Restorasyon Forum

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Restorasyon Forum - Reklam Alanı

Gönderen Konu: Tarihi evlere restorasyon hibe desteği verilecek  (Okunma sayısı 13073 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

RestorasyonForum

• Yönetici
Tarihi evlere restorasyon hibe desteği verilecek

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın tarihi evlerin restorasyonuna yönelik yaptığı yardımlardan faydalanmak isteyenlere 2011 yılı için yapılacak hibe yardımları belli oldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'na geçtiğimiz yıl içinde Kastamonu ilinde bulunan tarihi tescilli yapıların sahipleri tarafından 180 proje başvurusu ve 288 adet de proje uygulaması talebinde bulunulduğu öğrenildi. Bu başvurulardan 9 kişiye proje, 12 kişiye de proje uygulama yardımı yapıldıği açıklandı.
Kastamonu'da merkez 5, Taşköprü 3 ve İnebolu'dan 1 kişi olmak üzere toplam 9; proje uygulamasında ise merkez 5, Taşköprü 5, Devrekani 1 ve İnebolu'dan da 1 toplamda da 12 kişiye hibe yardımında bulundu. Proje uygulamalarında ise en fazla 25-30 bin TL arasında yardım alındı.
2010 yılında Taşınmaz Kültür ve Tabiat Varlıklarının Onarımına Yardım Komisyonu tarafından 69 kişiye proje ve 17 kişiye de proje uygulaması yardımında bulunulmuştu. 2011 yılında ise büyük düşüş yaşanarak 9 proje ile 12 proje uygulamasına yardım yapıldı. Bu düşüşün 2- 3 yıldan beri her yıl aynı kişilerin başvurularını yenilemesinden kaynaklandığı, yeni kayıt yaptıranların ise 20 kişiyi geçmediği öğrenildi.

Kastamonu Cihan
Bu Foruma yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar Forumumuzda. Konu açamaz, Eklenti indiremez. Forumumuzu tam anlamıyla kullanmak için Üye olabilirsiniz..

aslan38

• Mimar
  • Admin
  • Ya en iyi olacaksın! Yada en iyilerden olacaksın!
  • Okul: Kutahya Dumlupinar University - Azerbaijan University of Architecture and Construction
Re: Tarihi evlere restorasyon hibe desteği verilecek
« Yanıtla #1 : 26 Mayıs 2011, 01:42:27 »
umarım daha da güzel haberler gelir.... teşekkürler  alkışla
ZArifoglu
Sinan'in izinden giden mimar.

* Bizi Takip Edin

Son Mesajlar

Ynt: KKTC Lefkoşa Selimiye Camii (Aya Sofya Katedrali) Gönderen: karacanenes
[25 Mart 2024, 12:09:22]

Teknik Personel Gönderen: TAŞYAPI
[24 Mart 2024, 16:13:27]

ÖN MUHASABE VE MİMAR PERSONEL ALIMI Gönderen: osman.blnk