22 Mayıs 2019, 09:44:24Son Üye: ELİFECEVAROL

Reklam Alanı


Gönderen Konu: Sivas Arkeoloji Müzesi'nde Tanıtım Çalışmaları Sürüyor  (Okunma sayısı 4842 defa)

İSMAİL

  • Restorasyon Forum
  • *****
  • İleti: 685
  • Cinsiyet: Bay
  • Okul: Mimar Sinan Üniversitesi

Sivas Arkeoloji Müzesi'nde Tanıtım Çalışmaları Sürüyor

Sivas Arkeoloji Müzesi'nin bilgilendirme çalışmalarına hız veren müze yönetimi diğer yandan da tanıtım çalışmaları gerçekleştirdi.

Kentte müzeleri öncelikle yerel halkın gezmesi gerektiğini belirten Müze Müdürü Ayşegül Canan Ortakçı, "Müzelerimizi tanıyanlar dışarıda da tanıtma fırsatı bulacaklardır. Müzemizin sanal ortamda da tanınması için web sitesi hazırlandı. Elbette bu bizim için yeterli değildi. Müzenin tanıtımına ve önemine vurgu yapan afiş ile broşürler bastırdık. Bu materyalleri; tren garı, otogar, havaalanı gibi yolcuların uğrak mekanları ile üniversite, askeriye gibi kamu kurumlarına göndererek tanıtımımızı gerçekleştirmek istiyoruz. Amacımız müze ziyaretçilerimizi arttırmaktır. İlimiz müzelerinin daha iyi tanıtılması için çalışmalarımız sürecek" dedi.

5 bin 965 metrekare alan üzerine kurulan ve Orta Anadolu'nun en büyük arkeoloji müzesi olarak tanımlanan müzede 2 bin 500'e yakın arkeolojik eser, 6 bine yakın sikke bulunduğunu belirten Müze Müdürü Ortakçı, "Bunun yanı sıra kum havuzu, kil tablet çalışmaları, resim çalışmaları, arkeolojik kazı alanı gibi çocuk eğitim alanları da müzemizde mevcuttur. Orta Anadolu'nun en büyük müzesine ziyaretçilerimizi bekliyoruz" diye konuştu.İHS - SİVAS
Bu Konuyu Paylaş Digg  Facebook  SlashDot  Delicious  Technorati  Twitter  Google  Yahoo


 

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.

Kullanıcı Adı: E-Posta:
Doğrulama:
Resimde gördüğünüz harfleri giriniz
Harfleri dinle / Farklı bir resim göster
Resimde gördüğünüz harfleri giriniz:
Eylül'den sonra hangi ay gelir? (Güvenlik Sorusunu kutuya giriniz):

* Bizi Takip Edin

Son Mesajlar