Restorasyon Forum

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Restorasyon Forum - Reklam Alanı

Gönderen Konu: Merhaba arkadaşlar bir göz atın :)  (Okunma sayısı 3486 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Corpseowl
  • Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: Gamze kara
  • Meslek: Sağlık teknikeri
  • Okul: Gazi ünivesitesi
Merhaba arkadaşlar bir göz atın :)
« : 03 Ocak 2017, 00:07:51 »
Merhaba arkadaşlar sizden ytü mimari restorasyon hakkında bilgi almak istiyorum. Hocalar, ders saatleri, iş olanakları. 90 doğumlu daha önce gazi üniversitesi mezunuyum. Hiçbir şekilde memleketimde iş bulamadım bu sebepten eğitim alıp inşaat boyacılığı belgesi aldım. Bu sayede sektör değiştirmiş oldum. Şimdi ise yeni mesleğimi daha ileri seviyeye taşımak için bu bölümü araştırıyorum. Düşünceleriniz nelerdir ? :)

ozgenurkaraman
  • Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: Ozgenur karaman
  • Meslek: Ogrenci
Ynt: Merhaba arkadaşlar bir göz atın :)
« Yanıtla #1 : 03 Ocak 2017, 00:50:30 »
YTÜ eğitiminin güzel ama çok zor olduğunu biliyorum arkadaşım gidiyor o üniversiteye zorlanıyorsun ama geçekten öğreniyorsun işi . Ben Bilgi Üniversitesi Mimari restorasyon okuyorum berabat bir eğitim ilgisiz alakasız bilinçsiz öğretim üyeleri asla tavsiye etmem sadece isim yapmış bir okul içine girdiğinizde nerden geldim buraya diyorsunuz.

Corpseowl
  • Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: Gamze kara
  • Meslek: Sağlık teknikeri
  • Okul: Gazi ünivesitesi
« Yanıtla #2 : 03 Ocak 2017, 01:32:55 »
Teşekkür ederim bilgi için bende ne olur ne olmaz diye burslu olarak dahil vakıf üniversitesi düşünmüyorum. Ama dediğim gibi iş olanakları nasıl ne yaparım onun hakkında hiç fikrim yok 26 yaşında halen işsiz olmak gerçekten benim için onur kırıcı

ozgenurkaraman
  • Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: Ozgenur karaman
  • Meslek: Ogrenci
« Yanıtla #3 : 03 Ocak 2017, 01:49:39 »
ben henüz mezun olmadım bu sene olacağım iş olanağı nasıl malesef fikrim yok fakat mimarlığa veya mühendisliğe tamamlamadığımız sürece istediğimiz parayı kazanamayacağımızı biliyorum tekniker oluyoruz çok bilgimiz yok 26 yaşındasın 2 yıl bu bölümü okuyacaksın, iş ilanlarına başvurduğumuzda çoğu şirket en az 5 yıl tecrübe diye işe almıyorlar bizde kimse almadığı için tecrübe sahibi olamıyoruz :)

aslan38

• Mimar
  • Admin
  • Ya en iyi olacaksın! Yada en iyilerden olacaksın!
  • Okul: Kutahya Dumlupinar University - Azerbaijan University of Architecture and Construction
« Yanıtla #4 : 04 Ocak 2017, 07:51:24 »
Teşekkür ederim bilgi için bende ne olur ne olmaz diye burslu olarak dahil vakıf üniversitesi düşünmüyorum. Ama dediğim gibi iş olanakları nasıl ne yaparım onun hakkında hiç fikrim yok 26 yaşında halen işsiz olmak gerçekten benim için onur kırıcı

Merhaba,

Restorasyon kendi icinde ana bilim dalina gore gruplara ayrilir fakat gordugum kadariyla sizin istediginiz alan Mimari Restorasyon uzerine yanlis anlamadiysam. Ulkemiz'de cok kadim bir gecmisi olmasada Restorasyon uygulama teknikleri konusunda gayet hizli ilerleme kaydettigimizi soyleyebilirim. Oncelikle size Restorasyon egitimi konusunda yonlendirmeler ve tavsiyelerimi yazayim, sonrasinda is olanaklari ve piyasa hakkinda bilgilendirmeler veririm.  Tabiki ulkemiz'deki Restorasyon egitimi veren diger universitelerimiz'de olsa her onemli alaninda belli basli universiteler oldugu gibi bu alanda da belli basli diyebilecegimiz universiteler mevcut. Acikcasi YTU'nun restorasyon egitimi kalitesini bilmedigim icin bu konuda bir yorumda bulunmayacagim. fakat YTU'nun Mimarlik egitimi konusunda gayet iyi oldugunu biliyorum. Size tavsiye edebilecegim ilk 3 universiteyi soyle siralayabilirim.
1-Kutahya Dumlupinar Universitesi
2-Karabuk-Safranbolu MYO
3-Yildiz Teknik Universitesi
Ben, Kutahya Dumlupinar Universitesi mezunu biri olarak sirf mezun oldugum icin degil! aldigim kaliteli egitimden dolayi ilk siraya yazdim. Tabi her ne kadar ilk siraya Kutahya Dumlupinar'i yazsam da Karabuk'de okuyan arkadaslarimdan bildigim kadariyla oranin egitiminin de cok kaliteli oldugu bilgisini almistim. Bizim sinava girdigimiz yil yanlis hatirlamiyorsam bu iki universitenin puanlari en yuksek olanlardi. Yildiz Teknik Unv. avantajini da tamamen Istanbul universitesi olmasina bagliyorum. Okurken calisma ihtimalinizi ve/veya okuduktan sonra is bulma ihtimalinizi yukseltecektir.

Piyasa ile ilgili olarak soyleyebileceklerim, Eger gercekten kendinize bu meslegi yapacaginize inandirirsaniz ve bu alanda gelisim gosterir isinizi severseniz mutlu olmamak icin hicbir neden yok! Taseron usulu proje elemani olarak yalniz calisirim derseniz sozlesmenizi iyi yapmanizi oneririm. Bu konuda tabiki hakkini yemeyelim cok kalifiye sirketlerimiz var fakat bazi art niyetli sahislar, sirketler de yok dersem samimiyetsiz davranmis olurum. Kazanciniz, Calismak istediginiz sehir, bolge ve bu bolgede yer alan egitimli kisi sayisina gore farklilik gosterecektir. Yasinizi yadirgamaniza gerek yok! zira bu meslek emekliligi olmayan bir meslek. Calisma ve okuma hayatinizda basarilar dilerim,

Saygilarimla,
ZArifoglu
Sinan'in izinden giden mimar.

* Bizi Takip Edin

Son Mesajlar

Ynt: KKTC Lefkoşa Selimiye Camii (Aya Sofya Katedrali) Gönderen: karacanenes
[25 Mart 2024, 12:09:22]

Teknik Personel Gönderen: TAŞYAPI
[24 Mart 2024, 16:13:27]

ÖN MUHASABE VE MİMAR PERSONEL ALIMI Gönderen: osman.blnk
[24 Mart 2024, 10:19:47]

Restorasyon alanında iş arıyorum Gönderen: Sudenur uysal