Restorasyon Forum

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Restorasyon Forum - Reklam Alanı

Gönderen Konu: mimari restorasyon bölümüne girebilir miyim?  (Okunma sayısı 28202 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Srokinq
  • Yeni Üye
  • *
meraba arkadaslar anadolu teknik lisesi makine mezunuyum.bu sene ygs sınavım kötü qecti ve ygs-5'ten 208 puan alabildim.bu puanla bir myo mimari restorasyon bölümüne qirebilir miyim?Makine mezunu olduqum için teknik resim dersi ve autocad qördüm ve çizimi severek yapıorum.

panikataka

• Yeni Üye
  • *
  • restoratör
Ynt: mimari restorasyon bölümüne girebilir miyim?
« Yanıtla #1 : 09 Mayıs 2010, 20:26:49 »
bildim kadarıyla inş. ve dengi bölümlerden mezun olmak yada duz liseden mezun olmak gerekir. ancak kendi bolumunden girebilirsin. fakat puanın cok yuksek olmasada yuksek olursa normal tercihlerde oldugu gibi bir hukuk bir işletme tercih eder gibi edebilirsin 2 yıllık oldugu için çok yuksek olmaz. ama geçiş yapamazsın. bunu eger dersanen varsa ordaki rehber hocalarınlada görüş.

Srokinq
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 09 Mayıs 2010, 20:38:17 »
bildim kadarıyla inş. ve dengi bölümlerden mezun olmak yada duz liseden mezun olmak gerekir. ancak kendi bolumunden girebilirsin. fakat puanın cok yuksek olmasada yuksek olursa normal tercihlerde oldugu gibi bir hukuk bir işletme tercih eder gibi edebilirsin 2 yıllık oldugu için çok yuksek olmaz. ama geçiş yapamazsın. bunu eger dersanen varsa ordaki rehber hocalarınlada görüş.

teşekkür ederim cevap için,geçiş değil zaten normal tercih yapamacağım.Alan dışı tercih olacağı için aobp kırılıcak biraz

yase

• yase
  • Restorasyon Forum
« Yanıtla #3 : 09 Mayıs 2010, 20:39:30 »
Merhabaa.. okuduğun bölümden mimari restorasyon bölümüne geçiş yapmam mümkün değil zaten...Bende lisede restorasyon bölümü okudum ve ozamnlar bu bölümü istemeyen arkadaşlarım var idi öss de  yüksek puan almaları sureti ile değiştirilebilmesi mümkün deniyordu...Fakat konuyu bilir kişiler sorman daha doğru olacaktır..
jasmine to sence
restoratör

Srokinq
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 09 Mayıs 2010, 20:44:12 »
Merhabaa.. okuduğun bölümden mimari restorasyon bölümüne geçiş yapmam mümkün değil zaten...Bende lisede restorasyon bölümü okudum ve ozamnlar bu bölümü istemeyen arkadaşlarım var idi öss de  yüksek puan almaları sureti ile değiştirilebilmesi mümkün deniyordu...Fakat konuyu bilir kişiler sorman daha doğru olacaktır..

normal tercih yapıp denicem şansımı çünkü biLdiğiniz üzere bu seneki katsayı oranı diğer senelere göre daha iyi sadece birkaç soruyla eşitlik sağlanabiliyor.Bir de çok tercih edilen bir bölümmüdür ?

yase

• yase
  • Restorasyon Forum
« Yanıtla #5 : 09 Mayıs 2010, 21:32:35 »
Sanmıyorum..Bilinçli olarak tercih edildiğini bile düşünmüyorum açıkcası :)
jasmine to sence
restoratör

Srokinq
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 09 Mayıs 2010, 21:50:33 »
Teşekkürler.. Azda oLsa bi şansım var diye düşünüyorum :)

sentimental
  • mimar zydrsn
  • Restorasyon Forum
« Yanıtla #7 : 09 Mayıs 2010, 23:23:34 »
Teşekkürler.. Azda oLsa bi şansım var diye düşünüyorum :)

eski sisteme göre puanınnız yaklaşık olarak 177 yapıyor buda sizin devlet üniversitelerinden birinde restorasyon okumanızı kısıtlıyor ama vakıf üniversitelerinden her hangi birinde restorasyon okuyabilirsiniz. ayrıca ülkemizde bu sistem öss sistemi acayip şansınızı zorlayın yazın yine de devletleri şansınıza belki gelir başarılar şimdiden :)
hayat ardına bakmadan yürüyebilme sanatıdır...

nursuuu
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 24 Mayıs 2010, 16:00:30 »
slm ben imam hatip mezunuyum ve mimari restorasyon okumak istiyorum ne yapmalıyım:(

mimari restorasyon
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 24 Mayıs 2010, 19:52:01 »
üniversite sınavlarına girmelisini.. ve mimari restorasyon bölümünü seçmelisin.

sentimental
  • mimar zydrsn
  • Restorasyon Forum
« Yanıtla #10 : 26 Mayıs 2010, 11:29:48 »
slm ben imam hatip mezunuyum ve mimari restorasyon okumak istiyorum ne yapmalıyım:(
bende İMAM HATİP mezunuyum Allah YARDIMCIN OLSUN öss ye girmen şart sadece 1.bölüm yapmanız gerekmektedir.
hayat ardına bakmadan yürüyebilme sanatıdır...

izmirli_cadı
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 14 Mart 2011, 18:09:21 »
Mimari restorasyon bölümünü okumak istiyorum bölüm hakkında çok az bilgim var. Hangi üniversitede daha iyi bir eğitim ala bilrim düz lise mezunuyum... yardımcı olursanız sevinirim..

rest..

• Restorasyon Forum
« Yanıtla #12 : 16 Mart 2011, 10:19:29 »
Mimari restorasyon bölümünü okumak istiyorum bölüm hakkında çok az bilgim var. Hangi üniversitede daha iyi bir eğitim ala bilrim düz lise mezunuyum... yardımcı olursanız sevinirim..

arkadaşım şu üniversite şu üniversiteden daha iyidir deme gibi bir lüksümüz yok ama bazı üniversiteler restorasyon bölümünde daha köklü olduğundan oraları önerebiliriz sadece...tabii böyle bir ayrım ne kadar doğru tartışılır...sonuçta tabikide üniversitede gördüğümüz dersler önemli ama bilgiler teoride diil pratikde şekilleniyor...öncelikle düz lise mezunu olduğundan dolayı eğer teknik resime eğilimli birisi değilsen biraz zorlanırsın ama halledersin diye düşünüyorum...

doganöz
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 22 Mart 2011, 21:34:26 »
Merhaba. Meslek lisesi bilgisayar bölümü mezunuyum.Mimari Restorasyon bölümüne girebilme şansım nedir sizce? Çizim yetenegim , tasarımım oldukça iyi. Cevap için şimdiden teşekkürler..

aslan38

• Mimar
  • Admin
  • Ya en iyi olacaksın! Yada en iyilerden olacaksın!
  • Okul: Kutahya Dumlupinar University - Azerbaijan University of Architecture and Construction
Re: mimari restorasyon bölümüne girebilir miyim?
« Yanıtla #14 : 23 Mart 2011, 13:35:17 »
yatay geçiş olarak bir şans görünmüyor zannedersem fakat. önlisans sınavına girerek tercih yapabilirsin.
ZArifoglu
Sinan'in izinden giden mimar.

edaaa
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 23 Mart 2011, 19:06:58 »
Düz liseden bu bölüme çıkıp gelen bile var. puanı aldıktan sonra gerisinin önemi yok zaten çokta puan istemiyor.

ozden
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : 15 Haziran 2011, 09:39:58 »
Merhaba ,
Maçka Akif Tuncel İç mekan tasarım mezunuyum sınavsız gecış için gerekli olan okul puanı nedir bilgi verirseniz çok sevinirim.

ef4
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : 26 Temmuz 2011, 19:04:46 »
ben sınavsız geçiş hakkımı kullancam ve kafam çok karıştı hangi üniversite daha iyi bilmiyorum ben safranboluda oturuyorum buranın daha iyi oldugunu soyluyolar napmalıyım yardım edinnnn lutfennnnnnnnnnnnnn

nurguzel
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : 28 Temmuz 2011, 01:53:46 »
bu bölüme geçiş yapanların belli bi puan üzerinde mi olması gerekiyor. bölüme geçişim yok ama meslek çıkışlıyım yeterli kontenjn kalırsa girebilirim. ist 60 kişilik devlet kntjn var, bu şekilde ist da ::) yıldız yada mimar sinana yerleşen varmı merak ediyorum

ASLI ÖZAKAYDIN
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : 30 Temmuz 2011, 03:08:49 »
düz lise çıkışlı olup,  yıldız yada mimar sinana yerleşen varmı merak ediyorum?

* Bizi Takip Edin

Son Mesajlar

Ynt: KKTC Lefkoşa Selimiye Camii (Aya Sofya Katedrali) Gönderen: karacanenes
[25 Mart 2024, 12:09:22]

Teknik Personel Gönderen: TAŞYAPI
[24 Mart 2024, 16:13:27]

ÖN MUHASABE VE MİMAR PERSONEL ALIMI Gönderen: osman.blnk
[24 Mart 2024, 10:19:47]

Restorasyon alanında iş arıyorum Gönderen: Sudenur uysal
[22 Mart 2024, 19:19:58]

RESTORASYON ALANINDA DENEYİMLİ İNŞAAT TEKNİKERİ Gönderen: cabiyotlu
[22 Mart 2024, 11:02:48]