Restorasyon Forum

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Restorasyon Forum - Reklam Alanı

Gönderen Konu: restorasyon adayına yardım !!  (Okunma sayısı 4896 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

reis12345
  • Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: hakan yılmaz
  • Meslek: öğrenci
restorasyon adayına yardım !!
« : 24 Ağustos 2014, 13:08:43 »
arkadaşlar ben bu sene mimari restorasyon bölümüne yerleştim.
Bölüm hakkında hiçbir bilgim yok bana restorasyon mezunu ne iş yapar nerelerde çalışır bölümün dersleri zor mu dgs ile mimarlıga veya iç mimarlıga tamamlamak zor mu yardımcı olursanız sevinirim.

nesimi

• Restorasyon Forum
  • Nesimi KILIÇASLAN
  • Okul: ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ
Ynt: restorasyon adayına yardım !!
« Yanıtla #1 : 24 Ağustos 2014, 15:59:04 »
Restorasyon programı, her türlü tarihi binanın restorasyonu, onarımı ve korunması ile ilgili restorotör mimara yardımcı ara meslek elemanı yetiştirir. Restorasyon teknikerleri, serbest piyasadaki restorasyon uygulamalarında çalışabilecekleri gibi, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Kültür Bakanlığı, Müzeler, Milli Saraylar, Milli Parklar, Karayolları Genel Müdürlüğü, Belediyeler... kamu kuruluşlarında görev alabilirler. [/size]Restorasyon Programının Amacı : Restorasyon ve konservasyon programının amacı, tabiat ve kültür varlıklarının korunması ve onarımı alanında çalışacak teknik elemanları yetiştirmektir. Restorasyon Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : Restorasyon ve konservasyon programında, kimya, fizik ve mineroloji gibi temel bilim dersleri, güzel sanatlar, klimatoloji, müzecilik, sergileme ve depolama, fotoğrafçılık, restorasyon-konservasyon uygulamaları, teknik resim gibi dersler okutulmaktadır. Restorasyon için Gereken Nitelikler : Restorasyon ve konservasyon programında eğitim görmek isteyen kimsenin üst ün bir renk ve şekil algısına, parmaklarını ve ellerini ustalıkla kullanabilme gücüne ve estetik gücüne sahip, güzel sanatlara ilgili ve açık havada çalışmaktan hoşlanan kimseler olmaları beklenir.

Tabi restoratörlüğü sadece çizim olarak yapanda var tabi.rölöve restitüsyon ve restorasyon projeleri çıkarmak gibi...
[/color]
Tarihini ve kültürlerini bilmeyen,korumayan her toplum cehalet ve fukaralığa mahkumdur.

* Bizi Takip Edin

Son Mesajlar

Ynt: KKTC Lefkoşa Selimiye Camii (Aya Sofya Katedrali) Gönderen: karacanenes
[25 Mart 2024, 12:09:22]

Teknik Personel Gönderen: TAŞYAPI
[24 Mart 2024, 16:13:27]

ÖN MUHASABE VE MİMAR PERSONEL ALIMI Gönderen: osman.blnk
[24 Mart 2024, 10:19:47]

Restorasyon alanında iş arıyorum Gönderen: Sudenur uysal
[22 Mart 2024, 19:19:58]

RESTORASYON ALANINDA DENEYİMLİ İNŞAAT TEKNİKERİ Gönderen: cabiyotlu
[22 Mart 2024, 11:02:48]