22 Mayıs 2019, 21:52:09Son Üye: skywolker

Reklam Alanı

Son İletiler

Sayfa: 12 3 ... 10
1
İş Arayanlar / Eski eser projelendirme ve İdare Onay takibi
« Son İleti Gönderen: ebruarda Bugün, 12:38:55 »
Tarihi yapıların Rölöve-Restitüsyon-Restorasyon/Rekonstrüksiyon Çizimleri ile ekleri ve raporlarının hazırlanması. Kurul/Belediye takibi ve sonuçlanması aşamasında her türlü işi 15 yıldır yapan bir Restoratörüm. Tam zamanlı yada fason olarak iş aramaktayım. İletişim olarak ebruarda@hotmail.com 'dan ulaşabilirsiniz.
2
Eleman Arayanlar / mimar-içmimar-restorasyon uzmanı
« Son İleti Gönderen: ELİFECEVAROL Bugün, 07:29:06 »
Merhabalar,
Yurtdışı merkezli tanınmış bir emlak firması olan firmamıza,İstanbul ve İzmir'de ikamet eden,konut ve eski eserlerin satışında yer alabilecek,prezentabl,prim odaklı çalışabilecek bayan mimar-içmimar-restorasyon uzmanları aranmaktadır.İlgililerin cv'lerini elifecevarol35@gmail.com adresine yollamaları rica olunur.
3
Haberler / Sultanahmet Camii’nde tartışma yaratan restorasyon
« Son İleti Gönderen: RestorasyonForum Bugün, 03:57:40 »
Sultanahmet Camii’nde tartışma yaratan restorasyon

İstanbul'un önemli kültür ve turizm varlıklarından biri olan Sultanahmet Camii'nde devam eden restorasyon çalışmaları sırasında iskelenin avlu duvarındaki beton pencerelerin kırılarak kurulması tartışma yarattı. Restorasyonu üstlenen İstanbul Vakıflar Birinci Bölge Müdürlüğü, kırılan yerlerin 1960'lardan sonra yapıldığını belirterek tarihi bir değerinin olmadığını açıkladı.Osmanlı Padişahı I. Ahmed tarafından tarihi yarımadada, Mimar Sedefkâr Mehmed Ağa’ya yaptırılan ve 6 minaresiyle bilinen 400 yıllık Sultanahmet Camii’ndeki restorasyon çalışmaları 2017 yılının Temmuz ayında başladı. Vakıflar Birinci Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalarda caminin tamamı için çalışmalar başlatıldı. Cami kubbesinden başlatılan çalışmalar daha sonra minare ve dış cephede de devam etti. Cami avlusunun onarımına ise geçtiğimiz haftalarda başlandı. Çalışmalar kapsamında önce avlu duvarlarının bulunduğu bölgeye iskele kuruldu. Ancak iskele kurulurken tarihi cami avlusunun pencerelerindeki beton blokların kırılarak iskelenin tutturulması tartışmalara neden oldu.“BUNLAR 1960’LARDAN SONRA YAPILMIŞ VE ORİJİNAL OLMAYAN YAPILAR”

Restorasyonla ilgili bilgi veren İstanbul Vakıflar Birinci Bölge Müdürü Mürsel Sarı, çalışmaların bilim kurulu gözetiminde titizlikle devam ettiğini söyledi, “Pencere dediğiniz yerlere biz ‘içlik’ ve ‘dışlık’ diyoruz. İşte bunları söktük” diyen Sarı, “Bunlar, 1960’lardan sonra yapılmış ve orijinal olmayan yapılar. Sosyal medyada az önce baktık. Birisi, ‘414 yıllık pencereyi ne yaptın’ diye soruyor. Bu orijinal değil ki. Bunlar çimentodan yapılmış donatılar. Biz bütün çimentoları yapıdan uzaklaştırıyoruz. Çünkü günümüz restorasyon tekniğine zarar veriyor. 14.11.2011 tarihinde bilim kurulu tarafından alınan karar var. Bu kararda, ‘Çimentolu niteliksiz içlik ve dışlıkların sökülmesine’ diye karar vermiş. Karara göre bir numune yaptık ve restorasyonda bunları yapıya uygulayacağız. Şimdi tüm bunları bilmeden sosyal medyada paylaşmak, başta vakıflar çalışanı olarak emeğimize saygısızlıktır. Ayrıca bilim heyeti hocalarımızın bilimine ve ilmine yapılmış saygısızlıktır. Bakın biz burada çelik platform koyduk, alttaki orijinal döşemelere zarar vermesin diye ahşap takozlar koymuşuz” dedi.

“AMACIMIZ EN KISA ZAMANDA BURANIN RESTORASYONUNU BİTİRMEK”

Mürsel Sarı, “Başlarken 4 yıl diye öngörüde bulunmuştuk. Şimdi 2 yılı geride bıraktık. Ama çalışmaları 2 yılın üzerinde olabilir. Çalışmalar titizlikle devam ediyor. Çünkü söz konusu yer Sultanahmet Camii. O yüzden de titiz çalışmak lazım. Çalışıyoruz da. Amacımız en kısa zamanda buranın restorasyonunu bitirmek. Şu ana kadar yüzde 30’ları geçmişizdir” ifadelerini kullandı.

Gökhan ÇELİK – Cemal  YURTTAŞ-Onur MERİÇ / DHA
4
MERHABA mimarist@gmail.com  ADRESİNE CV ATABİLİR MİSİNİZMerhaba,cv yolladım inceleyebilirsiniz.
5
Eleman Arayanlar / Ynt: MİMAR / RESTORASYON TEKNİKERİ
« Son İleti Gönderen: Eray dedekoca Dün, 17:19:57 »
Kavram Üniversitesi mimari restorasyon mezunuyum 21 yaşındayım çengelköyde ikamet ediyorum eğer kriterlerim sizlere uygunsa sizlerle çalışmaya talibim
6
MERHABA mimarist@gmail.com  ADRESİNE CV ATABİLİR MİSİNİZ
7
İlan Günceldir.
8
İş Arayanlar / Ynt: Restorasyon iş arıyorum
« Son İleti Gönderen: çağlayapıcı Dün, 01:24:35 »
Merhaba nerede restorasyon yapıyorsunuz iş ile ilgili bilgi verebilirmisiniz
9
İş Arayanlar / Ynt: Restorasyon iş arıyorum
« Son İleti Gönderen: veysel Dün, 00:30:10 »
mrhb kalem isi var istersen 0538 3759538 veysel

10
Ürün Satanlar / Revzen Yapı
« Son İleti Gönderen: revzenyapı 20 Mayıs 2019, 18:53:58 »
Firma olarak 3 kuşaktır bu sektörde hizmet göstermektedir.
Restorasyon adına her kalem de uygulamalı olarak ve  ayriyeten firmamız kendi bünyesinde 3dsMAx, AutoCAD gibi proje hizmetler vermektedir.
Başta Yıldız Sarayı, Topkapı Sarayı, Fatih Camii, Beyazıt Camii ve Mihrimah Sultan Camii olmak üzere İstanbul'da birçok tanınmış büyük eserler de faliyet göstermekte olup ayriyeten yurtdışında birçok tarihi eserler de TİKA'ya bağlı birçok eser de faliyet göstermekteyiz.
Sayfa: 12 3 ... 10

* Bizi Takip Edin

Son Mesajlar