Restorasyon Forum

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Restorasyon Forum - Reklam Alanı

Gönderen Konu: Sorum Var :(  (Okunma sayısı 6550 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lestat
  • Yeni Üye
  • *
Sorum Var :(
« : 06 Nisan 2012, 19:15:53 »
Merhabalar  Arkadaşlar bu yıl Mimari Restorasyon mezunu olucam. Mezun olmadan önce de işimi bulmak istedim . Bölüm başkanıyla konuştum. Sinop ta çalışmayı çok istiyordum ve orada kazı çalışmalarını yürüten hocayı buldum. Bölüm başkanımız aradı kendisini mezun olacak öğrencim var sizin ekibiniz de çalışmak istiyor dedi kendisi de ekibin dolduğunu seneye çalışabileceğimi söyledi. Daha sonra kalacak yerim olup olmadığını sordu ben de var dedim kalıcak yerim vardı çünkü. 2 gün sonra aramamı istedi . Aradım adımı soyadımı telefonumu mail adresimi istedi. Ankara ya göndereceğini söyledi. 1 temmuz da başlayıp 18 ağustos ta biteceğini söyledi. Ve kapattık. Şimdi aklıma takılan şeyler var acaba maaş verirler mi? Yani gönüllü olarak mı oluyor yoksa bu iş. Çünkü ben ev tutucam orada. Birde çalışma saatleri nasıl olur kazı çalışmasın da . Gerçi saat falan önemli değil. Sadece bir bilginiz var mı bu konuda?

gencbey5

• Restorasyon Forum
Ynt: Sorum Var :(
« Yanıtla #1 : 06 Nisan 2012, 20:58:58 »
Kazı saatleri sıcaktan dolayı harici bir durum olmazsa mesai saatleri gibidir. Sabahın 04.00'dan 14.00'a kadar çalışan ekip de gördüm, 08.00'dan 17.00'a kadar çalışanını da. Ücret ödemeden de seni çalıştıramaması lazım. Çünkü kazı personelinin sigorta pirimlerinin yatırılması lazım. Bazı kazıların personelinin seçimi, bakanlık yazışmaları ve bildirimlerinin bir iki ay önce bittiğini biliyorum. Yani bir dahaki sefere biraz daha acele etmelisin.

lestat
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 06 Nisan 2012, 21:03:03 »
Kazı Temmuzda başlayacağı için ekip dolmuştu ama kalacak yerin varsa sorun değil dedi çünkü hani kalacak yeri de onlar veriyor ya en azından onu vermeyecekleri için rahat olabilir. O yuzden ücreti merak ediyorum. Çünkü normalde arkadaşlarım var ama köpeğim olduğu için ev tutmam gerekiyor

gencbey5

• Restorasyon Forum
« Yanıtla #3 : 06 Nisan 2012, 21:24:53 »
Sinop Kazısı uzun soluklu diye duymuştum. Bu yılı bir şekilde geçir ozaman seneye listenin başında yer alırsın. Ücret her şekilde asgari ücreti aşar diyebilirim.

lestat
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 06 Nisan 2012, 22:04:39 »
yani ücret alırım . Asgari olsada yeter bana sadece ailemden bişey istemiyorum. Çünkü köpek olmasa ev tutmak zorunda kalmayacaktım o yuzden biraz laf edebilirler (:

* Bizi Takip Edin

Son Mesajlar

Ynt: KKTC Lefkoşa Selimiye Camii (Aya Sofya Katedrali) Gönderen: karacanenes
[25 Mart 2024, 12:09:22]

Teknik Personel Gönderen: TAŞYAPI
[24 Mart 2024, 16:13:27]

ÖN MUHASABE VE MİMAR PERSONEL ALIMI Gönderen: osman.blnk
[24 Mart 2024, 10:19:47]

Restorasyon alanında iş arıyorum Gönderen: Sudenur uysal
[22 Mart 2024, 19:19:58]

RESTORASYON ALANINDA DENEYİMLİ İNŞAAT TEKNİKERİ Gönderen: cabiyotlu
[22 Mart 2024, 11:02:48]