Restorasyon Forum

Restorasyon Forum => Tanışma => Konuyu başlatan: sguvenn - 05 Şubat 2018, 20:25:21

Başlık: Deneyimli arkadaşlar tavsiyeleriniz lütfen !!
Gönderen: sguvenn - 05 Şubat 2018, 20:25:21
Merhaba arkadaşlar ,

Konu benim karıyerimle alakalı ve şuan için dönüm noktasındayım ve siz deneyimli,deneyimsiz arkadaşlardan hem fikir,yardım ve bilgi almak isterim.Hemen kısaca kendimi tanıtmak isterim beykent üni. mimari restorasyon mezunuyum 2011. sonrasında aöf uluslararası ilişkileri bitiridim 2016.
Beykent üniversitesinden mezun olduktan sonra çok kısa sürelide olsa mimari ofislerde çalıştım ama bu süre 5 ay kadar sürdü.Daha sonrasında sektör değiştirip lüks mağazacılığa yöneldim 5 sene devam ettirdim ve 2017 yılında askere gittim bitirip döndüm.Yaşım 29 bu arada.Şimdi ben kendi bildiğim işe dönmek(mimari alana) istiyorum çok ama bunun biraz zaman alacağını düşünüyorum.Lise de iç mekan tasarımı okudum metrelerce proje çizdiğim, maketler hazırladığım severek devam ettirdiğim bir işti bu ama şimdi sanki çok geç kalmış gibi hissediyorum,Proje yorumlayabilirim ,kesit,plan halen detay bilgilerim var ama tabii çok zaman oldu yaklaşık 9 senedir bu sektörden uzağım Autocad öğrenmiştim tabii ki şuan unuttum ama 1 ay kadar çabalarsam hemen temelini kavrayabilirim.Buraya kadar az çok anlattım durumumu ve asıl soru şu size ;

sizce çokmu geç kaldım ? değilse eğer nereden başlamalıyım nasıl geliştirmeliyim kendimi ve nasıl iş bulurum bu deneyimsiz halimle..

Cevaplarsanız çok memnun olurum.Hoşçakalın.
Başlık: Ynt: Deneyimli arkadaşlar tavsiyeleriniz lütfen !!
Gönderen: aslan38 - 06 Şubat 2018, 15:33:03
Merhaba Sayin Guven,

Oncelikle keske kelimesi ne kadar acimasizdir bilirim fakat benim size tavsiyem eger mevcut isinizden memnunsaniz bu konuda bir meslek degisikligi yapmayin! fakat eger mesleginizi seviyor ve bu alanda calismak istiyorsaniz bu isin tecrube isi oldugunu ve zamanla ilerleyebileceginizi bilmeniz gerekir. Meslegin acimasiz yanlarini da unutmamanizi tavsiye ederim.
Başlık: Ynt: Deneyimli arkadaşlar tavsiyeleriniz lütfen !!
Gönderen: ayseyldz01 - 25 Temmuz 2018, 13:10:27
Merhaba
Bence hiç bir şey için geç kalmamışsınız eğer gerçekten mimariye yönelmek istiyorsanız ilk önce bilgilerinizi pekiştirmenizde fayda var iş bulmak kolay değil fakat çabalamadan bekleyerek hiç bir şey elde edemezsiniz kendinize kaliteli bir özgeçmiş formu hazırlayarak başlamanızda fayda var bu şekilde iş başvurularınıza başlamanız lazım.
Başlık: Ynt: Deneyimli arkadaşlar tavsiyeleriniz lütfen !!
Gönderen: ArchSky.. - 21 Eylül 2019, 00:30:31
ileride keşke tekrar deneseydim diye düşünme ihtimaliniz olduğuna inanıyorsanız denemelisiniz.
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2020, SimplePortal