Restorasyon Forum

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Reklam Alanı

Gönderen Konu: Sizce Bir Dernek Olarak Ele Alınacak İlk Konu Şu Olabilirmi ?  (Okunma sayısı 2895 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tmr-50

  • Restorasyon Forum
  • **
  • İleti: 94
  • Cinsiyet: Bay
Bilindiği üzere serbest meslek mimar mühendis yada restorasyon firmalarının yanında çalışan çok fazla arkadaşımız genelde haklarının yenildiğini, yeteli ücretlerini alamadıklarını yada yeterli ücret alınsada asgari ücretten sigortalandığını her platformda dile getirmektedir. 

Nasıl ki MİMARLAR ODASININ bir asgari çalışma ücreti varsa neden restoratörlerinde olmasın!!!

Benim çok sayıda yeni mezun olmuş mimar, mühendis arkadaşım 1.500.00, 2.000.00TL'ye çalışşa dahi 2.700TL üzerinden sigortalı görünmektelerdir bunun sebebi;

MİMARLAR ODASININ aldığı şu karardır...
Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği ile SGK arasında yapılan bu protokol gereğince, ücretli çalışan mimar ve mühendisler için, 2013 yılı ilk işe giriş bildirgesinde baz alınacak asgari brüt ücret 2.700 TL (ikibinyediyüz Türk Lirası) olarak belirlenerek TMMOB tarafından Sosyal Güvenlik Kurumuna 7 Aralık 2012 tarihinde bildirilmiş olduğundan; hizmet sözleşmesiyle ücretli olarak çalışan mimarların 2013 yılı için asgari ücreti brüt 2.700 TL olarak uygulanacaktır.

Ücretli çalışan mimarların çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve sorunlarının çözümü noktasında Mimarlar Odası Ankara Şubesi çalışma gruplarında görev alabilir, ücretsiz hukuk danışmanlığımızdan yararlanabilirsiniz.

Saygılarımla,
Tezcan Karakuş Candan
42.Dönem Yönetim Kurulu a.
Sekreter Üye


Sormak istediğim şey şu eğerki yeni açılmış olan bu derneğin üyelerine sağlamış olduğu hakları yine bu derneğin uğraş ve çabaları sonucunda seslerini duyurup resmi kurum ve kuruluşların bu talebi tanıması söz konusu olabilirmi??

Egerki böyle bir şey olabilirse neden bir girişim yapılmıyor ???

Bir Açıklama Yapılarak Başta Üyerlerini Sonrasında İse http://www.restorasyonforum.com 'un üyelerini Aydınlatması Bizi Mutlu Edecektir!!!

Saygılarımla, Tamer KEBAPCI
Tarihe Ve Doğaya Saygılı Tasarımlarla Daha Modern Bir Dünya...

 

* Bizi Takip Edin

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal