Restorasyon Forum

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Restorasyon Forum - Reklam Alanı

Gönderen Konu: HAYDI RESTORATORLER IS BASINA  (Okunma sayısı 6684 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Abdulkadir Akpınar

• Yeni Üye
  • *
HAYDI RESTORATORLER IS BASINA
« : 27 Ağustos 2011, 22:42:52 »
RESTORATÖRLER İŞ BAŞINA
Basra dan Mektup

Meslek hayatımızda; Restoratörler var olmaya başladıktan bu yana, hep onlarla birlikte, onların yanında  olmaya çalıştık. Türkiyenin Medeniyet-Kültür-Tarihi eserlerininin Restorasyonlarında, yeniden ihya edilmeleri, hayata kazandırılmalarında restoratörlere ihtiyaç olduğunu ilan ettik, devlete duyurmaya çalıştık. 90’ lı yıllardaki Şehzade Mehmet, Sultanahmet, Süleymaniye, Selimiye, Rüstempaşa ve onlarca Restorasyonunu üstlendiğimiz muhteşem tarihi yapılarda hep önde Restoratörler olsun istedik. Onları yetiştirmeye, Medeniyet eserlerimizin, Restorasyon Tabibi olmalarını sağlamaya çalıştık. Ve yüzlercesine destek, rehber, usta olduk.
   ŞİMDİ, Irak- Basrada Saddam Saraylarının restorasyonu ,davetiye ve tercih ile, bize ve dolayısı ile sizlere takdir ve nasip oldu.
   İslam-Arap Mimarisinin bir çümbüşü olan bu eserlerde, bir Türk Sesi, Nefesi olmak, el emeği göz nuru,ihyasında ter dökmek istermisiniz?
Ortak bir Medeniyyetin yeniden anlaşılması, hayata kazandırlmasında tabib olmak-cerrah olmak ve hayat vermeye vesile olmayı düşünür müsünüz ?
   Restoratörler dünyaya açılsın, aransın, istensin isteriz. Bunun içinde onlara yol açmaya çalışırız.
   Yeryüzünde hiç bir millete nasip olmayan, erişilemez muhteşem bir Medeniyet ve Mimarinin sahibi iken - öküzün trene baktığı gibi - bir pagan zihniyet nedeni ile Mimarimiz Medeniyet ve Kültürümüz hakedince anlaşılama mıştır.
Yüzlerce, evet binlerce türk islam mimarisi üzerine A.B.D. , Japon, Çin v.b Üniversitelerinin araştırmacılarının siteleri var iken Türkiyede acı verici bir aşağılık bir cehaletin ve kendi medeniyetine yabancılaşmanın sonucu birkaç restoratörün oluşturduğu tek bir site mevcuttur. Tarihine sahiplenmekte, yine bir Restoratörün ışık olması ile başlıyor demek. Üniversitelerimiz ve mimarlarımız nerede?
   Söylenecek çok şey var dostlar!
   Evet Restoratör Y. Mimar ve uzman rest. Mühendis ustalarınız, ağabeyleriniz rehberliğinde görev bekliyor sizleri.
   Irak dan daha sonra libyaya, Cezayire, Tunus ve Fasa geçmeye hazırmısınız?
   Haydi iş başına. hayat kazandırıcı .Medeniyet tabibi olacak Restoratörler
NOT:
   Irak Basra’da hiç bir güvenlik sorunu yoktur. Irakda olayların olmadığı tek yer liman şehri Basra’dır. 500 bin m2; gölet ve akarsular ile çevrili saray alanı içerisinde sorunsuz şantiye ve güvenlik sistemi.
   Sizlerle çok çalışıp çok örnek işler yapalım öğrenelim, öğretelim istedik. İsteriz ki bütün işleri restoratörler ile yapalım. Bunun için en az 50 restoratör ile dünya’ ya bir restorasyon örneği vermek istiyoruz. Bayram sonu ilk hafta ve ay içerisinde hazır olmanız dilekleri ile. Hadi Milletimiz ve insanlık için  hayırlı olsun.

EMAİL:                     AKPINAR RESTORASYON
akpinarrestorasyon@hotmail.com                                   Abdulkadir  AKPINAR
info@akpinarrestorasyon.com            Uzm. rest. İns .muh.
web : www.akpinarrestorasyon.com         Yon. Kur. Bsk.
TEL : 00 90 533 567 19 38            Genel Koordinator   
00 90 212 518 12 33
0090 212 516 85 59

yalancı sahtekar
  • Ziyaretçi
Ynt: HAYDI RESTORATORLER IS BASINA
« Yanıtla #1 : 08 Aralık 2011, 18:50:59 »
Ne SSK yatırır nede maaşınızı düzgün şekilde verir 50 tl 50 tl geçiştirir sürekli. tek verdiği şey vaatler. şunu yapçaz bunu yapçaz. sürekli milyondolarlık işlerden bahseder cebinde iki kuruş para yoktur. ben kendisini şikayet ettim sosyal sigortalar kurumuna. size tavsiyem kendisinden uzak durun.. kısa özgeçmişini yazdım işte. okuyun aklınız yoksa çalışın kendisiyle..

şeymay
  • Yeni Üye
  • *
Ynt: HAYDI RESTORATORLER IS BASINA
« Yanıtla #2 : 20 Eylül 2012, 23:50:21 »
yaklaşık bir ay çalıştım bu firmada denize düşen yılana sarılır misali her şeye katlanmaya çalıştım..mesela bana bi bilgisayar bile temin edemediler ve günlerce ha geldi ha gelecek diye oyaladılar ben mecburen kendim tedark ettm..bırakn 50 tl yi tek kuruş alamadım..ya buz gibi havalarda klimayla ısınan ofiste bu klima çok açılmıyacak diye günde defalarca uyarılıyorduk ve sonunda klımalar bozuldu bende soluğu hastanede aldım o günden sonra beni ofiste gören olmadı.. ben denedim yanıldım siz denemeye bile kalkmayın arkadaşlar..;)

* Bizi Takip Edin

Son Mesajlar

Ynt: KKTC Lefkoşa Selimiye Camii (Aya Sofya Katedrali) Gönderen: karacanenes
[25 Mart 2024, 12:09:22]

Teknik Personel Gönderen: TAŞYAPI
[24 Mart 2024, 16:13:27]

ÖN MUHASABE VE MİMAR PERSONEL ALIMI Gönderen: osman.blnk
[24 Mart 2024, 10:19:47]

Restorasyon alanında iş arıyorum Gönderen: Sudenur uysal
[22 Mart 2024, 19:19:58]

RESTORASYON ALANINDA DENEYİMLİ İNŞAAT TEKNİKERİ Gönderen: cabiyotlu
[22 Mart 2024, 11:02:48]