Tl maaş aldım. Sonra iş değiştirmek zorunda kaldım ve 1000Tl maaşla başladım. Ocak ayında 1200 oldu. Yani maaş konusu tecrübeye dayandığı kadar girdiğiniz işyerine de dayanır ve farklılık gösterebilir.  ;)

senafb
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 09 Mayıs 2013, 18:56:56 »
ben bir restoratör olarak 7 yıldır calısmaktayım. suanda 5300 tl maaş almaktayım. burdaki rakamları okuyunca cok sasırdım. bizim ofiste personel eksiği var işe ihtiyacı olanlar bana buradan ulassınlar. 05412449650
tamamen yalan kontor tuzagı bosuna aramayın kontorunuz gıdecek >:(

bycyu
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 12 Haziran 2013, 13:56:21 »
merhaba arkadaşlar ben 6 senedir aynı iş yerinde restoratör olarak çalışıyorum malesef maaşım 1500ü geçemedi.

nothing
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : 18 Temmuz 2013, 06:03:00 »
mimari restorasyonda  dgs ye girebilmek için 3,5 ve üstü yapmak gerekiyomuş bu hepsinde geçerli zaten. derslerde zorluyolar mı 3,4 geçememe gibi bi durum olurmu dgs ile mimarlığa yükseltmek zormu olur

Dicle
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : 19 Ağustos 2013, 19:25:53 »
SELAM arkadaşlar ben mimari restorasyonluk bölümünü düşünüyorum ama nereye ßaksam hep erkek szin ßölüm sırf erkeklere mi ait ? ayrıca kpss ataması olmaz mı ?

selim06.
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : 20 Ağustos 2013, 05:36:25 »
SELAM arkadaşlar ben mimari restorasyonluk bölümünü düşünüyorum ama nereye ßaksam hep erkek szin ßölüm sırf erkeklere mi ait ? ayrıca kpss ataması olmaz mı ?

bu konu içersinde bile 5 adet bayan yorumu bulunmakta. bizim sınıfta 6 tane erkek vardı 20 tane bayan. ayrıca her okuldada hemen hemen o şekilde. bayanlar restorasyon bölümünü daha çok okumaktadırlar. kpss ile bir kaç tane restoratör alımı olabilirmiş. ama net birşey bilmiyorum.

Öznur ÖZGEN

• Restorasyon Forum
  • **
« Yanıtla #18 : 03 Eylül 2013, 14:43:59 »
restorasyon ayrıntıdır ya o 800 diyenler utanmıyor mu hiç bunu söylerken anlamıyorum >:(   kendileri 1 tane restorasyon projesiyle uğraşsa a 'dan z'ye   hala aynı mı düşünürler anlamıyorum.. hayret bişey...  çarpılsınlar pehh sinirlendim bak!   >:(   >:( 

ahmet1
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : 03 Eylül 2013, 15:19:42 »
yeni başlangıç 2000 tl olması gereken maaşları maalesef günümüzde deneyimli personellerin çounluğu alamamaktadır. Bu 800 900 tl ye personel bulundukça deişmesi imkansız bir durum. Kendi kendimizin değerini düşürmekteyiz.

* Bizi Takip Edin

Son Mesajlar

ÇALİŞMA ARKADAŞLARI Gönderen: zeki0669
[Dün, 19:26:12]

Top-notch Ğ¡asual Dating - Legitimate Girls Gönderen: zgtasoluk
[Dün, 06:48:19]

Premier Ğ¡asual Dating - Verified Maidens Gönderen: Dursunfurkan
[16 Nisan 2024, 19:27:44]

RESTORATÖR ANKARA (7 YIL DENEYİM) Gönderen: Mehmet Güngör
[16 Nisan 2024, 18:54:22]

rmiljyhy Gönderen: generic tadalafil 2019
[16 Nisan 2024, 17:59:05]