Merhaba

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: alüminyum kompozit panel detayı  (Okunma sayısı 12559 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yagmurarif
  • Yeni Üye
  • *
  • İleti: 6
  • Cinsiyet: Bayan
alüminyum kompozit panel detayı
« : 11 Eylül 2013, 11:53:18 »
arkadaşlar alikobant detayı yada dış cephe kaplama detayı varmı elinizde?dwg olur pdf olur yardımcı olurmusunuz lütfen?

AL? pektas
  • Ziyaretçi
Ynt: alüminyum kompozit panel detayı
« Yanıtla #1 : 24 Ekim 2018, 10:44:32 »
NEDEN ALEMİNYUM KOMPOZİT PANEL KULLANMAMALIYIZ
NEDEN PASLANMAZ KROM SAC KULLANMALIYIZ
 Aleminyum kompozit paneller kullanım ve fiyat açısından bina ve iş yerlerinin dış cepe kaplamasında kullanılabilir. Karşıdan bakınca güzel görünmesi  her işte kullanılabileceği anlamına gelmez özellikle hastane iç dizaynında heleki hastanenin can damarı sterilizasyon ünüte bölümlerinde`; çünkü yıkama cihazları ve asıl önemlisi otoklav cihazları ünüteleri  yüksek  ısı ile geceli gündüzlü sürekli durmadan görevlerini yaparken  yüksek ısılı gömlek ısıları yüzünden sanki evlerimizde aleminyum folyoda  birşeyler pişirmek nekadar sakıncalıysa o derece gece gündüz ordaki ekip çalışanları ve ameliyat ekipmanları ısıyla açığa çıkan aleminyumun zararlarına sürekli mağruz kalacaktır. ( zararlarının teşhış edilebilen yanlarını aşşağıda sıralanacaktır) sırf bunun sebebi  tüm dünyada uluslar arası tüm hastanelerin tüm demirbaşlarının paslanmaz krom sacdan imalatları kapamalarınına göre maliyeti birazcık ucuz olması bunun vebali fiyatı düşük diye yaptırılan yapılması planlanan aleminyum panellerle bölmelerin  ömürboyu aleminyumun zararlarıyla hem vicdan hemde sorumluluk açısından katlanılmasını  yaşamanıza değmeyecektir.
Ondokuz mayıs ünüversitesi  gıda mühendisliği bölümünden doç.dr.Sadettin Turhan `,ın yaptığı araştırma sonucu yüksek ısılarda sürekli beklemeye mağruz kalan aleminyumlarda sağlık açısından insan vücuduna başta kemik hastalıkları olmak üzere anemi , kemik erimesi , zeka geriliği , kanser ve alzheimer hastalarının beyin dokusunda görülen yüksek miktarda aleminyum arasında bir bağlantı olduğu tespit edilen kanaata varılmıştır.
 Ayrıca ortam bakımından ve gün boyu aleminyumla çevrelenmiş devamlı yüksek ısıya mağruz aleminyum mekanların içindeki çalışma ortamındaki vucudumuz için çok gerekli olan kalsiyum , demir , fosfor , magmezyum gibi minerallerin emilimini azaltıyor.
Alıntıdır; Aleminyumu aldığımız kaynakların başında, ısıya devamlı mağruz kalmış ve kalmaya devam eden aleminyumlu bilumum ortamlar dır. Mağruz kalan ve etkilenen hedef organlar kemikler , beyin , böbrekler ve mide.     Zehirlenme belirtileri ; Bunama , gastroenterit , bbrek hasar , karaciğer fonksiyon bozukluğu , iştah kaybı , denge kaybı , adele ağrısı , pisikoz , nefes darlığı , bünyede zayıflık gibi son dönemde yapılan araştırmalarda alzheimer parkinson , bunama , koordinasyon kaybı , kelimeleri düzgün telafuz edememe gibi nörolojik problemlerin oluşumunda çok büyük katkısı olduğu ortaya konulmuştur.                   Düşünün evinizi odanızı aleminyumla kaplarmıydınız.
Hastane ve sterilizasyon ünitelerinde cihazlarla aynı kalitede ve montajından sonra bir bütünlük olşturması  işinizinde sağlıklı çalışanlarınında sağlıklı olması için krom sac kaplamalar dan vazgeçilmemesini  tavsiye ederiz.